Pondělí 29. srpen 2016
Svátek slaví Evelína, zítra Vladěna
Hlavní články dne

Do Česka přijelo 8 „kvótových“ uprchlíků. Další neprošli prověrkou

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla bezpečnostní prohlídkou. Nyní s nimi ministerstvo vnitra dělá…

Příběhy z italských trosek: „Nemohl jsem najít dítě, pak jsem viděl tu nožičku.“

Vyhrabali se ze sutin a přežili. Teď vypráví své neuvěřitelné příběhy. Pro otce dvou dětí Giovacchina Murriho bylo po zemětřesení nejdůležitější zachránit své potomky. Syna našel snadno, dcera se mu ale v rozpadlém domě ztratila. Stála…

V Česku má být konzulát neexistující země. Hrad: Je to jako otevření obuvi

Nejen ukrajinský, ale už také doněcký konzulát má mít nově sídlo v České republice. Pozvánku na slavnostní otevření dostali v pondělí poslanci. Na sociální síti o tom informoval místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Fico rýpe do Mayové kvůli atomovým zbraním: Použila by je bez váhání, tvrdí

Slovenský premiér Robert Fico zkritizoval britskou kolegyni Theresu Mayovou za její výroky, kterými obhajovala připravenost použít jaderné zbraně k odstrašení nepřátel. Z vyjádření Fica také vyplynulo, že Mayová zmínila možnost použití…

Kde vezme Česko benzin? Rafinerie v Kralupech stojí, zahraniční dovoz končí

Nedostatek benzinu na tuzemských čerpacích stanicích v souvislosti s květnovou havárií v rafinerii v Kralupech nad Vltavou již zcela jistě nehrozí a bude ho dostatek i v září. Po dnešním jednání Národní organizace pro společný postup ve…
19:59

Ukrajinská vesnice se rozhodla vysídlit desítky romských rodin kvůli podezření, že Romové mají na svědomí vraždu dítěte. Uvedla to v pondělí agentura AFP s odvoláním na místní úřady a média. Policie mezitím zatkla dvacetiletého Roma pro podezření z vraždy. Proti vysídlení jsou veřejná ochránkyně práv i romská združení.

19:50

Řidiči autobusů ve středních Čechách dostanou přidáno. Kraj se dohodl s dopravci na tom, že jim zvýší letošní příspěvek na dopravní obslužnost o 17,5 milionu korun. Cílem je základní mzda řidičů 100 Kč za hodinu místo nynějších cca 75 korun. Podle ředitele ČSAD MHD Kladno bude ale mzda zřejmě v první fázi jen k 90 Kč na hodinu.

19:42

Nejvyšší místo Národního muzea opět ukrývá odkaz pro další generace. Do kopule hlavní věže, která je 65 metrů vysoká, generální ředitel muzea Michal Lukeš krátce po poledni vložil schránku s fotografiemi, novinami, současnými mincemi a bankovkami a také gramofonovou deskou.

19:34

Společnost Zhongwang USA vlastněná Číňany koupí amerického producenta hliníkových válcovaných produktů Aleris Corp. za 2,33 miliardy USD (56,3 miliardy Kč), včetně dluhu. Aleris je dodavatelem pro letecký, stavební, automobilový a zbrojní průmysl a továrny má v USA, Evropě a Asii, uvedla agentura Reuters.

19:27

Zakladatele a šéfa internetové sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga a jeho manželku Priscillu Chanovou přijali v pondělí papež František a poté i italský premiér Matteo Renzi.

Dnešní horoskopy

Hry