Vrah z Humpolce už seděl za pokus o vraždu! Za ubodání Danuše mu hrozí výjimečný trest

Aktualizováno -
16. prosince 2019
12:55
Autor: ČTK - 
16. prosince 2019
12:12

Z páteční vraždy servírky v Humpolci na Pelhřimovsku obvinila policie sedmačtyřicetiletého dělníka. V pondělí odmítl vypovídat před okresním soudem, který ho poslal do vazby. Za pokus o vraždu si v minulosti odseděl deset let ve vězení, souzený byl i kvůli majetkové trestné činnosti. Teď mu v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest. Novinářům to v Jihlavě řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Policie se vraždou zabývá od 13. prosince. „Muž byl obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného surovým způsobem, spáchaného v úmyslu sám sobě opatřit majetkový prospěch a spáchaného opětovně," řekl Kubiš. Muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

V restauraci, kde se vražda stala, zajistila policie desítky stop. Prověřovala také řadu lidí, kteří měli k restauraci nějakou vazbu, včetně těch, kteří měli v minulosti s personálem restaurace nějaký konflikt. Protože je restaurace částečně v rekonstrukci, byli mezi nimi i řemeslníci.

Kromě kriminalistů pracoval na místě i soudní znalec z oboru soudního lékařství. „Od začátku bylo zřejmé, že se jedná o poměrně brutální vraždu. Jak to na místě vypadalo a v jakém stavu byla poškozená, nechci a nebudu popisovat," řekl Kubiš.

Muž by v roce 1999 odsouzený k desetiletému trestu za pokus o vraždu ženy, kterou kvůli majetkovému prospěchu pobodal. Teď k němu kriminalisty přivedlo mimo jiné zranění ruky, které nedokázal vysvětlit. V restauraci nebyl poprvé.

Nějakou dobu bydlel v ubytovně, která je součástí restaurace. Je českým občanem a má trvalé bydliště ve Středočeském kraji. V Humpolci nějakou dobu pracoval a bydlel na ubytovnách. V minulosti byl sedmkrát soudně trestaný, kromě pokusu vraždy také kvůli majetkové trestné činnosti. Poslední podmíněný trest mu vypršel v roce 2012.

Policie ho zadržela v pátek odpoledne. Jeho trestní stíhání zahájila v sobotu večer, dnes ho soud poslal do vazby. Na Vysočině se letos staly čtyři vraždy. Ve všech případech policie podezřelé zadržela.

Hnuep ( 16. prosince 2019 14:56 )

jinak na severu Čech byl případ, že byla zavražděná paní, což byla tuším matka partnerky pána, který danou zavražděnou neměl rád.

no a v době vraždy dle signálu mobilu byl v okolí místa vraždy, v krvi na podlaze byl otisk boty odpovídající velikosti nohy toho pána a pán odmítl vypovídat.

dali ho do vazby, seděl tam dva roky mám dojem, týden před soudem (tedy po téměř dvou letech) krimi laboratoř vyhodnotila stopy DNA za nehtami oběti, se shodou s DNA osoby v databázi, která se k činu následně i přiznala.

a co kdyby se nepřiznal? Kdo by to odseděl?

Hnuep ( 16. prosince 2019 14:51 )

Tak co proti chlápkovi mají:

byl na místě, v hospodě. se zavražděnou paní se znal.
měl zranění na ruce.
měl u sebe věci z hospody (co když je to jenom zloděj, co věci ukradl, když paní našel mrtvou?)
x
odmítl vypovídat.
za vraždu již byl odsouzen v minulosti.


tak to koukám je docela málo, co stačí k obvinění z vraždy a vzetí do vazby.

jinak físl má logiku: když se nechce vyjadřovat, tak se zkrátka vyjadřovat nebude. no jo, ale proč se vlastně nechce vyjádřit a z toho důvodu se nevyjádřil?? když přece pachatele mají ve vazbě, tak to už by nemuselo nějaké zmaření trestního řízení hrozit tak, jako kdyby pachatel nebyl.

HledacPravdy ( 16. prosince 2019 13:12 )

Co se v mládí naučíš, v stáří jak když najdeš.. Byl zvyklý se takto dostat k rychlým penězům.. Tak dělal, co uměl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud