Volby ONLINE: Babiš přišel o Prahu, zkrátka může přijít i ODS. ČSSD balí kufry

Autor: Blesk Zprávy, ČTK - 
7. 10. 2018
05:01

První ODS a dosud vládnoucí ANO až na pátém místě, takové jsou výsledky komunálních voleb v Praze. Obě uskupení ale můžou zůstat v opozici, o koalici jednají druhý se třetím a čtvrtým - Piráti, Jan Čižinský (Praha sobě) a Jiří Pospíšil (TOP 09). ČSSD a komunisté se na magistrát nedostali. V dalších velkých městech ANO uspělo. Senátní volby byly „popravou“ pro komunisty, v horní komoře výrazně ztratí i ČSSD. To Jiří Čunek (KDU-ČSL) obhájil mandát už v prvním kole, získal ho i Jiří Drahoš. Výsledky komunálních a senátních voleb jsme sledovali na Blesk Zprávách online. K výsledkům voleb se v neděli 11.00 vyjádří i prezident Miloš Zeman, sledujte Blesk.cz

Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
STAN+NK
2 224
3,59 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %

Volby 2018: kampaň, hlasování a výsledky
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:30
7. 10. 2018
!

Vážení čtenáři, děkujeme vám za vaši přízeň v průběhu celého volebního týdne. Online přenos tímto končí. Pokud vás zajímá, jak budou probíhat koaliční vyjednávání na magistrátech, radnicích a obecních úřadech, sledujte Blesk Zprávy.

Za týden vám přineseme zpravodajství o vývoji druhého kola voleb do Senátu, ve kterém se rozhodne o vítězství ve zbylých 25 obvodech. Na Blesk Zprávách najdete i nejaktuálnější zpravodajství o kampani senátorských kandidátů v jednotlivých obvodech.

12:00
7. 10. 2018
!

Vítězství Jiřího Drahoše v prvním kole senátních voleb je podle prezidenta Miloše Zemana pouze cenou útěchy, poté, co s ním Drahoš prohrál v prezidentských volbách. Prezident to řekl v nedělním pořadu S prezidentem v Lánech Blesk Zprávám.

11:40
7. 10. 2018

Za úspěšné může volby považovat Jan Čižínský. Jeho hnutí Praha sobě získalo v Praze 7 nadpoloviční většinu hlasů a na radnici tak nemusí hledat koaličního partnera. Čižínského bratr Pavel pak sdružení dovedl k vítězství i na Praze 1. Ve volbách na magistrát pak hnutí skončilo na třetím místě a začalo vyjednávat o možné koalici.

9:20
7. 10. 2018

Jak bude vypadat nová koalice na pražském magistrátu a co to bude znamenat pro hlavní město čtěte v komentáři Martina Půra na Info.cz

5:40
7. 10. 2018
!

Po volbách již začají padat první hlavy. Po propadáku ČSSD v Děčíně, kde strana získala jediný mandát, řekl její místopředseda Jaroslav Foldyna, že v neděli složí své funkce. Ve městě přitom kandidoval na třetím místě kandidátky.

05:22
7. 10. 2018
!

Volby v Praze vyhrála ODS, Babišovi sázka na Stuchlíka nevyšla, ANO skončilo páté. ODS získala 17,9 procenta hlasů, druzí Piráti 17,1 procenta. Na třetím místě skončila Praha Sobě se 16,6 procenta hlasů a za ní se umístily Spojené síly pro Prahu tvořené hlavně koalicí TOP 09, STAN a lidovců, uskupení má 16,3 procenta hlasů. Hnutí ANO skončilo páté se ziskem 15,37 procenta. Hlasovat přišlo 46,4 procenta voličů, což je víc než v roce 2014. Povolební vyjednávání se rozeběhnou ještě dnes.

Předseda ODS Petr Fiala (vlevo) se vítá s kandidátem na pražského primátora Bohuslavem Svobodou ve volebním štábu ODS v Praze, kde zástupci strany společně s novináři sledovali 6. října 2018 výsledky komunálních a senátních voleb.
3:00
7. 10. 2018
!

Ani 13 hodin po uzavření volebních místností Praha ještě nezná kompletní výsledky, sečteno je už ale téměř 98 procent hlasů. Pořadí na prvních pěti místech je zatím následující: 1. ODS (17,9 %), 2. Piráti (17,1 %), 3. Praha sobě (16,6 %), 4. Spojené síly pro Prahu (16,3 %) a 5. ANO (15,4 %). A předseda ODS Petr Fiala už na Twitteru gratuluje lídrovi Bohuslavu Svobodovi a Alexandře Udženii k výhře. Jak ji dokáží přetavit v koalici a případně i křeslo primátora, je s otazníkem.

2:40
7. 10. 2018

Nejvyšší účast v obecních volbách byla v Radimovicích u Tábora, přes 98 procent. Naopak jen o málo více než pětina voličů přišla v Libáni na Jičínsku.

2:25
7. 10. 2018

Komunální volby v Chomutově vyhrálo ANO, získalo 10 mandátů v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo Pro Chomutov s devíti mandáty. Třetí hnutí Nový Sever bude mít sedm zastupitelů.

1:55
7. 10. 2018
!

Obecní volby v Plzni vyhrálo ANO se ziskem 22,2 procenta hlasů, těsně za ní skončila ODS s výsledkem 22,1 procenta, třetí jsou Piráti s necelými 12 procenty. Podívejte se na zisky všech stran ve městě.

1:31
7. 10. 2018

Iniciativa Praha sobě vedená Janem Čižinským a Spojené síly pro Prahu s lídrem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) budou jednat o koalici v pražském zastupitelstvu s Piráty, které vedl do voleb Zdeněk Hřib. V neděli se s nimi sejdou samostatně, pak zasednou společně. Jejich pakt může zahnat do opozice ODS i ANO.

1:30
7. 10. 2018

Hnutí Žít Brno, Strana zelených a TOP 09, které dosud v Brně byly součástí magistrátní koalice, nepřekročily pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk mandátů. Z brněnského zastupitelstva tedy vypadnou

1:15
7. 10. 2018
!

Senátorem za Prahu 4 bude bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd  Jiří Drahoš. Vyhrál už v prvním kole, porazil senátorku a vědkyni Evu Sykovou (dříve za ČSSD, nyní za ANO).

Jiří Drahoš (vpravo) oslavuje úspěch v Senátu s Jiřím Pospíšilem (6. 10. 2018)Jiří Drahoš s manželkou Evou (vpravo) oslavují úspěch v Senátu s Jiřím Pospíšilem a Markétou Pekarovou Adamovou (6. 10. 2018)
0:35
7. 10. 2018

„Těší mě, když občanská reakce, která se proměnila do hnutí Praha sobě, uspěje. Je to opak toho, když si nějaký oligarcha koupí média a za svůj kapitál si vytvoří politické hnutí,“ řekl šéf TOP 09 Jiří Pospíšil při příchodu do štábu Jana Čižinského (Praha sobě). Přestože nejdřív řekl, že Praha má konečně naději na radu, která přinese změnu, později doplnil, že ze sobotní schůzky nelze dělat předčasné závěry. „Budeme zcela seriózně jednat i s ODS,“ dodal.

Zleva Hana Třeštíková, Jan Čižinský (oba Praha sobě) a Jiří PospíšilJan Čižinský (vlevo, Praha sobě) a Jiří Pospíšil (TOP 09)
00:02
7. 10. 2018

Rozjela se již v Praze jednání mezi ANO a ODS? Petr Stuchlík po tiskovce zmizel, podle kolegů z ANO pouze na WC. „Nevím, já jsem nekandidoval,“ reagoval an dotaz Blesku Andrej Babiš. „A Stuchlík odletěl na Mars. Neposlouchal jsem jeho tiskovku. Nejednal jsem, nebudu vyjednávat,“ dodal premiér o půlnoci. Předtím poskytl Blesk Zprávám rozhovor, kde komentoval výsledky v Praze i svoji obezitu.

„My se tady potkáme interně zítra, musíme se nejprve poradit mezi sebou,“ nechtěl možné vyjednávání s ODS komentovat ani poslanec ANO Patrik Nacher.

Video Babiš pro Blesk Zprávy: Rodinu vzal na luxusní oběd, ve štábu řešil i proč je Hamáček lepší než Sobotka - Jaroslav Šimáček, Aleš Brunclík
23:50
6. 10. 2018

Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský považuje nabídnutou schůzku s lídrem za ANO v Praze Petrem Stuchlíkem za bezpředmětnou, odmítl i neformální jednání. Spolupráci s ODS již odmítl i předsedovi občanských demokratů Petru Fialovi. S ostatními stranami chce jednat co nejdříve. Zástupce TOP 09 by měl do štábu Prahy sobě dorazit ještě dnes večer. Piráti budou jednat až v neděli, sdělil jejich kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib. Po sečtení tří čtvrtin hlasů těsně v metropoli vede ODS, za ní jsou Piráti a s téměř stejným výsledkem Praha sobě a koalice TOP 09 a STAN. ANO je podle dosud sečtených hlasů páté.

23:45
6. 10. 2018

První kolo letošních senátních voleb vyhráli nejčastěji kandidáti ODS, a to v devíti z 27 obvodů. Do druhého kola může však postoupit 11 jejích kandidátů a stejný počet kandidátů ANO, o nichž rozhodnou voliči v druhém kole příští týden. Volby podle očekávání přinesly porážku pro vládní ČSSD, která místo 13 křesel bude mít šanci obhájit pouze pět, a mít tak nejvýše sedmnáctičlenný klub. Nebude tak už asi mít nejsilnější senátní frakci a tím možnost nominovat předsedu horní komory.

23:37
6. 10. 2018

„Pro nás je důležité, abychom zamezili návratu různých kmotrů a takových těch korupčníků. A potom musíme najít programové shody tak, abychom podpořili koalici, která má smysl,“ uvedl také Petr Stuchlík na tiskovce ve štábu ANO. Patrik Nacher, dvojka kandidátky, získal více preferenčních hlasů než on. Nacher však kvitoval, že Stuchlík, který byl lídrem jen několik málo měsíců, dokázal během kampaně pojmenovat některé problémy lépe, než lidé, kteří jsou v politice roky.

Video Babišův lídr v Praze Stuchlík: Povolební vyjednávání již probíhají. Nechci vylučovat žádnou z variant - Aleš Brunclík
Petr Stuchlík vystoupil v půl dvanácté spolu s Patrikem Nacherem a Ivanem Pilným na pozdní TK ve štábu ANO
23:30
6. 10. 2018

Obecní volby v Brně vyhraje podle propočtu ČTK ANO se zhruba 23 procenty, druhá ODS má 18,5 procenta. Třetí jsou lidovci, za nimi Piráti. Žít Brno končí. Nepotvrdil se tak odhad studentů Katedry politologie FSS MU, podle kterých měla být ODS první s 22 procenty a ANO až za ní.

23:29
6. 10. 2018

„Výsledky jsou velmi těsné,“

uvedl Petr Stuchlík na pozdní tiskovce. „My hodnotíme jednoznačně, že to není úspěch, a nevyhráli jsme, to je bez debat, jakkoli naše očekávání byla větší,“ podotkl. Jako jednu z příčin vidí to, že úspěchy Adriany Krnáčové se nepodařilo vysvětlit voličům. „My jsme otevřeni všem pro povolební vyjednávání. Ta již probíhají, to ostatně pro vás není žádným překvapením,“ prozradil. „Ty výsledky jsou tak rovnoměrné a je to opravdu zajímavý výsledek, obecně, politologicky (…) O to otevřenější ta povolební vyjednávání jsou. V tomto okamžiku máme v Praze sečteno 75,45 hlasů a ty rozdíly jsou 17,7 první, 15,7 pátý, dvě procenta rozdíl. To je velmi málo a je to opravdu velmi otevřené. Padají všechny varianty, opravdu. A byl bych špatný politik, kdybych něco předem vylučoval,“ dodal.

Měl k němu Babiš výtky? „Já jsem vnímal to, že pan premiér vnímá, že jsme dali do kampaně vše,“ věří. Nasazení jeho, Pilného či Nachera bylo velké. „Nepodařilo se nám vysvětlit naše teze dostatečně. Je také možné, že platíme daň za ty čtyři roky vládnutí v Praze. Pokud bych to měl vnímat od pana premiéra, tak to byla spíš pochvala za maximální nasazení, než cokoli jiného,“ dodal.

Petr Stuchlík vystoupil v půl dvanácté spolu s Patrikem Nacherem a Ivanem Pilným na pozdní TK ve štábu ANOPetr Stuchlík vystoupil v půl dvanácté spolu s Patrikem Nacherem a Ivanem Pilným na pozdní TK ve štábu ANO
22:59
6. 10. 2018

V řadě volebních štábů už to zabalili, politici ČSSD odjeli z Lidového domu, lidovci opustili palác Charitas, končí i Piráti, ODS i TOP 09. V sídle KDU-ČSL poděkovali voličům a kolegům v krajích dobře naladění z výsledku předseda Pavel Bělobrádek i šéf poslaneckého klubu Jan Bartošek. A apelovali, aby lidé šli volit i příští týden, kdy proběhne druhé kolo senátních voleb. V něm jde KDU-ČSL o hodně, protože se může stát nejsilnější stranou v horní komoře.

22:55
6. 10. 2018
!

ČSSD se nedostane do městských zastupitelstev v Praze, Hradci Králové či Ústí nad Labem. V Hradci Králové i Ústí nad Labem přitom vyhrála volby v roce 2010, v Ústí nad Labem měla v letech 2010-2014 primátora Víta Mandíka. Pro stranu je to historický neúspěch, stalo se to poprvé od roku 1990.

22:50
6. 10. 2018

Během společné tiskové konference TOP 09 a Starostů panovala dobrá nálada a několikrát v sále zazněl potlesk. Na pódiu byl třeba i kadididát do senátu Jiří Drahoš, kterého podpořilo několik stran. „Výsledek, který je odhadovaný, považuji za úspěch. Odhady, které nám ukazovaly 12 procent, jsme překonali a jsme kolem 15 procent. Chci poděkovat Pražanům, kteří do zastupitelstva asi nepustí komunisty ani extremisty,“ řekl Jiří Pospíšil (TOP09).

 Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je spokojený s volebním výsledkem v Praze, kde vedl společnou kandidátku se STAN a KDU-ČSL.
22:50
6. 10. 2018

Komunální volby ve Zlíně vyhrálo ANO, porazilo tak hnutí STAN dosavadního primátora Miroslava Adámka. ANO získalo 18,81 procenta hlasů, STAN 18,58. Voličská účast byla 38,9 procenta. 

22:48
6. 10. 2018

Do volebního štábu Praha sobě míří předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a lídr kandidátky Pirátů do zastupitelstva hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Budou vyjednávat o situaci v Praze.

22:43
6. 10. 2018

„Jsem moc rád, že se bude podílet na správě obcí a měst mnohem silněji než v předchozím období,“ konstatoval šéf Petr Fiala na tiskové konferenci strany. Pozitivní výsledky se podle něj dostavily díky tomu, že ODS nabízela rozumná řešení a kandidáty a poctivou práci. Ocenil výsledky v Brně i Praze.

Video Tisková konference ODS - Blesk TV
22:41
6. 10. 2018

V ODS panovala během tiskové konference slavnostní nálada. Po vyjádření pro novináře přišel předseda Petr Fiala oslavit dobrý výsledek se svými spolupracovníky. Připili si na příští volební vítězství. Další volby čekají Česko už příští rok v květnu, volit se bude do Evropského parlamentu.

Video Vítězná nálada ve štábu ODS po komunálních a senátních volbách 2018. Předseda Fiala si připil na vítězství v dalších volbách, kde chce uspět proti ANO - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
22:40
6. 10. 2018

Ve štábu ANO cinkají skleničky, vína se ujal i Andrej Babiš, který se u stolku baví s lídrem Petrem Stuchlíkem. A rýpli si do moderátorky Emmy Smetana, která nedlouho předtím dělala rozhovor právě s Babišem. Podívejte se na video ze zákulisí volebního štábu ANO v Kotvě:

Video Babiš popíjí se Stuchlíkem. Pohled do zákulisí štábu ANO - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
22:37
6. 10. 2018

Komunální volby v Českých Budějovicích podle propočtu ČTK vyhrálo ANO, zatím má 21 procent hlasů. Na druhém místě bude pravděpodobně Občané pro Budějovice, které má zatím 16,4 procenta hlasů. Třetí je ODS, čtvrtí jsou Piráti. Voličská účast dosáhne přibližně 38,5 procenta. 

22:36
6. 10. 2018

„Ve větších městech jsme většinou druzí, třetí, nebo čtvrtí. Obhájili jsme naši pozici v Mariánských Lázních, což bylo v minulém volebním období první pirátské město, kde jsme měli svého starostu. Některé ty dílčí výsledky jsou skutečně dobré,“ zmínil Bartoš.

„Někde pirátské hnutí vzniklo teprve před dvěma lety a Pirátská strana skutečně těmito volbami vysílá do komunálních zastupitelstev a do zítřejších jednání stovky komunálních politiků. Já jsem za to velmi rád. Potvrzuje se, že ta vlna, kterou jsme zahájili už i vstupem do Poslanecké sněmovny, pokračuje. Naše preference rostou,“ dodal šéf Pirátů.

Video Šéf Pirátů Bartoš se raduje z komunálního úspěchu strany - Blesk - Ivo Horváth
22:35
6. 10. 2018

„My jsme si dali ambice zopakovat nebo mít lepší výsledky, než jsme měli ve volbách do Poslanecké sněmovny,“ řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš na tiskové konferenci k volebním výsledkům.

„Podle těch čísel, která mám teď k dispozici, se to Pirátům povedlo. Potvrdilo se, že Pirátská strana je stranou s celostátní působností, ke které přicházejí schopní lidé. A to, že jsme uspěli, odpovídá tomu, že jsme nabídli kvalitní kandidátky i kvalitní program,“ dodal Bartoš.

22:14
6. 10. 2018

Volební výsledky KDU-ČSL jsou v pásmu, které lidovci očekávali. Uvedl to předseda strany Pavel Bělobrádek, který sám usiluje o zvolení do Senátu. Před druhým kolem senátních voleb bude podle něj důležité přesvědčit voliče, aby opět přišli k volbám. Lidovci budou chtít oslovit i neúspěšné kandidáty se žádostí o podporu.

„Není to na velký jásot, že bychom zválcovali republiku,“ řekl Bělobrádek v České televizi o průběžných výsledcích. „Chtěl bych vyzdvihnout to, že KDU postavila nejvíc kandidátů do komunálních voleb z parlamentních stran a jsem velmi rád, že se tolik zejména mladých lidí odhodlalo do komunálních voleb kandidovat,“ doplnil na následném brífinku ve volebním štábu v pražském paláci Charitas.

22:12
6. 10. 2018

Uvolněná atmosféra panuje ve štábu průběžně vedoucího ANO v Brně. Primátor Petr Vokřál Blesku řekl, že by rádi sestavili koalici s druhým a třetím na pásce. V Brně tedy zatím průběžně s ODS a Piráty. Všichni jsou přilepeni k mobilům a sledují vývoj situace.

Uvolněná atmosféra ve štábu ANO v Brně
22:06
6. 10. 2018

„Pokud mám hodnotit výsledek, tak to není nic k velkým oslavám, ale rozhodně to není žádná velká katastrofa, kterou nám mnozí předpovídali,“ začal závěrečnou tiskovou konferenci při sčítání volebních výsledků šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček. A podobně to vidí také jeho statutární zástupce.

„Není to na to, abychom se sebevraždili, to snad ne, ale ani to není k jásotu,“ zhodnotil stále ještě neúplné výsledky voleb 1. místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

„Pro mě je to signál, že se ČSSD odrazila ode dna,“ dodal Hamáček a hned přidal také jeden z důvodů, proč podle něj sociální demokraté dopadli, tak jak dopadli.  Problém se podle něj ukázal především ve velkých městech. „Jsem zklamán výsledkem v Ostravě a dokonce i ve velkém Brně,“ doplnil Hamáčka místopředseda strany Roman Onderka, který byl svého času také primátorem jihomoravské metropole.

 „Je to o tom, že se ukázalo, kde nám naši voliči věří a kde musíme ještě zapracovat,“ vidí příčiny neúspěchu v komunálních volbách ve velkých městech Hamáček.

Sociální demokraté se teď chtějí především zaměřit na dostupné bydlení a také na udržení vody v krajině. Další metou vidí ČSSD především krajské volby, které budou za dva roky.

Sociálním demokratům postoupilo do druhého kola senátních voleb celkem pět kandidátů. Strana přitom obhajuje 12 mandátů – nejvíc ze všech. Všechny postupující chce vedení strany osobně před druhým kolem volby podpořit.

Předseda ČSSD Jan Hamáček (uprostřed) a místopředsedové strany Roman Onderka (vlevo) a Jiří Zimola (vpravo) vystoupil 6. října na tiskové konferenci ve volebním štábu v Praze, kde sledovali výsledky komunálních a senátních voleb.ČSSD musí podle předseda Jana Hamáčka zabrat především ve velkých městech. Výsledky voleb ale nepovažuje za velkou katastrofuTisková konference ČSSD (6.10.2018)Předseda ČSSD Jan Hamáček (uprostřed) a místopředsedové strany Roman Onderka (vlevo) a Jiří Zimola (vpravo) vystoupil 6. října na tiskové konferenci ve volebním štábu v Praze, kde sledovali výsledky komunálních a senátních voleb.
22:04
6. 10. 2018

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Třebíč podle propočtů ČTK postoupili starostka Koněšína Hana Žáková (STAN) a notář Miroslav Michálek (ANO).

22:00
6. 10. 2018
!

Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM, vyplývá z propočtu ČTK. Sociální demokraté měli po minulých volbách osm mandátů a byli zastoupeni v radě města, komunisté měli čtyři zastupitele.

21:57
6. 10. 2018

Spíše uvolněný večírek s pestrou nabídkou občerstvení připomínal volební štáb hnutí Žít Brno v kavárně Praha v centru jihomoravské metropole. Recesisté, kteří se v roce 2014 stali volební senzací a v městském zastupitelstvu získali 7 z 55 mandátů, propadli. Dostali se na necelá 4 procenta hlasů. Končící náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (v bílé košili) nespustil oči z mobilu.

 Spíše uvolněný večírek s pestrou nabídkou občerstvení připomínal volební štáb hnutí Žít Brno v kavárně Praha v centru jihomoravské metropole Spíše uvolněný večírek s pestrou nabídkou občerstvení připomínal volební štáb hnutí Žít Brno v kavárně Praha v centru jihomoravské metropole
21:55
6. 10. 2018

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Prostějov podle propočtů ČTK postoupily dosavadní senátorka Božena Sekaninová (ČSSD) a bývalá poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková (NK). 

21:55
6. 10. 2018

Ve štábu Praha Sobě panuje velké nadšení z výsledku. „Ještě v průběhu dnešního večera budeme jednat se Spojenými silami pro Prahu a během zítřejšího dne s Piráty,“ prozradil spokojený Jan Čižinský. „My jsme před volbami říkali, že nepůjdeme do koalice s ANO a ODS, a říkáme to i po volbách. Teď zrovna jsem to řekl předsedovi pražské ODS,“ dodal Čižinský na tiskové konferenci.

Ve štábu hnutí Praha sobě panuje nadšení, lídr Jan Čižinský je nadmíru spokojený.
Video Komunální volby 2018: TK hnutí Praha sobě - Blesk/Jiří Marek
21:54
6. 10. 2018

ODS obstála v senátních volbách. Strana obhajuje čtyři mandáty, do druhého kola se propracovalo hned 11 jejích kandidátů z 18. Pro Blesk Zprávy výsledky zhodnotil předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil:

„Jsem rád, že jsme dobře uspěli, zároveň výsledky hodnotím s velkou pokorou. Senátní volby se rozhodují ve druhém kole. Jsem rád, že z prvního místa vyhráli oba kandidáti, kteří mandát obhajují, jak Jaroslav Kubera, tak Jaroslav Zeman. Kromě našich 11 kandidátů postoupili do druhého kole ještě další čtyři kandidáti, které jsme podporovali, třeba Pavel Fischer nebo Libor Lukáš. Věřím, že získáme více než čtyři mandáty a (senátorský) klub by se mohl trochu rozrůst. Mám trochu strach, abychom zvládli druhé kolo, protože i když někdo vyhrál hodně, nebo těsně, oba mají na začátku nula hlasů. To je ta nejtěžší věc.“

Video Miloš Vystrčil o výsledcích senátních voleb pro ODS - Blesk TV
21:54
6. 10. 2018

Komunální volby v Liberci podle propočtu ČTK vyhráli Starostové pro Liberecký kraj, mají přes 30 procent. Druhé je ANO s 21,6 procenty, třetí je Změna pro Liberec se 13 procenty.

21:49
6. 10. 2018

Do 2. kola senátních voleb na Šumpersku postoupí podle propočtu ČTK Miroslav Adámek (ANO) před senátorem Zdeňkem Brožem (KDU-ČSL).

21:45
6. 10. 2018

Výsledek komunálních a senátních voleb je podle předsedy KSČM Vojtěch Filipa obrazem současné situace ve společnosti a také toho, že strana postavila asi o 300 kandidátek méně než před čtyřmi lety. V celostátních volbách včetně evropských čeká lepší výsledek. 

21:40
6. 10. 2018

Pokud v Praze ANO neuspěje, bere Babiš zodpovědnost i na sebe. „Beru to na sebe. A měl bych rezignovat? Udělal jsem v životě spoustu personálních problémů.. Tedy špatných rozhodnutí. Ano, politici nerostou na stromech,“ připustil Babiš.

ANO přitom čelí propadáku i v senátních volbách. O druhé kolo bojuje celkem 12 jeho kandidátů, v 11 případech (s výjimkou Šumperka) jsou však jako druzí a někdy o „parník“. „My jsme v Senátu nebyli nikdy úspěšní. Pokud získáme nějakého senátora, budu určitě rád,“ připustil Babiš. „Tady je stále ANO proti všem, a tak to bude asi i ve 2. kole Senátu. Předpokládám, že ty tradiční demokratické strany se nějak spojí,“ dodal na dotaz Blesk Zpráv.

21:39
6. 10. 2018

Poslankyně Markéta Adamová Pekarová (TOP 09) si vsadila 1000 korun na Pavla Dungla, který kandiduje do Senátu na Praze 8. Když získá mandát, vyhraje 2800 korun. „Zatím to vypadá nadějně,“ řekla reportérovi Blesk.cz s úsměvem. Dungl pravděpodobně postoupí do druhého kola, zatím je v pořadí druhý za Lukášem Wagenknechtem (Piráti).

Makrkéta Pekarová Adamová ve štábu TOP 09, fotí se Pavlem Fischerem a Jiřím Pospíšilem. (6.10.2018)
21:35
6. 10. 2018

Do 2. kola senátních voleb v obvodě Břeclav postoupí podle propočtu ČTK starosta Mikulova Rostislav Koštial (ODS) a sommeliér Libor Nazarčuk (ANO).

21:34
6. 10. 2018

Do 2. kola senátních voleb na Mladoboleslavsku postoupí dle výpočtu ČTK primátor Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) a starosta Kosmonos Jiří Müller (ANO).

Video Nwelati - Weissová - senátní duel - Blesk TV
Duel Blesku: Raduan Nwelati (ODS), 10. 9. 2018
21:26
6. 10. 2018

Ivan Bartoš k průběžným výsledkům Pirátů: „Podle průběžných výsledků jsme někde uspěli a někde výrazně uspěli. Také jsme obhájili vítězství v Mariánských Lázních. Ale i ty výsledky ve velkých městech jako jsou Ostrava a Brno – tam přeskakujeme třetí, čtvrté místo. A teď sleduji hlavně Prahu, kde se podle průběžných výsledků střídá prvenství Pirátů a ODS. Jsem plný optimismu, protože se zatím ukazuje, že Česká pirátská strana je strana celorepubliková, která není soustředěná jen do velkých měst.“

Komunální volby 2018: Piráti jsou spokojení s průběžnými výsledky, ve volebním štábu se oslavuje. Usmívá se i kandidát na primátora Zdeněk Hřib.
Video Komunální volby 2018: Ivan Bartoš k průběžným výsledkům - Blesk/Ivo Horváth

Video Zeman odvolil. Kopl si do Rozhlasu a novinářů. „Zavřete tu pusu...“ - Blesk Zprávy / Lukáš Červený

Fotogalerie Obecní a senátní volby 2018 158 fotografií

Doporučujeme
tomik007 ( 8. října 2018 08:44 )

ANDREJKO taky bali kufry ?

satanas ( 7. října 2018 18:03 )

PRavda, furt zni lip Cechoslovenstina jak Rakouska Myslivecka latina...

satanas ( 7. října 2018 18:00 )

ANO je sice pate ale ma 12 mandatu a tunelarska ODS 14....prazska kavarna se raduje předcasne a je mozne ze Pospisil povede GAYPRIDE a slizky cernopWdelnik Cunek si pred ten pruvod lehne. NO, BAbis je jeden z poslednich Cechoslovaku..to te ty chachare nenapadne? Hebrejci ti nevadi?

jentakjen ( 7. října 2018 17:06 )

Pořád je to stokrát lepší než kthééééé thóóómof mhůj v podání vetchého staříka Karla, kašpare.

jentakjen ( 7. října 2018 17:03 )

To znamená, že tvůj hlas tedy dostal, kašpare.

Zobrazit celou diskusi
Další videa