Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

ONLINE: Jednání o dalším příměří vázne. Izrael rozšiřuje pozemní operaci v Gaze na jih oblasti

Aktualizováno -
3. prosince 2023
19:25
Autor: ČTK, simao, vja - 
7. října 2023
06:54

Náčelník generálního štábu izraelské armády Herci Halevi dnes potvrdil, že izraelské síly rozšiřují pozemní operaci i na jih Pásma Gazy, píše ToI. Tým vyjednavačů izraelské tajné služby Mossad v sobotu dostal pokyn vrátit se do vlasti z Kataru, protože se jednání o prodloužení příměří dostala do slepé uličky. Napsal to zpravodajský web The Times of Israel (ToI) s odvoláním na prohlášení úřadu předsedy izraelské vlády Benjamina Netanjahua. Zástupce šéfa palestinského radikálního hnutí Hamás Sálih Arúrí v sobotu televizi Al-Džazíra řekl, že skupina nepropustí další rukojmí, pokud nebude prodlouženo příměří a pokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně. Konflikt mezi Izraelem a Palestinci sledujeme na Blesk.cz online.

  • Palestinští teroristé z Hamásu zahájili v sobotu 7. října ráno mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Až 240 lidí teroristé unesli.
  • Izraelská armáda i premiér Netanjahu uvedli, že je Izrael ve válečném stavu, a slíbili, že se bude bránit. „Občané Izraele, jsme ve válce,“ vzkázal Netanjahu. „A vyhrajeme,“ slíbil.
  • Palestinci rozpoutali teror i v izraelském městě Sderot nedaleko od hranic s Pásmem Gazy. Nechali za sebou ulice poseté těly nevinných Izraelců. „Vyšel jsem ven, viděl jsem spoustu těl teroristů, civilistů, rozstřílená auta. Moře těl, uvnitř Sderotu podél silnice, na dalších místech spousta těl,“ hořekoval Šlomi, jeden z místních, který masakr přežil díky tomu, že se dobře ukryl.
  • Na 364 těl zabitých mladých lidí za sebou teroristé nechali poblíž kibucu Re'im na tanečním festivalu. Čtěte ZDE
  • Izraelská armáda zahájila již v sobotu 7. října odvetné a tvrdé letecké údery v Pásmu Gazy. Začal hon na teroristy z Hamásu.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
7:09
4. 12. 2023

Spojené státy v neděli „v sebeobraně“ zaútočily na cíl v severním Iráku, odkud startovaly útočné drony. O život podle Washingtonu přišlo pět iráckých ozbrojenců z organizace napojené na Írán.

6:57
4. 12. 2023

Podle Izraele dosáhla jednání s Hamásem mrtvého bodu. „Teroristická organizace Hamás nesplnila svou část dohody, která zahrnovala navrácení všech žen a dětí držených jako rukojmí, v souladu se seznamem zaslaným Hamásu a jím schváleným,“ uvedl premiér Benjamin Netanjahu. Proto Tel Aviv stáhl vyjednavače z Kataru.

6:54
4. 12. 2023

Dobré ráno. Izrael leteckým úderem zlikvidoval velitele praporu Hamásu Šátí Hajsáma Chuwadžárího, který byl podle něj odpovědný za vyslání teroristů Hamásu do Izraele 7. října a vedl boje proti vojákům v táboře Šátí ve městě Gaza během pozemní ofenzívy, uvedl mluvčí izraelské armády Daniel Hagari. Podle něj též Chuwadžárí odpovídal za zabezpečení nemocnice Šifá, cituje ho CNN.

22:03
3. 12. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme, že jste s námi sledovali dnešní dění z války v Izraeli. Opět se přihlásíme v pondělí ráno, dobrou noc.

22:01
3. 12. 2023

Nákladní loď Unity Explorer plující pod bahamskou vlajkou spravuje společnost Dao Shipping se sídlem v Londýně. Doplout do Singapuru měla loď 15. prosince, píše agentura Reuters.

Kontejnerová loď Number Nine pluje pod panamskou vlajkou a spravuje ji britská pobočka společnosti společnost Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM). Agentuře Reuters BSM sdělila, že loď stále pluje směrem k Suezu, nedošlo ke znečištění a nebyli zraněni členové její posádky. Střela loď zasáhla, když proplouvala úžinou Báb al-Mandab.

21:37
3. 12. 2023

V týdnu se expremiér David Cameron ve své nové roli britského ministra zahraničí vydá na cestu do USA, kromě Ukrajiny bude se svým protějškem jednat rovněž o napětí na Blízkém východě, hlavně o situaci v Pásmu Gazy.

21:02
3. 12. 2023

Jemenští povstalci Húsíové uvedli, že zaútočili na izraelská plavidla Unity Explorer a Number Nine.To ale zpochybnil mluvčí izraelské armády Daniel Hagari, podle něhož plavidla nemají žádné vazby na Izrael. „Dnes byly vypáleny rakety na dvě obchodní lodě, které nejsou spojené se státem Izrael,“ řekl. „Zopakuji to, aby to bylo jasné: bez jakékoli spojitosti se státem Izrael,“ dodal. Jedna loď byla podle něj značně poškozena a zřejmě jí hrozí potopení a druhá byla poškozena lehce. Z útoku mluvčí obvinil Írán, který šíitské povstalce podporuje.

20:29
3. 12. 2023

Televize Al-Arabíja hlásí, že Izrael se rozhodl poslat námořní plavidla a ponorku do Rudého moře poté, co se na izraelské lodě zaměřili jemenští šíitští povstalci Húsíové.

19:55
3. 12. 2023

Náčelník generálního štábu izraelské armády Herci Halevi dnes potvrdil, že izraelské síly rozšiřují pozemní operaci i na jih Pásma Gazy, píše zpravodajský web The Times of Israel (ToI). Pozemní operace na severu tohoto území mezitím podle Haleviho pokračuje.

„Včera (v sobotu) a dnes jsme zabili velitele praporů Hamásu, velitele rot a mnoho operativců. A včera ráno jsme zahájili stejný postup na jihu Pásma Gazy,“ řekl Halevi vojákům v jižním Izraeli. Dodal, že operace na jihu Pásma Gazy nebudou o nic méně intenzivní než na severu a že nepřinesou menší výsledky. „Velitelé Hamásu budou čelit Izraelským obranným silám všude,“ prohlásil Halevi a dodal, že armáda „prohlubuje své úspěchy“ na severu Pásma Gazy.

19:03
3. 12. 2023

Tisíce lidí se opět zúčastnily propalestinských shromáždění v německých městech. 

18:18
3. 12. 2023

Americký torpédoborec a několik komerčních plavidel se dnes v Rudém moři stalo terčem útoku, oznámil Pentagon. Jemenští šíitští povstalci Húsíové vzápětí podle agentury Reuters oznámili, že v Rudém moři provedli dronový a raketový útok na dvě izraelská plavidla, která ignorovala jejich výzvy. Agentura AP incident označuje za významnou eskalaci v útocích na plavidla v blízkovýchodních vodách v souvislosti s téměř dva měsíce trvající válkou mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

„Jsme si vědomi zpráv o útocích na USS Carney a komerční plavidla v Rudém moři a budeme poskytovat informace, jakmile budou k dispozici,“ uvedl Pentagon.

17:41
3. 12. 2023

Vrchní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan dnes vyzval Izrael a palestinské radikální hnutí Hamás, aby v pokračující válce respektovaly mezinárodní právo. Zdůraznil, že je zapotřebí do Pásma Gazy, které čelí blokádě, zajistit přísun humanitární pomoci, píše agentura Reuters. Podle agentury AFP Khan v závěru své návštěvy Izraele a okupovaného Západního břehu Jordánu také řekl, že ICC zintenzivní své snahy vyšetřovat možné válečné zločiny spáchané během téměř dva měsíce trvajícího konfliktu.

16:16
3. 12. 2023

Paříž 3. prosince (ČTK) - Vyšetřování útoku islamisty, který je podezřelý z toho, že v sobotu v centru Paříže zabil německého turistu a další dva lidi zranil, převzala protiteroristická prokuratura. Informuje o tom agentura AFP. Agentura Reuters napsala, že podezřelý Francouz policii řekl, že ho rozrušila situace v Pásmu Gazy. Soustrast rodině zabitého vyjádřil francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německý kancléř Olaf Scholz. Podle francouzských úřadů měl zabitý turista německé a filipínské občanství.

15:32
3. 12. 2023

Podívejte se na nové snímky, jak izraelské stíhací letouny létají nad Aškelonem.

14:12
3. 12. 2023

Izrael oznámil zemím Blízkého východu svůj záměr zřídit nárazníkovou zónu v pásmu Gazy po skončení války s Hamásem, píše Reuters s odkazem na zdroje. Takové rozhodnutí podle izraelských úřadů dokáže v budoucnu zabránit případným útokům na izraelská území.

12:50
3. 12. 2023

S ochranou izraelského velvyslanectví a synagog v Dánsku pomůže tamní armáda. Rozhodla o tom vláda v Kodani, která reaguje na rostoucí hrozbu terorismu v důsledku konfliktu na Blízkém východě. S odkazem na dánské ministerstvo obrany o tom informuje agentura Bloomberg.

12:21
3. 12. 2023

Izraelští vojáci od zahájení pozemní operace v Pásmu Gazy objevili přes 800 vstupních šachet do podzemních tunelů, asi 500 už zničili, uvedla armáda.

11:33
3. 12. 2023

Radikalizovaní izraelští osadníci v sobotu večer na okupovaném Západním břehu Jordánu napadli dvě palestinské vesnice. Při útocích přišel jeden člověk o život, hlášeny jsou i škody na majetku. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na palestinské úřady.

11:00
3. 12. 2023

Ulice kanadského Montrealu jsou plné protiizraelských demonstrantů.

9:35
3. 12. 2023

Podívejte se na aktuální snímky z Gazy.

Gaza (3. 12. 2023) Gaza (3. 12. 2023)
8:43
3. 12. 2023

Izraelské letectvo v noci pokračovalo v úderech na tunely, velitelská centra, sklady munice a jiné cíle v Pásmu Gazy spojené s Hamásem, uvedla armáda.

8:15
3. 12. 2023

Sedm Palestinců bylo zabito a několik dalších bylo zraněno při izraelském útoku na dům východně od města Rafáh v jižní Gaze, uvedlo v neděli ráno ministerstvo vnitra pod vedením Hamásu.

7:30
3. 12. 2023

Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes učinil dosud svůj nejdůraznější apel na Izrael, aby chránil civilisty při svých vojenských operacích v Pásmu Gazy. V opačném případě bude podle něj čelit radikalizaci palestinského obyvatelstva. Informovala o tom agentura Reuters.

„V tomto druhu války je jejím těžištěm civilní obyvatelstvo. A pokud ho zaženete do náruče nepřítele, nahradíte taktické vítězství strategickou porážkou,“ řekl Austin na národním obranném fóru v Kalifornii s tím, že čerpá ze svých vlastních zkušeností, když jako čtyřhvězdičkový generál dohlížel na boj proti Islámskému státu. „Proto jsem izraelským představitelům opakovaně dával najevo, že ochrana palestinských civilistů v Gaze je morální odpovědností i strategickou nutností,“ dodal.

6:45
3. 12. 2023

Dobrý den, vážení čtenáři. Ke strašlivému útoku došlo v sobotu vpodvečer v centru Paříže. Islamista u Eiffelovy věže ubodal německého turistu před očima jeho manželky a další dva lidi zranil. Při útoku muž, kterého policie nedlouho poté zadržela, podle Darmanina volal Alláhu akbar (arabsky Bůh je velký). Agentura Reuters zase napsala, že podezřelý Francouz policii řekl, že ho rozrušila situace v Pásmu Gazy. Více v článku>>

Islamista ubodal německého turistu u Eiffelovy věže v Paříži. Islamista ubodal německého turistu u Eiffelovy věže v Paříži.
22:00
2. 12. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

Video  Útok teroristů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

sosacek ( 2. prosince 2023 10:31 )

👍 😁 😁 Moje řeč.

Lomikel ( 2. prosince 2023 09:06 )

ty seš dost dobrej pohádkář. Úplnej Andersen...

Lomikel ( 2. prosince 2023 09:03 )

i ty jedna brepto ze zvláštní školy...

Eda Sztwiertnia ( 1. prosince 2023 21:30 )

Hamas propustil rukojmí židé dokonči genocidu.

Annar ( 28. listopadu 2023 23:53 )

A ukrajinec!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud