Další čeští policisté míří vstříc migrantům. 25 mužů odjede do Makedonie

Autor: ČTK, zst - 
21. 12. 2015
10:55

Česká vláda přiklepla pomoc další zemi, která se potýká s migračním tlakem. 25 policistů zamíří na misi do Makedonie společně s 20 miliony korun. Kabinet zároveň prodloužil službu českým policistům na hranicích Slovinska do konce ledna 2016.

„Česká republika pokračuje v pomoci se zvládáním uprchlické vlny v Evropě. Po Maďarsku a Slovinsku vyšleme české policisty také do Makedonie, kde budou pomáhat s udržováním pořádku,“ uvedl k rozhodnutí vlády její šéf Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Pomáháme tam, kde je potřeba,“ připojil se ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Dva tucty českých policistů budou v Makedonii působit od poloviny ledna do konce února příštího roku.

Požadavek na pomoc přišel podle vyjádření ministra obrany Martina Stropnického (ANO) z minulého týdne Česku a Maďarsku. Obsahoval nejen žádost o policisty, ale i o „praktické věci“ jako stany nebo terénní automobily. Česká armáda by požadované věci mohla Makedoncům poslat během ledna, uvedl Stropnický.

Kabinet v pondělí zároveň prodloužil misi 20 českých policistů ve Slovinsku. Původně měli v balkánské zemi zůstat do půlky ledna.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa