Zoo Praha - Více než 670 druhů!

Zoo Praha je podle serveru TripAdvisor 4. největší zoologickou zahradou na světě (celá zpráva zde). Jednak za to může ohromná rozloha – celých 58 hektarů. Ale hlavní podíl na tomto krásném umístění připadá jejím obyvatelům. Přes 150 expozic a 12 pavilonů obývá více, než 4700 zvířat, přes 670 různých druhů. Savci, ptáci, plazi, ryby… osazenstvo zahrady je vskutku rozmanité. Mnoho druhů patří mezi ohrožené, některé z nich se v přírodě téměř nevyskytují. Ale nebojte se, že se v záplavě zvěře ztratíte. Ve všech expozicích naleznete tabule se zajímavými informacemi.

Zoo v číslech – kdo obývá zoologickou zahradu?

Zoo Praha – Vstupné

Taková podívaná samozřejmě něco stojí. Cena vstupenky pro dospělého (v roce 2015) činí 200kč, děti, studenti, důchodci a ZTP/ZTPP zaplatí 150kč. Důchodci nad 70 let mají vstup za symbolickou jednu korunu a děti do tří let mají vstup zdarma. Zoologická zahrada pořádá různé akce a slevy, například tzv. Happy Mondays. Vstupenky můžete získat i online v e-shopu.

Kompletní ceník naleznete zde!

Zoo Praha – Otevírací doba

Není tajemstvím, že různá zvířata zvládají různá roční období jinak. Proto se v různých měsících liší i otevírací doba zoo. Zatímco během letních prázdnin se na zvířata podíváte i po 20. hodině, v zimě zahrada zavírá už v 16:00. Vyjímkou jsou večerní prohlídky, při kterých se s průvodcem podíváte, co dělá osazenstvo zahrady po „zavíračce“. Večerní prohlídky se konají v předem ohlášených termínech a je třeba se na ně předem přihlásit.

Informace o otevírací době a uzavření pavilonů/expozic, zde!

Zoo Praha – Doprava

Zoologická zahrada je situována v Troji. Přímo ke vstupu do zoo vás za pár korun z Nádraží Holešovice přiveze nízkopodlažní autobus č. 112. A pokud přijedete ve vlastním voze, přímo u vstupu do zahrady se nachází prostorné parkoviště. Cena parkování činí 100kč/den.

Detaily dopravy do Zoo Praha naleznete zde!

Další zajímavosti z Zoo Praha:

Nový přírůstek pražské zoo: Mamut, který nemá rád vodu

V pražské zoo křtili malou opičku: během akce se narodila další

Velká sláva v pražské zoo: Křest čtyř gepardích slečen!

V pražské zoo chovají zmenšeninu dinosaura Triceratopse

Unikátní snímky: Zoo pod mikroskopem!

Kam na výlet? Do zoo na opičátko!