Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C
Festival Karlovy Vary 2023

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří k největším svátkům filmu nejen v Česku, ale celé střední Evropě. V roce 2023 se koná již 57. ročník.

Termín KVIFF 2023

30. června-8. července 2023

Program KVIFF 2023

Program festivalu Karlovy Vary 2023 tradičně nabídne desítky filmů z celého světa. V hlavní soutěži se letos představí český film Citlivý člověk společně s devíti dalšími snímky z celého světa. V soutěži Proxima pak diváci najdou český snímek Brutální vedro.

Kromě soutěžncíh sekcí se diváci již tradičně dočkají filmů promítaných na počest hostům a oceněným hvězdám či přehlídku filmů Jasuzoa Masumuryho.

Hosté KVIFF 2023

Řada fanoušků tradičně míří na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary i kvůli šanci spatřit některou ze zahraničních filmových hvězd, které na KVIFF každý rok přijíždějí. Prvním zahraničním hostem KVIFF v roce 2023, kterého organizátoři oznámili, se stal herec Russell Crowe. Kromě hvězdy filmu Gladiátor pak dorazí i Ewan McGregorAlicia Vikanderová a Robin Wrightová.

Historie KVIFF

Historie Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se začala psát v roce 1946. Původně se ovšem festival konal v Mariánských Lázních a do Karlových Varů se naplno přesunul až od roku 1950.

První ročníky byly zároveň nesoutěžní. Soutěž se součástí festivalu stala až od roku 1948. Důvodem, proč se za více než 70letou historii festivalu koná teprve 57. ročník, je především období od poloviny 50. do poloviny 90. let. V té době se totiž festival konal pouze jednou za dva roky.

Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy