Letos jsou na holešovickém Výstavišti Praha připraveny pohodové vánoční trhy se spoustou zábavy a kvalitními regionálními produkty. „Po celý rok se snažíme areál Výstaviště Praha otevírat široké veřejnosti a nabízet co nejzajímavější program pro celou rodinu. Proto i letos můžete během adventu navštívit celou řadu akcí,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

Autor: Výstaviště Praha, a.s.

„Vánoční trhy v Praze se v posledních letech zaměřují hlavně na turisty a často nabízí zboží, které s tradiční nebo řemeslnou výrobou nemá příliš společného. Bývá tam hlava na hlavě, takže místo vychutnávání předvánoční atmosféry trávíte čas v tlačenici nebo ve frontě na občerstvení. A tak už pátým rokem nabízíme alternativu. Chceme vytvořit příjemné místo, kam si budete chtít zajít na dobré svařené víno nebo kávu, ochutnat poctivé cukroví, popovídat si s přáteli nebo strávit příjemný den s dětmi, které můžete vzít na bruslení do Malé sportovní haly zdarma,“ pokračuje Tomáš Hübl a dodává: „Letos budou trhy navíc zase o něco šetrnější k přírodě, omezíme plast a významně snížíme množství odpadu - prodejci občerstvení budou používat recyklovatelné obaly a místo jednorázových kelímků budeme nabízet vlastní plecháčky na svařené víno a čaj. Budou samozřejmě vratné, ale komu se zalíbí, může si hrneček za zálohu nechat jako suvenýr.“

Autor: Výstaviště Praha, a.s.

Tipy na rukodělné vánoční dárky

Vnější plocha před Průmyslovým palácem bude plná stánků s regionálními výrobky – najdete tu foukané sklo, dřevěné věnce z hoblin, keramické podtácky, mýdla, pletené čepice a rukavice, koření a další. Atmosféru zpříjemní koledy, stromečky ozdobené dětmi z pražských mateřských a základních škol, ale také koše na dřevo, u kterých bude možné se ohřát a vychutnat si vánoční speciality. V pravém křídle Průmyslového paláce se budou konat tradiční Hrnčířské a řemeslné trhy. Ve vytápěné střední hale se kromě pódia s programem nebo dílniček mohou návštěvníci těšit na Fler zónu – tedy na prodejce rukodělných výrobků z ČR a SR. K mání bude móda, šperky, doplňky nebo dekorace.

Autor: Výstaviště Praha, a.s.

Program – kultura, trhy i bruslení

V pátek 29.11. si nenechte ujít lampionový průvod, který začíná v 16:00 u bistra Artyčok, projde areálem Výstaviště a je zakončený slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Stejně jako loni se děti mohou těšit na prskavky nebo na dvoumetrové anděly s čerty. V sobotu si užijete vystoupení dětí ze ZUŠ, koncerty, historický tanec nebo pohádku pro děti. Vyzkoušíte si i některá řemesla – třeba drátenictví, a pohybovou nebo výtvarnou dílnu. Nejen děti ocení veřejné bruslení v Malé sportovní hale, které bude v sobotu i v neděli od 16:15 do 18:30 zdarma. Vybavení si můžete půjčit na místě.

TIP na další víkend

Pokud se rádi bojíte, přijďte na Výstaviště i v sobotu 7.12. v 16:00. Nenechte si ujít největší pražský průvod Krampus čertů, skvělé občerstvení, bubenickou show LÍŠAMANI nebo vystoupení kapely Rozjetý veverky.

Více informací o akci na www.vystavistepraha.eu

Autor: Ilustrační foto Krampus čerti