Hugo, ČAUVES! Venezuela pohřbila prezidenta Cháveze

Autor: shp, ČTK - 
8. 3. 2013
11:44

Venezuela dnes pohřbívá „svého největšího syna“ Huga Cháveze. Do Caracasu se už sjeli hosté z celého světa. Jde o takovou politickou špičku jako kubánského prezidenta Raúla Castra. Přijel i jeho íránský protějšek Mahmúd Ahmadínežád, který proslul svými šílenými výroky. Tisíce lidí stojí fronty v ulicích, aby mohli spatřit Chávezovo tělo.

Do Venezuely již přicestovaly také hlavy států z Bolívie, Kolumbie, Ekvádoru, Uruguaye, Hondurasu, Peru a Mexika. Pohřbu se zúčastní i španělský korunní princ Felipe. Íránský prezident Ahmadínežád prohlásil, že Chávez byl jako Ježíš

Chávez podlehl rakovině

Spojené státy, které s Caracasem měly napjaté vztahy, bude na pohřbu reprezentovat kongresman Gregory Meeks a jeho někdejší kolega William Delahunt. Chávez v úterý ve věku 58 let podlehl rakovině. O prezidentově zhoršeném zdravotním stavu média spekulovala již krátce po jeho prosincové operaci na Kubě. Po pohřbu bude Hugo Chávez balzamován a vystaven v mauzoleu. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

picpa ( 8. března 2013 14:52 )

Dodavatelé nás válcují! V řadě kategorií rychloobrátkového zboží je tržní význam i jen jednoho dodavatele silnější než 3 největších obchodníků dohromady! Nejmarkantnější je vysoká míra tržní dominance dodavatelů v kategoriích prací a čisticí prostředky, minerální vody, pivo, margarín, káva, sycené nealko nápoje, sušenky. Dalšími kategoriemi s výrazně vysokým tržním podílem největších dodavatelů jsou např. čokoládové výrobky, tuky, jogurty či ovocné džusy, drůbež, vejce... To jsou ale tři čtvrtiny výrobků obsažených v našich nákupních košících. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa