Stručná historie města Ústí nad Labem

Na místě dnešního města sídlili lidé odjakživa. Až Přemysl Otakar II. ale osadu povýšil na město. Díky své poloze se jednalo o významný dopravní a obchodní uzel. Později se Ústí nad Labem stalo také významnou průmyslovou oblastí. V historii města došlo k mnoha světlým i temným obdobím. Za to nejtemnější se dá považovat období druhé světové války, kdy bylo město jako součást Sudet vydáno Německu. V roce 1945 bylo město těžce poškozeno spojeneckými nálety, což se podepsalo mimo jiné i na množství dochovaných památek.

Zoo v Ústí nad Labem - lemuři, levharti i lvi

Zdejší zoologická zahrada patří k nejkrásnějším zoo v republice, byla by tedy škoda ji nenavštívit. A co vás zde čeká? Lvi, levharti, lemuři nebo třeba nově odchovaný páreček sovic sněžných. V zahradě se nachází více než 1000 zvířat. Nudit se tedy nebudete. V letní sezóně dospělé vyjde vstup na 120 kč, děti za 60 kč a rodiné vstupné činí 310 kč. V přechodné a zimní sezóně je vstupné levnější. A jak se do zoo dostanete? Můžete využít MHD, a sice trolejbusových linek.

Více informací o Zoo Ústí nad Labem naleznete ZDE!

Památek moc nezbylo, některé ale přeci

Těžké bombardování se podepsalo na množství i stavu památek, některé ale ohnivé peklo přežily. Navštívit tedy můžete třeba kostel Nanebevzetí Panny Marie. A čím je tento římskokatolický kostel zvláštní? Kvůli výbuchu za druhé světové války je věž kostela mírně nakloněna. Ano, i Ústí nad Labem má svoji šikmou věž. Kostel vznikl ve 14. století a prošel mnoha přestavbami.
Původnější památkou je zřícenina hradu Střekov, jehož historie rovněž začíná ve 14. století. Nechal jej postavit Jan Lucemburský. Během staletí prošel pod rukami mnoha panovníků, až se jej nakonec zmocnil rod Lobkoviczů, kterým patří dodnes. Hrad Střekov je veřejnosti přístupný většinu roku. 

Další informace o hradu Střekov - ZDE!

Kam dál v Ústí nad Labem?

Pokud hledáte zábavu, můžete navštívit zámeček Větruše na kopci Ořechovka. Jedná se o relativně novou stavbu, která dnes slouží jako rozhledna, hotel a restaurace. Nachází se zde také zrcadlový labyrint. A pokud se vám nechce na zámek pěšky, můžete využít lanovku, která vede přímo z centra Ústí nad Labem. A pokud si chcete prohlédnout klenot moderní architektury, rozhodně při svém výletu nevynechte Mariánský most přes řeku Labe.

Tipy pro dovolenou v Ústeckém kraji 

Související odkazy: 

Ústecký kraj a jeho krásná příroda vás ohromí

Zámek Ploskovice 

Kam na výlet: Ústecký kraj 

Ústecký kraj pěšky - Tipy na zajímavé destinace

Zámek Duchcov 

Krušné hory: 20 tipů, kde si nejlépe zalyžujete