Pátek 1. července 2022
Svátek slaví Jaroslava, zítra Patricie
Oblačno, bouřka 27°C
MFF Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří k největším svátkům filmu nejen v Česku, ale celé střední Evropě. V roce 2022 se koná již 56. ročník.

Termín KVIFF 2022

1. července – 9. července 2022

Program KVIFF 2022

Program MFF Karlovy Vary tradičně nabízí desítky filmů z celého světa. Návštěvníci festivalu se přitom nemusí bát, že by je v kinech čekaly starší kousky. Aby mohl být film přihlášen na festival, musí být jeho výroba dokončena v průběhu dvanácti měsíců před zahájením festivalu a film musí být nabízen ve světové, mezinárodní či evropské premiéře.

Hosté KVIFF 2022

Řada fanoušků tradičně míří na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary i kvůli šanci spatřit některou ze zahraničních filmových hvězd, které na KVIFF každý rok přijíždějí. Hosty 56. ročníku festivalu se stanou Benicio Del Toro a Geoffrey Rush.

Historie KVIFF

Historie Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se začala psát v roce 1946. Původně se ovšem festival konal v Mariánských Lázních a do Karlových Varů se naplno přesunul až od roku 1950.

První ročníky byly zároveň nesoutěžní. Soutěž se součástí festivalu stala až od roku 1948. Důvodem, proč se za více než 70letou historii festivalu koná teprve 56. ročník, je především období od poloviny 50. do poloviny 90. let. V té době se totiž festival konal pouze jednou za dva roky. Další výpadek má řada fanoušků stále v živé paměti. V roce 2020 se festival nekonal z důvodu řádící pandemie nemoci Covid-19.

Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy