Bedla zahradní   čirůvka zelánka   čirůvka zemní   hřib satan   muchomůrka zelená

Další jedovaté houby připravujeme.

Muchomůrka zelená

Považuje se za nejjedovatější houbu Evropy a v České republice na ni můžete narazit poměrně často. Jak ji bezpečně poznat a nesplést si ji s žampionem, což bývá v praxi nejčastější omyl? Poradí Pavel Hruška z České mykologické společnosti.

Hřib satan

Sice má – tak jako ostatní hřiby – zespoda charakteristické rourky, to ale neznamená, že je jedlý. Hřib satan je nejjedovatějším hřibem, na který v Česku můžete narazit. Stačí malý kousek a máte zaděláno na otravu a úporné zvracení.

Bedla zahradní

Objevili jste třeba při hrabání listí na svém pozemku skupinku bedel a radujete se, že vám houby rostou přímo pod nosem?  Nesbírejte je. S největší pravděpodobností jde totiž o bedly zahradní, které hojně rostou právě v zahradách a jsou jedovaté.

Čirůvka zelánka

Čirůvka zelánka je masitá a robustní houba, která už pár let nepatří mezi jedlé. Výjimečná konzumace sice vaše zdraví neohrozí, ale pokud byste si tuto houbu dopřáli častěji v krátkém období, může zapříčinit až selhání ledvin. Proč je tato čirůvka tak záludná a jak ji v lese bezpečně poznat?

Čirůvka zemní

Čirůvka zemní byla dříve považována za jedlou a chutnou, relativně nedávno ale byla zařazena na seznam hub jedovatých. Jak k tomu došlo, jak tuto houbu poznat a na co si u ní speciálně dávat pozor?