Čtyřiaosmdesátiletý muž podlehl dlouhé a kruté rakovině prostaty a kůže. Na svém facebookovém účtu to veřejnosti oznámil jeho vlastní hotel. „Anthony John Pike (Tony). 1934-2019. RIP. Tvoje legenda nikdy nezemře,“ stojí ve statusu.

Pikes Hotel na Ibize proslavil v osmdesátých letech frontman skupiny Wham! George Michael, který v něm v roce 1983 natočil videoklip k písni Club Tropicana. Tony Pikes, kterému se přezdívalo Hugh Hefner Ibizy, zde hostil i bujaré oslavy 41. narozenin Freddieho Mercuryho.

„Peníze byly bezpředmětné. Freddie našel v hotelu útočiště a chtěl párty, kterou si bude každý pamatovat,“ rád popisoval svůj pravděpodobně největší počin Tony. „Zeptal jsem se ho na rozpočet a on mi řekl, že žádný není,“ chlubil se.

Pike byl velkorysý a loajální vůči zákazníkům, i proto se sem celebrity rády vracely, ostrov Ibiza si díky tomu Mercury zamiloval. „Mohli jsme tehdy klidně nechat zamrznout bazén a na něm mít bruslící slony, chtěl, aby to bylo bláznivé,“ popisoval svůj tehdejší zážitek Tony Pike.

Legendární Mercuryho narozeniny ve stylu orgií tehdy prý majitele stály neuvěřitelných 350 lahví prémiového šampaňského Moet a Chandon. Mezi nejlepší přátele Tonyho Pika patřil třeba i španělský legendární zpěvák Julio Iglesias, modelka Naomi Campbel, Kate Moss nebo Kylie Minogue.

 

Fotogalerie
11 fotografií