1. důvod: Za pár dní lán světa!

Španělská Barcelona, italský Janov i francouzská Marseille – třeba to můžete pohodlně zvládnout za pár dní. Milovníci dálek si mohou zvolit zaoceánské lodi, které vás zavezou například po stopách pirátů z Karibiku nebo na cestu kolem Jižní Ameriky.

2. důvod: Vyzrajete na čas!

Výhodou okružních plaveb je jejich časová efektivita. Během krátké doby vidíte totiž mnoho zajímavých míst, cestujete i v noci a nemusíte se balit z jednoho hotelového pokoje do dalšího. Cestujete v pohodlí luxusní kajuty a zázemí lodi podle plánu plavby.

3. důvod: Luxus za příznivou cenu!

Pokud si myslíte, že cestování na výletních lodích je pouze »pro horních deset tisíc«, tak jste na omylu. Okružní plavby již nejsou nedosažitelnou dovolenou. „Zájezdy okružních lodí začínají již od 10 tisíc korun. Cena zahrnuje nejen plavbu ale i plnou penzi, aktivity na lodi, českého delegáta, divadla, kina a většina zájezdů nabízí pobyt dětí až do 17 let zdarma,“ říká Renata Jelínková z Diamond Travel.

4. důvod: Moře zábavy!

Na lodi najdou nepřebernou nabídku zábavy jak pětileté děti, jejich o deset let starší sourozenci, rodiče i muži a ženy všech věkových kategorií. Bazén s tobogánem, vířivky, joggingová dráha, multifunkční sportovní hřiště či fitness centrum. Ale také divadlo, kino, diskotéka nebo kasino. Rodiče si díky celodenním i večerním dětským koutkům se specializovaným dozorem mohou vyjít třeba do divadla nebo na romantickou večeři při svíčkách. Zajít si můžete i do knihovny, na ochutnávku vína nebo zajímavý workshop.

5. Úplně nový zážitek!

Na zaoceánských lodích je pestrá směsice národností. Poplujete ve společnosti lidí až ze čtyřiceti zemí světa. Pokud jste singl, tak na lodi máte skvělou příležitost najít někoho, koho dlouho hledáte.