Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Oblačno, déšť 21°C

„Absurdní,“ zuří Rusko po obvinění z výbuchu ve Vrběticích. A hrozí odvetou

Autor: ČTK - 
17. dubna 2021
21:27

Praha se zřejmě rozhodla zavřít své velvyslanectví v Moskvě, řekl v souvislosti s oznámením o vyhoštění 18 ruských diplomatů z ČR agentuře Interfax nejmenovaný ruský diplomatický zdroj. Za absurdní označil tvrzení o podílu ruských tajných služeb na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích první zástupce předsedy zahraničního výboru Rady federace (horní komory parlamentu) Vladimir Džabarov.

Šéf zahraničního výboru dolní komory, Státní dumy, Leonid Sluckij uvedl, že v takových případech musí nezbytně následovat „odvetné kroky“. Podle něj vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády zasadí „těžký úder dvoustranným vztahům“. K takovému kroku nejsou žádné reálné příčiny, řekl Sluckij Interfaxu.

Je to absurdní obvinění, řekl Džabarov. „Rusko nemá nic lepšího na práci, než aby vyhazovalo do povětří nějaké sklady. Nikdy jsme Česko nepovažovali za svého protivníka,“ dodal.

Dmitrij Novikov, který je zástupcem předsedy zahraničního výboru ve Státní dumě, řekl Interfaxu, že pro vyhoštění nejsou žádné důvody. Počet 18 vyhoštěných diplomatů je podle něj „mimořádná věc, pro kterou nejsou žádné zjevné důvody“.

„Zřejmě se rozhodli zavřít své velvyslanectví v Moskvě, řekl ruský diplomatický zdroj agentuře Interfax.

Český premiér Andrej Babiš dnes oznámil, že české bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU. Z ČR bude kvůli tomu vyhoštěno 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli identifikováni jako členové ruských tajných služeb. ČR musí opustit do 48 hodin, uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který je nyní pověřen i řízením ministerstva zahraničí.

Video Likvidace trosek po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích - Policie ČR

dynaty ( 18. dubna 2021 12:09 )

bksdfg

dynaty ( 18. dubna 2021 12:08 )

dynaty ( 18. dubna 2021 12:07 )

nejenom v Praze, se podívej jaký vily vlastní v Karibiku, chorvatsku atd atd, holt prostě časy se změnily máme multikulturu, tak co se divíš

dynaty ( 18. dubna 2021 12:04 )

to delgado - a co se má věřit bezpečnostním složkám? vždyť ti se ještě nevyjádřily, že by nevěděli co se děj ve Vrběticích? a kdo po nich chce detaily?
Byla to soukromá firma a pokud tam rusové byli no tak co? Kde máš jaký důkaz?Jisté je jenom to, že tam byla skladovaná munice. Rusi jsou lháři a amíci mají svatozář podle tebe.Dej si věci do souvislosti - jestli to vůbec dokážeš a mluv za sebe

Lazecketygr ( 18. dubna 2021 11:39 )

Šváby si tady žijou jako prasata v žitě. Vždyť v Praze slyšíš častěji ruštinu nežli rodný jazyk. Už Kocáb to podělal, když mu spousta švábů propadla mezi prsty a ti podlidi tady zůstali!!! Tudíž se není čemu divit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa