Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zemanova soda pro moderátorku Tománkovou: Nechutné, hanba a buranství, schytal to prezident

Autor: simao - 
25. dubna 2021
22:05

Miloš Zeman byl v ráži. A do moderátorky Partie Terezie Tománkové se několikrát za nedělní pořad pustil nevybíravě. Prezident prolomil bobříka mlčení ke kauze Vrbětice a po projevu si sedl v Lánech před kamery CNN Prima News. Za své ataky to však schytal následně na sítích od opozičních politiků. Pohoršili se Marian Jurečka (KDU-ČSL) i Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která zmínila buranství,  Jana Černochová (ODS) vysloveně zuřila a mluvila o nevídané hanbě.

„Já vás nechci trápit, ale vy dneska nejste ve formě,“ říkal prezident Zeman moderátorce Terezii Tománkové, ke které měl několik výhrad. „Důvěrné materiály se většinou nezveřejňují ani půvabným moderátorkám, zvláště když by je stejně nepochopila,“ pronesl také prezident. A pokračoval dál a dál.

„Já jsem to v tom projevu řekl, takže vidím, že jste špatně poslouchala,“ byla vůbec první slova Zemana v nedělním pořadu, předtáčeném však již v sobotu. Prezident požádal televizi o prostor 10 minut před Partií na projev v souvislosti s Vrběticemi. „Sám jsem požádal, abych ten projev mohl přednést před naším rozhovorem, protože kdyby to bylo podle původního plánu, tak byste mi do toho mluvila, takhle jsem měl asi 10 minut možnost souvisle vyjádřit své názory,“ říkal Zeman. „Nechápu, proč se na to ptáte podruhé (...) To jsem také řekl, vy si sedíte na uších, paní moderátorko,“ dodal a zanedlouho vytkl Tománkové „třetí chybu“.

Černochová: Nechutné! Hanba!

Zemanovy bonmoty a narážky na moderátory jsou obvyklým jevem, nešetřil ani moderátory pořadu S prezidentem v Lánech na Blesk.cz. Pro řadu diváků to však již nyní bylo od Zemana přes čáru. Ozvali se i politici.

„Doufám, že se vedení CNN Prima News důrazně ohradí proti tomu, jak neomaleně a sprostě se prezident choval k Terezii Tománkové. Něco tak nechutného vůči ženě moderátorce jsem v našem civilizačním pásmu ještě neviděla! Hanba,“  rozlítila se Jana Černochová, poslankyně ODS.

Televize poděkovala moderátorce

Televize se za Tománkovou postavila a poděkovala jí. „Děkujeme Terezii Tománkové za moderování mimořádné tříhodinové Partie. Celou situaci zvládla a předvedla vysokou profesionalitu a to jak ve vypjatých chvílích rozhovoru s prezidentem, tak i během dalších dvou hodin diskusí s ústavními činiteli i zástupci politických stran.

„Moderátorka Primy Terezie Tománková schytala asi nejvíc urážek od hosta (náhodou prezidenta ČR) v historii moderování u nás. Přesto zvládla vést ten rozhovor výborně. Já před ní smekám,“ vzkázal taktéž na twitteru senátor Václav Láska(Sen-21).

„Pan prezident se chová vůči paní moderátorce dost trapně, ty narážky na ni od prezidenta republiky jsou hodně za hranou slušného chování!“  míní šéf KDU-ČSL Marian Jurečka.

Buranství a hrozné chování

„Miloš Zeman se v dnešním rozhovoru nezlobil na Rusko, ale na redaktorku, protože mu kladla otázky. Sám místo jasných slov hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil také kladl otázky a zpochybňoval zpravodajské služby. Vážně zvláštní formát vystoupení prezidenta,“ přidal se šéf ODS Petr Fiala.

„Nevím, co tomu člověku paní Tománková provedla, ale muselo to být něco strašidelného. Chová se k ní hrozně. Hanba!“ ozvala se poslankyně STAN Věra Kovářová.

Reakce z Hradu? Zemanův mluvčí Ovčáček na twitteru uvedl: „Převelice děkuji mnoha občanům za slova podpory adresovaná panu prezidentovi. Jeden z ohlasů mne dojal a promluvil mi ze srdce: Mohu konstatovat jediné - máme na Hradě po roce 1938 prvního skutečně statečného prezidenta!“

„Prezident Zeman opět ukázal, jak umí lhát, urážet ženy i muže, zpochybňovat, co je potvrzené. A jak mu záleží na tom, aby se zavděčil Moskvě. Je čas, aby tento prezident odešel z politiky ještě dříve, než mu vyprší mandát,“ míní však senátor Herbert Pavera (TOP 09).

„′Sedíte si na uších?′, ′Jste půvabná, ale hloupá′. Chování pana Zemana k Terezii Tománkové bylo pokračováním jeho mnohaletého buranství. Je smutné, že 2 853 390 občanů to v prezidentské volbě posvětilo,“ dodala šéfka Topky Markéta Pekarová Adamová.

Video  Zemanův projev z vozíku: Prolomil mlčení o Vrběticích, promluvil o ruských agentech i BIS 
Video se připravuje ...

Vrbětická krize

ONLINE: Vrbětická krize Oznámení české vlády Tajná jednotka 29155 Ruská reakce Šéf BIS Michal Koudelka Stopy ruských agentů v ČR Projev prezidenta Zemana

MAMKA2316 ( 28. dubna 2021 08:27 )

Je snad rovnoprávnost když na to nemá tak proč ji za svou neschopno?t platí ????Oni si mysli že každý novinář muže kohokoliv beztrestně napadat ???Praha je trgédie pro MORAVU a SLEZSKO

krtek. ( 27. dubna 2021 13:04 )

tůůdle, napíšem to a zabanujou nás komplet všechny

marlen52 ( 26. dubna 2021 22:50 )

jen nechápu cenzůru pana prezidenta nechají urážet ale na migranty se nesmí nic psát a mě by strašně zajímalo jaký názor mají lidi na migraci

nespokojeny ( 26. dubna 2021 20:37 )

Paní moderátorka si to zavinila trochu sama nebyla připravena a nedokázala změnit nachystané otázky viz. Parlamentní listy dnes:

Hra pražské kavárny, chtějí předvést Zemana jako hulváta. Znalec médií se pozastavil nad formou moderátorky Primy
26.04.2021 180 | Rozhovor
„Pan prezident měl týden na to, aby se seznámil s různými dokumenty, i co tomu říká Vojenské zpravodajství. Možná tedy, že pan prezident má více informací, než jaké poskytla BIS. Z tohoto důvodu uvedl, že je potřeba další řízení a vyšetřování,“ konstatoval mediální expert Jiří Mikeš k nedělnímu projevu Miloše Zemana. Okomentoval i následný pořad Partie: „Já se panu prezidentovi nedivím. Je zvolený přímo občany, tak se k němu budu chovat trochu jinak než k nějakému poslanci, který mění názory a kabáty. Když paní Tománková se ho asi pětkrát ptala na něco, na co už odpověděl, svědčí to o tom, že byla trochu z formy,“ myslel si.

zlymikes ( 26. dubna 2021 20:01 )

kak vy nam,tak my vam
Chování Zemana vůči redaktorům si vytvořili redaktoři sami svými urážkami, kopáním do prezidenta a snažit se ho tlačit do kouta. Chápu, že je to ze strany redaktorů současný trend, ale pokud nemá redaktor k prezidentovi úctu, nemůže ji redaktor od prezidenta očekávat, byť se jedná o ženu. Nakonec proč by měla mít žena nějaké ohledy, když řada z nich na něho sprostě útočí se sluchátky na uších,a takový vzor hulvátského chování je třeba paní Němcová či ona naivní politička , která by v Losinách by skončila jak zde bývalo zvykem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud