-          Země s bohatou historií

-          Unikátní směsice indiánských kultur a kolonizace

-          Přítomnost jednoho z divů světa, Machu Picchu

-          Levná země

-          Jedinečná příroda

-          Vysoké Andy i dlouhá pobřeží

Ke vstupu na území Peru je zapotřebí vlastnit platný cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců. V případě turistických cest obyvatelé České republiky nepodléhají vízové povinnosti. Při vstupu do Peru obdržíte vstupní lístek, který musíte vyplnit a jednu jeho část si uschovat a odevzdat na konci pobytu. Při odletu budete nuceni zaplatit letištní poplatek, který činí okolo 30 amerických dolarů. Před odletem do Peru je dobré konzultovat aktuální zdravotní situaci v zemi s doktorem.

Platidlem je Nový sol. 1 nový sol koupíte za necelých 8 Kč. Směnit jej můžete v Peru v bankách a směnárnách nejlépe za americké dolary. Ve velkých městech jsou bankomaty a některé obchody a hotely akceptují platební karty.

Autor: Dovolena.cz

Letadlem nejpravděpodobněji doletíte do peruánského hlavního města Limy, odtud se můžete vydat ideálně autobusem kamkoliv budete chtít. Přírodní krásy a historické památky jsou totiž rozesety po celém území státu.

Přímo v Limě se nachází nádherná katedrála, arcibiskupský palác, klášter San Francisco a Plaza de Armas. Za návštěvu stojí místní Museo de Oro, kde budete moci obdivovat sbírky zlatých předmětů a třeba i mumií. Vrcholem vaší dovolené v Peru určitě bude návštěva slavného Machu Picchu. Ruiny dávného inckého města v peruánských Andách, které bylo zvoleno jako jeden z nových divů světa.

Samotné Andy jsou úctyhodným pohořím dosahující výšky přes 6000 m. V okolí nejvyšší hory Peru leží stejnojmenný národní park Huascarán s jednou z největších biodiverzit flóry na světě. Tvrdí se, že tento národní park patří mezi nejmystičtější místa planety.

Mezi turisty je velmi oblíbené i jezero Titicaca nacházející se v Centrálních Andách, na jehož břehu leží přístav Puno, ve kterém je i mezinárodní letiště. Právě Puno je označováno jako hlavní město peruánského folkloru.

Zapomenout byste neměli ani na město Cuzco, které je zařazeno na seznam UNESCO. Nachází se zde kromě jiného pevnost Sacsayhuamán, která sehrála významnou roli v době španělské kolonizace.

Autor: Dovolena.cz

V Peru se nachází množství rezervací a národních parků, které střeží nádhernou přírodu této země. Za zmínku stojí náhorní plošina Nazca, kaňon Colca, nebo národní přírodní rezervace Paracas

Při svém pobytu v Peru určitě ochutnejte peruánskou kuchyni. Je vynikající, založená na hovězím mase a mase z lam. Místní specialitou je pečené morče. Tradiční přílohou je upravená zelenina. Server DOVOLENA.CZ doporučuje vyhýbat se nebalené vodě a to i v restauracích. Její kvalita je totiž často velmi špatná.

Prozkoumejte tuto pokladnici dávných kultur. Navštivte dávné chrámy a překrásné přírodní scenérie. Navštivte jedinečné Peru.