Slovácká vinařská podoblast se nachází na jihovýchodě Moravy a oplývá velmi různorodými přírodními podmínkami. Díky tomu zde najdete opravdu velký výběr vín. Ochutnat tu můžete širokou škálu bílých vín. Velmi se zde ale daří také červeným vínům, a to díky dostatku slunce, které dopadá na místní rozlehlé vinice. Ačkoliv se jedná o druhou nejmenší vinařskou podoblast, najdeme zde přes sto vinařských obcí.

Míst, kde můžete narazit na dobré víno, je tu opravdu hodně. Od Břeclavi až po Uherské Hradiště ochutnáte nespočet skvělých vín a navštívíte různé slavnosti, převážně také spojené s vínem. Vinařským centrem a jednou z nejznámějších vinařských obcí je Blatnice pod Svatým Antonínkem. Oblíbenou akcí je putování po otevřených sklepech, zde ale hned ve dvou verzích. První je Putování po blatnických búdách, klasické otevřené sklepy během dne, s možností ochutnání vín a místních specialit od více než 30 vinařů.

Druhým jsou pak Blatnické búdy pod hvězdami, otevřené sklepy tentokrát večer, kdy koštujete výborná vína za svitu měsíce a hvězd. Zapomenout nesmíte ani na zdejší legendární známkové víno Blatnický Roháč. Ke skvostům Slovácka patří určitě také areál historických vinných sklepů Plže na okraji obce Petrov. Za vidění stojí sklepní areály připomínající malé vesničky třeba v Nechorách u Prušánek. Povinnou zastávkou při toulkách za vínem je určitě Bzenec, kde byste si neměli nechat ujít krojované vinobraní a ochutnat byste měli slavnou Bzeneckou lipku.

Do Uherského Hradiště byste zase určitě měli vyrazit na Slovácké slavnosti vína a otevřených památek a ve Slováckém muzeu navštívit stálou expozici věnovanou slovácké lidové kultuře. Aby toho nebylo málo, tak ještě nevynechejte skanzen ve Strážnici, kde uvidíte originální soubor vinohradnických staveb. Zdaleka to ale není vše, co Slovácko může nabídnout. Dokonce zde došlo k vyšlechtění hned dvou odrůd – Muškátu moravského v Polešovicích a Cabernetu Moravia v Moravské Nové Vsi. Tyto dvě odrůdy patří k tomu nejlepšímu, co můžete na Moravě ochutnat, a jsou hojně vyhledávány návštěvníky, zejména pak milovníky vína.

Veškeré užitečné informace, které byste mohli před cestou na Slovácko využít, najdete zde: http://www.wineofczechrepublic.cz.