„Pravá kampaň nás teprve čeká“. Expert: Zeman zkusí využít slabin Drahoše

720p360p
Autor: mah - 
13. 1. 2018
20:50

Opravdová kampaň Česko zasáhne teprve teď před druhým kolem volby prezidenta. Myslí si to aspoň politolog Jan Kubáček, který to řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Dodal, že to vyplývá už z prvních prohlášení Miloše Zemana po prvním kole. Kubáček upozornil na to, že zásadní není zisk obou kandidátů v prvním kole, ale spíše to, kolik voličů si nepřálo ani jednoho z nich. Úkolem pro Drahoše i Zemana bude především oslovení těchto voličů. V tom má podle něj zatím náskok bývalý předseda Akademie věd ČR, Zeman se tak podle něj pokusí zaútočit na jeho slabiny.

„Je zajímavé kolik lidí si zatím nepřálo ani Miloše Zemana, ani Jiřího Drahoše,“ komentoval hned na úvod svého vystoupení ve volebním studiu Blesku výsledky prvního kola prezidentské volby. Podle něj tak na oba politiky čeká zásadní úkol, a to přesvědčit voliče především kandidátů, kteří skončili na třetím až pátém místě.

Politolog: Drahoš je na tom zatím lépe

„Zatím je na tom vizuálně lépe Jiří Drahoš,“ usoudil dále politolog. Většina neúspěšných kandidátů mu totiž vyjádřila podporu. Upozornil zároveň, že Drahoš se tak bude muset zbavit některých svých vlastností, které mu dosud pomáhaly. „Jiřího Drahoše poprvé čekají opravdové duely. Poprvé se také bude muset začít vymezovat a vyjádřit jasný názor,“ vysvětlil politolog s tím, že dosud si podle něj bývalý předseda Akademie věd vystačil spíše s vyhýbavými odpověďmi.

„Zkušenost nám navíc říká, že čtrnáct dní mezi prvním a druhým kolem volby je velmi lítým bojem,“ varoval rovněž Kubáček s odkazem na první přímou volbu hlavy státu před pěti lety. Oba kandidáti by se podle něj měli připravit na špinavou kampaň i možné nečekané chyby svých protivníků.

„Připomenu, že před pěti lety byl rozdíl mezi Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem pouze okolo jednoho procenta, jenže potom od Schwarzenberga přišel nepochopitelný a poměrně hloupý útok proti Edvardu Benešovi,“ upozornil politolog na kauzu oprávněnosti Benešových dekretů, která se stala jedním z motorů minulé prezidentské volby. „Voliči tehdy často nešli volit Miloše Zemana, ale proti Karlovi Schwarzenbergovi,“ vysvětlil Kubáček s tím, že není vyloučené, že jeden z kandidátů se dopustí podobného omylu.

Video Ostrá část předvolební kampaně nás čeká teprve před druhým kolem prezidentských voleb - Blesk Zprávy
720p 360p

„Čekám bombardovací kampaň“

Miloš Zeman se pak podle politologa pustí do regulérní kampaně. „Napovídají tomu i první prohlášení, která jsme od Zemana po volbách slyšeli,“ vysvětlil. Současný prezident podle Kubáčka sází vše na jednu kartu. V duelech s Jiřím Drahošem, na které po prvním kole přistoupil, potřebuje ukázat, že je pevným politikem, který je srozumitelný a souzní s národními zájmy České republiky. „Čekám teď opravdu intenzivní bombardovací kampaň,“ dodal.

Drahoš podle Kubáčka pak nemá zdaleka vyhráno, a to i přes to, že mu ostatní kandidáti ve velkém vyjadřují podporu. Zatímco Miloš Zeman se může opřít o pevnou voličskou základnu, ta Drahošova je váhavá. „Nevadí mi, ale mé srdce pro něj nebuší,“ popsal Kubáček smýšlení velké části voličů Drahoše.

Ty podle Kubáčka musí Drahoš oslovit a přesvědčit je, aby se za něj postavili. „Podle mě se do toho ale Miloš Zeman bude pokoušet zasévat nejistotu,“ vyslovil svůj pohled na to, co nás v příštích týdnech čeká, politolog. Zeman tak podle něj bude poukazovat hlavně na Drahošovu politickou nezkušenost a tím v táboře jeho voličů vyvolávat nejistotu.

Video Jiří Drahoš musí přijít na to, jak přimět voliče, aby se za něj aktivně postavili, míní politolog - Blesk Zprávy
720p 360p

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
flesch2z ( 14. ledna 2018 20:15 )

Co to je za titul EXPERT?? Tenhle titul dnes udělují redakdce retardům, aby jejich bludy byly věrohodnější? Ale tenhle retard-expert mne mile překvapil, všiml si totiž, že má želé Drboš slabiny, SLABINY, ne jednu, ale on jich má víc!! Což dosud žádný jiný "expert" nezjistil! Tak to bude asi fakt "EXPERT". No jo no, chudák želé, už se na to přišlo.

1912 ( 14. ledna 2018 19:07 )

Neinformovaný občan ani netuší, odkud se objeví kandidát na prezidenta. I když je to navenek slušný člověk, pracuje jako akademik, tak to chce velmi zpozornit. Pro boj o hrad v ČR dosadili také Jiřího Drahoše, vědce, ale také - člena České asociace Římského klubu /CoR/ ……. a co to je, ten Římský klub? - Zednářské společenství, ovládané západní „Černou šlechtou“ a velmi bohatými 13 iluminátskými rodinami z USA, jak uvádí Michael Morris v knize „Co nesmíte vědět“ - díl 1Členem této organizace je Jiří Drahoš. Nedivme se, že právě od něho vyšla v roce 2015 petice, abychom přijímali tyto ilegální uprchlíky. Je zajímavé, že ze se v Německu uvažovalo o kandidátovi na prezidenta taky ze stejné skupiny. I v Rakousku si zednáře dosadili na trůn. V Německu Merkelová je v Atlantik-Brucke, kde se to zednáři jen hemží a její hvězda vylétla vzhůru po návštěvě mocných Bilderbergů. Hollande je rovněž v jedné přední francouzské zednářské lóži. Nedávno v Holandsku vyhrál ten "správný"kandidát a také "správná" multikultikulti strana. Oni to mají "hoši" všude pod kontrolou a mají své kádry připravené na cokoliv a kdekoliv. Takže Jiří Drahoši, média budou stále na vaší straně, s tím musíme počítat..Na prezidentskou kampaň p. Drahoš dostal mnoho peněz ze zahraničí!!! Copak asi po něm žádají? 2. Další peníze dostal od lidí, kteří jsou svázáni s Mosteckou uhelnou!!! Copak požadují? Přitom si p. Drahoš stěžuje bývalému premiérovi Sobotkovi, že se bojí, že mohou tajné služby ovlivnit, aby nebyl zvolen. To je paradox!! Kdo všechno stojí za kandidátem Drahošem??? Vysoce postavení lidé nedávají jen tak miliony, aby nepožadovali náklonnost prezidenta. Možná těch zdrojů vyjde najevo i víc? Proto ten zájem, aby byl zvolen někdo, na koho se mohou spolehnout. Na internetu jsem se dočetl, že miliardář p. Dědek , který neúspěšně kandidoval za Starosty, přispěl p. Drahošovi 3 mil. Ale p. Drahoš v rozhovoru mluvil o 2 milionech. To už není tak podstatné, někdo ale nemluvil pravdu. Copak a

vigis ( 14. ledna 2018 17:53 )

Pokud někomu dobrovolně pomáhají lidé typu Topolánka, Kalouska, Langra, Fialy, tak se s největší pravděpodobností nejedná o politiku ale o koryta a uzavření penězovodů.

tatazdenek ( 14. ledna 2018 15:55 )

plejer Zeman- krycí jméno u STB- MAN. Komunista a člen KGB.

plejer ( 14. ledna 2018 14:29 )

Věřím, že toto vše u diskuzí neobjasní a Zeman jej smázne jak blechu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa