23. září 2019
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Sedm nejkrásnějších pláží Chorvatska: Objevte tyto klenoty Jadranu!

/
 • Podívejte se na top 7 nejlepších pláží v Chorvatsku.
  16. července 2017 ● 15:54

  Desítky tisíc Čechů v těchto dnech nastupují do aut, autobusů (a někteří do vlaků a letadel) a vyráží k českému moři. Tedy do Chorvatska. Jeho pobřeží měří 6278 km a nabízí a někdy skrývá tisíce pláží. Přinášíme tipy na sedm z nich, které se řadí k absolutní špičce.

 • 1.

  Stiniva

  Mořská soutěska obklopená skalisky, která ukrývají pláž Stiniva na ostrově Vis, je sotva viditelná z širého moře. Přesto je přístup po vodě ideální, neboť do Stinivy vede jen náročná kozí stezka vyžadující asi dvacetiminutový sestup. Poloha mezi strmými útesy způsobuje, že je vždy z poloviny ve stínu. Stiniva je oblázková pláž pro milovníky divokých scenérií.

  Stiniva.

 • 2.

  Zlatni Rat

  Nejznámější pláž na Jadranu se nachází v Bolu na jižním pobřeží ostrova Brač. Zlatni rat je jedna z nejpřitažlivějších přírodních krás Jadranu. Modř moře obklopuje takřka půl kilometru vyčnívající oblázkový mys, který je částečně porostlý lesem, jenž slouží jako přirozená ochrana před silným sluncem. Když vane vítr, tak se Zlatni rat stává surfařskou oázou.

  Zlatni rat.

 • 3.

  Skrivena Luka

  Jeden z nejvzdálenějších obydlených ostrovů jaderského pobřeží skrývá zátoku Skrivena Luka (Skrytý přístav). Název je to zasloužený, protože tuto zátoku není vidět z otevřeného moře. Skrivena Luka je známá díky jednomu z nejstarších majáků na Jadranu, zvanému Struga, postaven byl roku 1839.

  Skrivena luka.

 • 4.

  Banje

  Stačí jeden pohled na fotografii, abyste pochopili, proč se jedná o neznámější dubrovnickou pláž – nachází se v bezprostřední blízkosti historického centra města s výhledem na hradby starobylého Dubrovníku. Teplé a čisté moře přitahuje turisty z celého světa, v pozdních hodinách se pak pláž Banje stává místem vzrušující noční zábavy.

  Banje.

 • 5.

  Rajska Plaža

  Takřka dvoukilometrová písečná pláž, která se nachází v obci Lopar na ostrově Rab, si plně zasluhuje svůj název Rajská pláž. Jelikož je výjimečně mělká a písečná, je ideální i pro ty nejmenší děti. Loparské moře je teplé, ale vždy čisté. Restaurace, bary, sportovní vyžití i výstroj je na dosah ruky.

  Rajska plaža.

 • 6.

  Zrće

  Než si vydobyla světovou slávu jako »chorvatská Ibiza«, byla známa jako nejkrásnější jaderská pláž, držitelka Modré vlajky za čistotu moře. Zrće je dodnes plně zařízenou oblázkovou pláží pokrytou souměrnými oblázky a obklopenou čistým mořem. Dnes jí však vládnou dýdžejové, festivaly a koktejly a zábava tu trvá 24 hodin denně.

  Zrće.

 • 7.

  Kraljičina Plaža

  Nejdelší a nejznámější ninská pláž je dlouhá tři kilometry a za svůj název Královnina pláž vděčí podle legendy manželce prvního chorvatského krále Tomislava, která prý tuto pláž pravidelně navštěvovala spolu s královskou rodinou.

  Kraljičina plaža.

 • 8.

  Objevte Chorvatsko!

  Video
  délka: 00:19

  Navštivte Chorvatsko! YouTube/Croatia Full Of life

  Fotogalerie
  29 fotografií

Cestování

Česko Chorvatsko Itálie

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika nebo dáte přednost památkám? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou.

Nové tipy

LausanneGran Canaria * Vlak do Chorvatska

Grónsko * Arménie * Mrtvé moře * Singapur

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy