Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Tipy na romantické výlety: Polibek na 1. máje? Pod mandloní, sakurou nebo v levandulovém poli

/
 • Polibek na 1. Máje? Pod mandloní, sakurou nebo v levandulovém poli.
  Aktualizováno - 30. dubna 2021 ● 12:01
  29. dubna 2021 ● 16:57

  Polibek na prvního máje musí být pod rozkvetlým stromem. Žena, která pod ní bude políbena, by měla celý příští rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností. Nepolíbené pak uschnou. Máme pro vás společně s agenturou CzechTourism a serverem kudyznudy.cz několik tipů na prvomájové romantickými výlety, kde o polibky určitě nebude nouze. Další tipy na výlety do přírody najde ZDE nebo ZDE

 • 1.

  Kvetoucí Průhonický park

  Kolem říčky Botič se na okraji Prahy rozprostírá jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě – Průhonický park. Rozlohu má 240 hektarů a je protkán 40 km udržovaných cestiček. Nejkrásnější je park právě na jaře, kdy kvete velké množství zajímavých rostlin. Neopakovatelný zážitek jsou kvetoucí rododendrony koncem května. Park je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO.EMBED_OFF

 • 2.

  Levandulové údolí u Chodouně

  Zažít opojnou vůni levandulí a vychutnat si ojedinělý zážitek projít se ve „fialovém moři“ květin můžete v Levandulovém údolí u Chodouně. Májová stezka, která je součástí zdejší farmy, nabízí hned několik stanovišť, kde můžete plnit různé aktivity. Odsud se dále můžete vydat na nedaleké hrady Točník, žebrák, Zbiroh, Karlštejn, Křivoklát, Zámek Hořovice nebo Nižbor.

  Autor: Czechtourism

 • 3.

  Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku

  Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. Z Jetřichovic cesta po červené značce zabere zhruba hodinu chůze a poloviční čas pro cestu zpět. Vyhledávané místo překypující romantikou je navíc čerstvě opravené, nový altánek je tu osazený sotva pár týdnů. Vede k němu 240 schodů, ale v cíli budete odměněni výhledem na Růžovský vrch, Strážiště, Studenec a ostatní skály Českého Švýcarska. Pro zamilované se doporučuje výšlap v období západu Slunce…

  Autor: Czechtourism

 • 4.

  Sakurová alej u Chudenic

  Alej mládí byla založena v roce 1987. Rodiče dětí narozených v tomto roce tehdy zasadili dvě sakury. Tehdy tak měla alej 20 stromů, o rok později dalších 40. Nyní se tak můžete procházet pod 60 rozkvetlými sakurami, z nichž každá má své jméno. V obrovské růžové vonící kytice se stromy mění každoročně právě v dubnu a květnu.

  Autor: Czechtourism

 • 5.

  Strom svatebčanů v Terčině údolí

  Je to prý jedno z nejromantičtějších míst u nás. Najdete ho v Terčině údolí v okolí říčky Stropnice u Nových Hradů na Třeboňsku. Právě zde roste v lukách nad starými lázněmi více než 500 let starý dub. Říká se mu strom svatebčanů, protože pod ním novomanželé často zpečeťují pouto své lásky. Když už se u něj zastavíte, nezapomeňte se podívat také k uměle vytvořenému vodopádu a do trosek Modrého domu.

  Autor: Czechtourism

 • 6.

  Mandloňový háj v Hustopečích

  Naprostým unikátem v rámci celé střední Evropy jsou mandloňové sady. Na čtyřech hektarech je tu na 1200 stromů, které kvetou a voní právě v dubnu a květnu. Je to uchvacující zážitek i proto, že uprostřed sadu je 14 metrů vysoká rozhledna, která nabízí dechberoucí pohled nejen na mandloně, ale i do okolí Hustopečí. Pod rozhlednou vede mandloňová turistická stezka s pěti informačními tabulemi a čtyřmi dřevěnými posezeními. První sad se rozkládá na jihozápadních svazích Staré hory nad městem Hustopeče, druhý sad je v lokalitě Kamenec. Procházku vám zpestří i stádo ovcí, které spásá v sadech trávu.

  Autor: Czechtourism

 • 7.

  Strom splněných přání u Šternberka

  Mezi obcemi Véska a Pohořany u Šternberka stojí prazvláštní strom. Vrásčitý a zvláštně tvarovaný jilm horský. Podle pověsti v něm bydlí víla, která plní přání těm, kteří myslí více na druhé než na sebe. Polibkem pod ním tak nejen, že utužíte svou lásku, ale ještě někomu můžete udělat radost. Kolem stromu vede i naučná stezka Prabába, která vás seznámí s dalšími pověstmi tohoto magického místa.

  Strom splněných přání u Šternberka
  Autor: Czechtourism

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy