23. květen 2018
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Jak na Velikonoce cestovat levně a bez nervů?

/
 • Spolucestování vám přinese spoustu nových přátel...
  Spolucestování vám přinese spoustu nových přátel... (Profimedia.cz)
  26. března 2016 ● 18:43
   

  Velikonoce jsou spolu s Vánocemi obdobím, kdy velká část Čechů cestuje za svými rodinami či přáteli. Každý rok řeší velikonoční cestující problémy s dopravou, neboť ta hromadná je na některých trasách často i několik dnů předem beznadějně vyprodána. Co se takhle nechat pohodlně svézt autem a ještě navíc ušetřit? Vyzkoušejte novodobý trend spolujízdy.

 • 1.

  Nový způsob dopravy

  Spolucestování vám přinese spoustu nových přátel...
  Spolucestování vám přinese spoustu nových přátel...
  Autor: Profimedia.cz

  Společnosti zprostředkovávající spolujízdu propojují řidiče a cestující na jejich společných cestách. Stačí jen zadat místo odjezdu a cíl vaší cesty a rázem se vám zobrazí nabídky ostatních řidičů. Jízdu můžete na trase také sami vytvořit, což se hodí třeba právě na Velikonoce, kdy řada lidí cestuje svým autem s minimální obsazeností. Na rozdíl od autostopu si může cestující předem vybrat, s kým pojede. Společnost BlaBlaCar například sází na propracované profily všech svých uživatelů, na kterých lze nalézt hodnocení ostatních členů a jejich komentáře. Podle toho se pak může každý rozhodnout, zda s danou osobou chce cestovat, či nikoliv.

 • 2.

  Výhodná jízda vytváří přátelství na celý život

  Sdílené cestování autem je navíc ekonomicky nejvýhodnější. Například cena jízdenky na jedné z nejfrekventovanějších tras Praha–Zlín se u hromadné dopravy pohybuje okolo 300 Kč, zatímco řidiči registrovaní u BlaBlaCar ji nabízí až o 100 Kč levněji. Nespornou výhodou je také možnost si individuálně sjednat místo odjezdu i příjezdu a nemuset tak ještě řešit dopravu na nádraží a z něj.

  Spolujízdou jednoznačně ušetříte.
  Spolujízdou jednoznačně ušetříte.
  Autor: www.blablacar.cz

   

Autor: nip

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy