Hugo, ČAUVES! Venezuela pohřbila prezidenta Cháveze

Autor: shp, ČTK - 
8. 3. 2013
11:44

Venezuela dnes pohřbívá „svého největšího syna“ Huga Cháveze. Do Caracasu se už sjeli hosté z celého světa. Jde o takovou politickou špičku jako kubánského prezidenta Raúla Castra. Přijel i jeho íránský protějšek Mahmúd Ahmadínežád, který proslul svými šílenými výroky. Tisíce lidí stojí fronty v ulicích, aby mohli spatřit Chávezovo tělo.

Do Venezuely již přicestovaly také hlavy států z Bolívie, Kolumbie, Ekvádoru, Uruguaye, Hondurasu, Peru a Mexika. Pohřbu se zúčastní i španělský korunní princ Felipe. Íránský prezident Ahmadínežád prohlásil, že Chávez byl jako Ježíš

Chávez podlehl rakovině

Spojené státy, které s Caracasem měly napjaté vztahy, bude na pohřbu reprezentovat kongresman Gregory Meeks a jeho někdejší kolega William Delahunt. Chávez v úterý ve věku 58 let podlehl rakovině. O prezidentově zhoršeném zdravotním stavu média spekulovala již krátce po jeho prosincové operaci na Kubě. Po pohřbu bude Hugo Chávez balzamován a vystaven v mauzoleu. 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
picpa ( 8. března 2013 14:52 )

Dodavatelé nás válcují! V řadě kategorií rychloobrátkového zboží je tržní význam i jen jednoho dodavatele silnější než 3 největších obchodníků dohromady! Nejmarkantnější je vysoká míra tržní dominance dodavatelů v kategoriích prací a čisticí prostředky, minerální vody, pivo, margarín, káva, sycené nealko nápoje, sušenky. Dalšími kategoriemi s výrazně vysokým tržním podílem největších dodavatelů jsou např. čokoládové výrobky, tuky, jogurty či ovocné džusy, drůbež, vejce... To jsou ale tři čtvrtiny výrobků obsažených v našich nákupních košících. 

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa