Sobota 2. červenec 2016
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Hlavní články dne

Registr smluv odhaluje nákupy úřadů a měst. Platíme mrtvoly i tisíce medailí

První prázdninový den přinesl revoluci v protikorupčním tažení. Státní firmy, úřady, instituce a města budou muset na webu zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy, jinak nebudou platit. Přestože je zatím systém dobrovolný, už se objevily…

Střelbu v kavárně nepřežilo 5 lidí. Útočník zastřelil svou manželku, zranil děti

Pět lidí zastřelil a 20 zranil útočník, který po půlnoci z pátku na sobotu vpadl do kavárny v srbské obci Žitište, která leží zhruba 100 kilometrů severně od Bělehradu. Stav nejméně čtyř zraněných je vážný. Podle televize B92 o tom ráno…

Český europoslanec „zklamal“: Ani 600 tisíc podpisů nedostalo králíky z klecí

Králíci jsou vůbec nejčastějším hospodářským zvířetem chovaným v kleci. Evropská legislativa ale podmínky jejich chovů prakticky neupravuje. To by měl změnit europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který dostal v Bruselu králíky na…

Extrémní sobota: Nejdřív teploty na kolaps, pak bouřky a kroupy

Sobota bude ve znamení extrémů. Meteorologové varují před vysokými teplotami, které z Česka postupně vytlačí bouřky. Ty mají zasáhnou většinu území a přinesou s sebou i přívalové deště a kroupy.

Teror, rukojmí a střelba: Policie vtrhla do přepadené jídelny v Dháce

Nejméně šest útočníků bylo při osvobozování rukojmích z restaurace v bangladéšské Dháce zabito, jeden z teroristů byl podle neoficiálních informací zadržen. Jiné zdroje uvádí, že zabito bylo šest teroristů. Podle televize CNN je…
09:05

Dalšími pěti desítkami projekcí pokračuje v sobotu v Karlových Varech 51. ročník mezinárodního filmového festivalu. Novináři se setkají s tvůrci britsko-českého filmu Anthropoid, který měl v pátek světovou premiéru. Vpodvečer uvede festival v hlavní soutěži film Vlk z Královských Vinohrad, což je poslední opus zesnulého režiséra a scenáristy Jana Němce.

08:54

Učitelka prvního stupně základní školy v Tršicích na Olomoucku dostala výpověď, prý sexuálně obtěžovala dětí. Pedagožka totiž dohlížela na chlapce ve sprše na škole v přírodě. Lidé, včetně rodičů žáků, považují kauzu za vykonstruovanou a požadují naopak odvolání ředitele školy, píše Mladá fronta Dnes.

08:44

Bangladéšské síly zabily nejméně šest útočníků, kteří obsadili restauraci v Dháce, a zachránily 13 rukojmích. Po dalších možných ozbrojencích pátrají.

08:35

První prázdninový den přinesl revoluci v protikorupčním tažení. Státní firmy, úřady, instituce a města budou muset na webu zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy, jinak nebudou platit. Přestože je zatím systém dobrovolný, už se objevily první zveřejněné smlouvy i kuriozity. Karlova univerzita si například objednala převoz mrtvých těl pro potřeby výzkumu.

08:22

Až 600 tisíc evropských občanů podepsalo petici o zrušení chovu králíků v klecích. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který dostal v Bruselu králíky na starost, na to však nebere žádný ohled. Podle něj jsou podmínky chovu králíků dostačující a rušit kritizované bateriové klece rozhodně nechce.

Dnešní horoskopy

Hry