Kyperská příroda je velmi rozmanitá. Návštěvníci tohoto malebného ostrova mohou shlédnout nejen svěží lesy a zelené louky, ale také krajinu připomínající vyprahlou poušť. Jeden den se můžete koupat na dlouhé písečné pláži a druhý se procházet pohořím v tisíci metrech nad mořem. Dlouhé písečné pláže, které nabízejí fantastické podmínky v příjemně prohřátém moři, jsou pro pobřeží Kypru typické.

Autor: KOVOTOUR PLUS s.r.o.

Kypr se těší intenzivnímu středomořskému podnebí. Severní Kypr se svou mírnou zimou a horkým létem nabízí pro většinu Evropanů ideální podnebí. Letní dny od poloviny května do poloviny října jsou dlouhé, slunečné a teplé, ideální pro výpravy podél severního pobřeží nebo lenošení u hotelového bazénu. Od prosince do února panuje na Kypru mírné a vlhké počasí vhodné pro návštěvu unikátních historických památek zejména v Kyrénii.

Za výlet jistě stojí i návštěva hlavního města ostrova Nikósie, kde se nachází řada historických památek. Staré historické jádro se silnou zdí, které byla vybudováno Benátčany jako ochrana proti tureckým nájezdům, přímo vybízí k toulkám úzkými uličkami mezi domy s vyřezávanými balkony, oběd si pak můžete vychutnat v jedné z místních restaurací či kaváren.

Autor: KOVOTOUR PLUS s.r.o.

Babí léto na Severním Kypru, to je jedna řada nádherných teplých dní. V červenci a srpnu sice bývá velmi teplo, v září, kdy je počasí příznivější, vždy je nablízku typická kavárna, která Vás osvěží příjemným frappé, typickým šálkem tureckého čaje nebo sklenicí chladného piva. Přirozenou regulaci teploty na severním pobřeží zajišťuje příjemně chladivý mořský vánek. Můžete také vystoupit do větší nadmořské výšky severokyperského horského pásma, kde je vzduch chladnější, a dopřát si potěšení, jež skýtají nádherné výhledy do severokyperské krajiny.

Autor: KOVOTOUR PLUS s.r.o.

Severní Kypr se vyznačuje příznivějšími cenami než jeho řecká část, přičemž úroveň poskytovaných služeb je mnohdy vyšší.

I v druhé půlce léta vás Kypr naláká nádherným a stálým slunečným počasím a nespočtem nevšedních zážitků, které tento ostrov nabízí.