Býk

Lidé narození 27. dubna jsou Býci.  


Svátek slaví Jaroslav

  • Ženský protějšek: Jaroslava
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Jarda, Jaroušek, Jára, Jarek, Jarin, Jarinek
  • Původ: Jméno Jaroslav je slovanského původu. Pochází ze slov „jaryj“ (silný, bujarý) a „slav“ (slavný, významný). Význam jména tedy je „slavný svou silou“. Ze základu „jaryj“ se vyvinulo také slovo „jaro“, takže později se jméno začalo vykládat  jako „oslavující jaro“.
  • Povaha: Jaroslavové jsou materialisté. Pokud nejde o peníze, dokážou být citliví. Pro vnitřní vyrovnanost potřebují rodinné zázemí. Dlouho jim však trvá, než si rodinné vztahy dobře nastaví.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Berana, Raka a Panny.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Světový den grafiky

Světový den grafiky se připomíná od roku 1995. Na 27. března byl stanoven proto, že v tento den v roce 1963 byla založena Mezinárodní rada organizací grafického designu (ICOGRADA). Grafický design je součástí naší ekonomiky, kultury, sociální sféry a našeho životního stylu, proto bychom si měli uvědomovat jeho důležitost. Bez grafiky a designu si dnes už nedovedeme představit naše města, sdělovací prostředky, počítačovou sféru a ani další elektronická média. Bez graficky vyjádřených informačních a komunikačních systémů bychom měli problém například v dopravě.

 


Psalo se 27. dubna 2016: