Na které pláže?

Nejoblíbenější je skalami obklopená Kaladi na východním pobřeží, na západě je to například v malé zátoce skrytá Melidoni, severněji pak Kalami, jednou z největších je Fyri Ammos na severovýchodě.

Co navštívit?

Rozhodně benátský hrad nad hlavním městem Kythira (je třeba vzít v potaz, že na celém 280 km2 velkém ostrově žije jen 3000 obyvatel). Z výšky se naskýtá okouzlující pohled na pobřeží i vnitrozemí, v němž se střídají skály, bylinami porostlé kopce s údolími, hojně se zde pěstují olivovníky, mandloně, v menší míře tu pak najdete i vinice a ovocné sady. Přímo ve městě pak zve k návštěvě Archeologické muzeum, jen o pár kilometrů dál v Kato Livado můžete navštívit Byzantské muzeum, ve vesničce Milopotamos pak vstupte do hradního komplexu ukrývajícího hned tři kostely.

Video
délka: 01:35
360p

Řecké ostrovy Kythéra a Antikythéra Youtube/AthensAttica

Za kolik?

12denní zájezdy začínají na 11 tisíc (studio bez stravy), se snídaněmi od 14 tisících. Hotely s polopenzí nebo all in tu prakticky nenajdete.

Jak se tam dostat?

Ostrov má vlastní letiště, kam dosedají například letouny z Athén. Cestovní kanceláře povětšinou létají z Česka na pevninské letiště v Kalamatě, odkud se pak pokračuje autobusem a trajektem. Lodí se lze na Kythiru dostat z Athén, Kréty a mnoha míst na Peloponésu.

Pro koho?

Kythira je ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát autentickou řeckou dovolenou. Budou poznávat jednotlivá místa, ochutnávat tradiční jídla v tavernách a užívat si klidu bez hlučných diskoték.

Fotogalerie
10 fotografií