Karel Štogl (Exšéf Úřadu vlády ČR)

Karel Štogl šéfoval Úřadu vlády po konci Nečasova kabinetu a Jany Nagyové.

Bývalý šéf Úřadu vlády Jiřího Rusnoka Karel Štogl oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky v březnu 2017 serveru Neovlivní.cz. Vlivný úředník hodlá zahájit kampaň v červnu, detaily zatím nezveřejnil.

Miloš Zeman (prezident ČR)

Miloš Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech

Současný prezident Miloš Zeman 9. března 2017 svým nejvěrnějším oznámil, že bude usilovat o druhé volební období v úřadu. Své rozhodnutí potvrdil i na tiskové konferenci 10. března. Zeman vyhrál první přímou volbu prezidenta ČR v roce 2013.

Michal Horáček (textař, producent)

Prezidentský kandidát Michal Horáček

Miliardář a bývalý spolumajitel Fortuny Michal Horáček oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky 3. listopadu 2016 v historické čistírně odpadních vod v Praze. Volební kampaň si financuje sám.

Milan Kohout (umělec, pedagog)

Prezidentský kandidát Milan Kohout

Kontroverzní vysokoškolský pedagog, umělec a filosof Milan Kohout oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky 14. září 2016 na svém facebookovém profilu. Proslul například tím, že přilil vlastní sperma do svěcené vody v polském kostele.

Marek Hilšer (lékař, občanský aktivista)

Marek Hilšer oznámil kandidaturu na prezidenta

Kandidaturu na prezidenta České republiky oznámil lékař, pedagog a občanský aktivista Marek Hilšer 27. července 2016. V říjnu 2014 vystoupil polonahý na tiskové konferenci Úřadu vlády, aby tak protestoval proti ruské politice na Ukrajině.

Miroslav Sládek (politik)

Miroslav Sládek ohlásil kandidaturu na prezidenta

Krajně pravicový politik, publicista a předseda strany SPR-RSČ Miroslav Sládek oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky v červenci 2016. Strana někdejšího kontroverzního poslance již začala sbírat podpisy.

Igor Sládek (podnikatel)

Prezidentský kandidát Igor Sládek

Podnikatel v oboru telekomunikací Igor Sládek oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky v červnu 2016 prostřednictvím inzerátu. Zřídil transparentní účet a věří, že na kampaň mu finančně přispějí alespoň dva miliony Čechů.


Potenciální kandidáti na prezidenta

Jiří Drahoš (předseda Akademie věd)

Šéf Akademie věd Jiří Drahoš by se mohl postavit Miloši Zemanovi v prezidentské volbě.

Šéf Akademie věd Jiří Drahoš začal vážně uvažovat o kandidatuře na prezidenta České republiky začátkem února 2017. Rozvážný diplomat se ve společnosti i mezi politickými stranami těší velké oblibě.

Martin Stropnický (ministr obrany ČR)

Ministr obrany Martin Stropnický v rozhovoru pro Blesk

Herec, někdejší diplomat a současný ministr obrany Martin Stropnický vyjádřil zájem kandidovat na prezidenta na konci roku 2016. Rozhodnutý zatím není, kandidaturu podmínil podporou v hnutí ANO, jehož je členem.

Zdeněk Škromach (politik)

Škromach uvažuje o kandidatuře na prezidenta ČR

Bývalý senátor Zdeněk Škromach v listopadu 2016 potvrdil zájem kandidovat v prezidentských volbách 2018, pokud ho nominuje ČSSD. Nechce však jít proti Miloši Zemanovi.

Jiří Pospíšil (politik, europoslanec)

Europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (za TOP 09)

Europoslanec a spolupracovník TOP 09 Jiří Pospíšil v říjnu 2016 vyjádřil zájem kandidovat na prezidenta České republiky. Rozhodnutí, zda bude kandidovat v prezidentských volbách 2018, učiní na jaře 2017.

Tomio Okamura (politik, podnikatel)

Okamura sází na referenda

Poslanec a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura v únoru 2016 připustil možnou kandidaturu i v druhé přímé volbě prezidenta ČR 2018. V té první v roce 2013 pohořel, když nedokázal nastřádat 50 tisíc podpisů.


Odstupující kandidáti na prezidenta

Petr Kolář (diplomat, manažer)

Bývalý velvyslanec Petr Kolář

Bývalý diplomat Petr Kolář projevil zájem kandidovat na prezidenta ČR v únoru 2017. Kandidaturu podmínil účastí Miloše Zemana ve volbách a zájmem veřejnosti. V březnu však kandidaturu odmítl s tím, že nechce ředit hlasy voličů.

Michal Gulyáš (herec, spisovatel)

Video
délka: 10:27
720p 480p 360p 240p

Michal Gulyáš oznamuje prezidentskou kandidaturu Facebook Michala Gulyáše

Herec Michal Gulyáš známý například ze seriálů Kosmo či Cirkus Bukowsky. Úmysl kandidovat v prezidentských volbách 2018 vyhlásil v lednu 2017 na svém facebookovém profilu. Krátce nato však kandidaturu z osobních důvodů stáhl.

Vše o prezidentských volbách 2018 čtěte ZDE