Kat Kamalaniová (30) ze Salt Lake City v americkém Utahu sklízí se svými videy na Tik-Toku velké úspěchy. Její diváci se počítají na miliony. A nechávají si od ní poradit, jak se chovat, aby v letadle nechytili nějakou ošklivou nemoc jenom proto, že nevěnovali pozornost dostatečné hygieně.

Rady jsou to prosté, ale zaručeně účinné. V první řadě raději vůbec nesahejte do kapes na zadní straně sedadla před vámi, protože pasažéři do nich ukládají všelicos. Nejen obyčejné odpadky, ale také použité papírové kapesníčky, a dokonce i použité papírové sáčky, které naplnili, když jim bylo nevolno!

Kat připomíná nutnost vydezinfikovat sklápěcí stoleček, zvlášť pokud na něm cestující plánuje jíst, a to samé by měl učinit s přezkou u bezpečnostního pásu, ale i se samotným manuálem s bezpečnostními pokyny. „Viděla jsem zástupy maminek, které sklápěcí stoleček použily jako přebalovací pult a použitou plenku bez zaváhání vrazily přímo do kapsy před sebou,“ poznamenává Kat.

Video sledovalo už přes 1 milion lidí, a mnoho z nich se diví, proč se prostory letadla řádněji nečistí před každým letem. „Oni je před každým letem uklízejí, ale nestíhají je umývat,“ vysvětluje letuška. 

K průduchům klimatizace nad každým sedadlem autorka podotýká, že „na ty před vámi sahaly tisíce lidí“. Radí je proto ve vlastním zájmu před použitím také přetřít dezinfekcí. Když se věnuje toaletám, radí sahat na kliky a zámky jen přes papírový kapesník, aby ani tam člověk nepřišel do kontaktu s choroboplodnými zárodky. Při té příležitosti neopomene malý tip pro ženy, který možná mnohé překvapí - na každém WC je nenápadná přihrádka, která obsahuje hygienické potřeby pro případ nouze. 

„Takže si musíme čistit úplně všechno,“ píše  jeden z komentujících, druhý ho doplňuje a ptá se, jestli zaměstnanci před každým letem čistí aspoň něco. „Pracovníci úklidu dělají, co můžou, ale většinou na řádný úklid a dezinfekci prostě nedostávají dost času,“ odpovídá na zvídavý dotaz Kamalaniová.

Jiné její video z praxe nasbíralo také hodně zhlédnutí - před 6 milionů. Radí v něm, na co si dát pozor při ubytování se na hotelu. I v tomto případě dává nejen hygienické, ale také bezpečnostní rady, například aby si host dával pozor, zda za ním při odemykání někdo nestojí, a neříkal číslo svého pokoje příliš nahlas. 

Fotogalerie
14 fotografií