Jak se z princezny stala královna...

Tento malý, dnes již suverénní stát, by mohl klamat „tělem“. Dosahuje totiž rozlohy pouhých 13 812 km². K vidění jsou zde ale úžasné poklady. Mezi ty nejvzácnější patří majestátní dvoutisícové hory, křišťálové moře, ryzí příroda jako z malířského plátna a nezaměnitelná kulturní tradice, které vévodí výborné jídlo. Samostatnou kapitolou je pak pohostinnost místních obyvatel. Ti se řídí heslem „host do domu, bůh do domu“ – a pozvou-li vás na kávu nebo něco dobrého k snědku, pocítíte jejich dobrosrdečnost na vlastní kůži.

Možná i vy patříte mezi ty, kteří si myslí, že Evropu na svých cestách kompletně „ochutnali“ a rozhlížíte se po jiných světadílech. Moment. Počkejte s tím ještě chviličku... Pokud jste totiž nebyli v Černé Hoře, nevíte o exotice zdaleka všechno. Toto místo stojí za návštěvu. Postupem let si natolik získalo lidská srdce, že se mu dnes přezdívá Královna Jadranu.

Autor: Kovotour Plus s. r. o.

A co že je v zemi zdejší nejlepší a nejkrásnější?

Při této otázce selhávají kompasy a nestačí mapy. Černou Horu byste zkrátka měli projet křížem krážem, abyste nepřišli vůbec o nic. Využijte její malou rozlohu a cestujte – zaručujeme vám, že se sem budete ještě dlouho poté vracet v těch nejkrásnějších snech.

Autor: Kovotour Plus s. r. o.

Kde začít?

Zeptejte se oborníka. Jedině ten bezpečně ví, jak vám během týdne ukázat co nejvíce pokladů z této čarokrásné země. Průvodcem na slovo vzatým je například cestovní kancelář Kovotour. Mezi názvem této cestovní kanceláře a názvem Černá Hora byste klidně mohli udělat rovnítko. Kovotour Plus s.r.o. je totiž specialistou na Černou Horu, který zde nabízí pestrý výběr ubytovacích kapacit na těch nejkrásnějších místech. Na místo Vás dopraví letecky za 1,5 hodinu, a to z Prahy, Brna, Ostravy i Pardubic. Pro ty, kteří mají respekt z létání, nabízí autokarovou dopravu ze všech částí republiky.

Ulcinjská riviéra

Téměř dvacet kilometrů pláží, architektura jako z učebnic dějepisu a řada přírodních skvostů na jednom místě. Uchvátí vás písčitý ostrov Ada a Veliká plaža, která se může pyšnit přívlastkem nejdelší a nejkrásnější na celém černohorském pobřeží. Protéká tudy zdejší řeka Bojana a větví se na desítky pramenů a pramínků, které se rozprostírají do krajiny jako jemná pavučinová krajka.

Autor: Kovotour Plus s. r. o.

Budvanská riviéra

Intimní skryté zátoky, maličké tiché přístavy, čistý písek a stálé slunce – to je Budvanská riviéra. Jedním příkladem za všechna místní letoviska může být malé rybářské městečko Bečići – srdeční záležitost každého, kdo Budvanskou riviéru navštívil. Čeká vás zde malebná písečná zátoka, nad níž se tyčí husté borovicové lesy. A že není pláž jako pláž, potvrdila roku 1935 odborná komise v Paříži, která tu zdejší označila nejkrásnější pláží Evropy. Svůj půvab i věhlas si zachovává dodnes, i když se za tu dobu poměrně modernizovala. Dnes tedy překvapí i půjčovnami vodních skútrů, šlapacích kol nebo vodních lyží.

Autor: Kovotour Plus s. r. o.

Barská riviéra

Bar by se dal označit útočištěm aktivních turistů. Protože je největším námořním přístavem Černé Hory, nezapomeňte fotoaparáty – pohled na všudypřítomné lodi vás bezesporu nadchne. Bar je moderní místo, na němž najdete řadu kulturního vyžití. Jeho dominantou jsou krásné a rozlehlé písčité pláže, kterých zde napočítáte až 20. Jejich rozloha dosahuje úctyhodných 9.000 m2 – no uznejte sami, není toto číslo pro dovolenkáře výzvou?

Hurá na výlet

Černá hora je protkaná národními parky, divokými řekami, bujnou vegetací. Na druhé straně místy plnými požitků civilizace. Cestovní kancelář Kovotour Plus s.r.o. Vám z toho všeho nabízí ten nejlepší koktejl. Můžete absolvovat výlet do nočního ruchu Budvy či Ulcinu, rafting na řece Tara, koupání ve Skadarském jezeře nebo nejoblíbenější lodní výlet po kotorském zálivu s návštěvou historického města Kotor.

Autor: Kovotour Plus s. r. o.

...a to vše v duchu úžasné Černohorské pohostinnosti a za dobrý peníz. Vybírejte na www.kovotour.cz