Zeman: Norská sociálka jsou gangsteři. Unáší děti, musíme přitvrdit

Autor: Jaroslav Šimáček - 
17. 1. 2016
11:05

Po Evě Michalákové má Česko další podivný případ odebrání dítěte norskou sociálkou, tentokrát jde dokonce o 9měsíčního kojence. Miloš Zeman se nad praktikami Barnevernetu pozastavil i v 5. díle pořadu S prezidentem v Lánech. Norskou sociálku označil za gangstery, kteří unášejí děti.

V sobotu prošel Prahou protestní průvod proti norské sociálce Barnevernet. Nemilosrdné kritice ji přitom podrobuje i prezident Zeman. V jednom z předchozích dílů pořadu S prezidentem v Lánech ji přirovnal dokonce k nacistické organizaci Lebensborn, odebírající děti a přetvářející je do árijského ideálu. 

„On je to v podstatě únos dětí, druh gangsterismu,“ komentoval Zeman počínání Barnevernetu v 5. dílu pořadu S prezidentem v Lánech. Únos dětí označil za nejodpornější gangsterský čin. 

Českem přitom nyní hýbe po Evě Michalákové další norská kauza české maminky – a jde o pořádně kontroverzní záležitost, kdy Češce a jejímu norskému partnerovi odebrali 9měsíční holčičku s nemocnými ledvinami. 

Proč? Norská sociálka s vysvětlením mlčí, na vině však patrně byla stížnost rodičů na postupy zdravotníků v nemocnici, která se o holčičku starala. Právě jedna ze zdravotních sester rodiče nahlásila. Této verzi odpovídá i to, že Barnevernet jako svědky ke kauze předvolal dva doktory a dvě zdravotní sestry. 

Zeman: Je třeba přitvrdit 

„Byly tady pokusy posílat protestní nóty a podobně. Tyto pokusy selhaly. Takže musíme přitvrdit,“ uvedl Miloš Zeman. „Zatím vláda pouze nabízí paní Michalákové a teď zřejmě i další mamince právní pomoc, což si myslím, že je nedostatečné,“ míní prezident.  

Vláda podle něj může protestovat u agentur OSN, navrhovat rezoluce u Rady Evropy. „Pak by se dalo uvažovat ještě o dalším kroku. Odvolat našeho velvyslance v Norsku na konzultace,“ pokračoval Zeman. 

„Barnevernet je takový stát ve státě a každá organizace, která nad sebou nemá kontrolu, si dělá co chce a postupně degeneruje,“ dodal. 

V Norsku odebrali české matce devítiměsíční nemocnou holčičku.V Norsku odebrali české matce devítiměsíční nemocnou holčičku. | 

Norskou diplomatku nepozve ani na setkání s velvyslanci 

Stoupající kritika norského Barnevernetu přitom měla dopad i na mezinárodní vztahy mezi Českem a Norskem. Prezident Zeman přistoupil k jisté osobní mstě, když na Hrad ve sváteční den 28. října nepozval norskou velvyslankyni v ČR Siri Ellen Sletner, která se tak dostala na seznam lidí, jenž mají na Pražském hradě dveře zavřené. 

„Příště nebude pozvána ani na setkání prezidenta s velvyslanci,“ prozradil Zeman, že situaci ještě zostří. „Já jsem vždycky vynikal v podpoře důrazných akcí a nikoli akcí, které nemají příslušný dopad a nikdo si jich ani nevšimne,“ dodal. 

Norskému králi Haraldovi V. také Zeman adresoval dopis, ve kterém ho v červnu loňského roku upozorňoval na problematiku odebírání dětí a její dopad na česko-norské vztahy. 

Zeman v pořadu hovořil jak o Norské kauze, tak o problémech v Sýrii, pančovaném medu, uprchlických útocích, rozsudku nad Petrem Kramným či hornických platech 

Na celý záznam se můžete podívat ZDE. 

Video S prezidentem v Lánech - Norsko - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

 

 

Doporučujeme
rumungro ( 18. ledna 2016 12:26 )

No tak jim Zemane vyhlaš válku za to,že se česky matky nesmí chovat v Norsku tak,jako v česku.Napřed si ale zjisti,proč do Norska jezdí spousty tkz. ekonomických rodičů z mnoha jiných států.

tgbg ( 18. ledna 2016 08:23 )

Pana Zemana jsem dřív nemusel. Teď už ho nemusím vůbec. Jenom lže a žvaní. Jezdí oslavovat do Ruska s ruskými fašisty, kteří jsou úplně stejní jako Hitler.

zrustePN ( 17. ledna 2016 21:50 )

Norsko má jen cca 4,5 mil. obyvatel. Jsou to tzv. fašisti, přidali se k Hitlerovi. Norské a severské země účelově prodlužují zadržování dětí u pěstounů, aby děti zapomněly na biologické rodiče. Pak i lidi začnou na IN psát nesmysly typu : "Už je dítě u pěstounů dlouho, už jej nevracejte zpět." Ale neuvědomí si, že také mohou na základě lživého udání třeba sousedky přijít o dítě ! Norsko a ost. seveřané prý odebírají děti na základě lživých udání od závistivých sousedů, kolegů z práce apod. Žili tam naši příbuzní. Např. Norsko se potýká s incesty prý prakticky v každé rodině. Je jich zoufale málo na tzv. oživení krve. Jsou prý zčásti degenerovaní, rodí se postižené děti souložením mezi příbuznými. Kradou proto bílé, zdravé děti z kultivovaných rodin, nejlépe polské, české, slovenské, ruské, ukrajinské, litevské atd. Ze západních států (BRD, Fr, Rak., Švýc. atd.) si netroufnou, těch se bojí.

petrmetr ( 17. ledna 2016 18:23 )

severnik asijo cesky mají radsi přitvrdle norske hadičky

petrmetr ( 17. ledna 2016 14:11 )

a čím přitvrdit zahnat ty češky s dětma do Čr to je to samé jako důchodci chodí na předváděčky se zadluží a pak s úsměvem se šklebí do plesku I FNUKAJÍ Tak zahnat i důchodce na psychiatrii a zbavit svéprávnosti

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa