„ODS má lež ve své DNA, je to logické, vzpomeňte, kdo ji založil, napsal na Twitteru šéf ANO Andrej Babiš. Tvrdí, že ODS překrucuje realitu. A to grafem „Jak platí daně Agrofert?“. „Dotace rostou, daň z příjmu právnických osob klesá,“ upozornila totiž ODS na svém profilu.

Jde přitom o pokračování přestřelky Babiš vs. opozice ze sněmovny, která byla pořádně ostrá i v pátek během jednání o elektronické evidenci tržeb (EET).

Babiš: Lžete o Agrofertu

„Od roku 2011, kdy jste vstoupil do politiky, vám tržby rostou, což vám přeji, ale daňový odvod Agrofertu do státního rozpočtu klesá, což vám nepřeji, protože to jsou peníze daňových poplatníků. Zrovna tak vám stoupá rok od roku dotace z veřejných rozpočtů a to vyústilo až do toho roku 2015, kdy dotace, které inkasujete z veřejných rozpočtů, přesáhly míru odvodů, které do státního rozpočtu odvádíte,“ tvrdil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Prostě když jste říkal ano, bude líp, tak jste nelhal. Od okamžiku, kdy jste se stal ministrem financí, tak je Agrofertu skutečně výrazně lépe,“ tepal Kalousek Babiše.

„Vy mě stále napadáte, urážíte, ponižujete, lžete stále. Vy tady mluvíte o Agrofertu. Já vůbec nechci mluvit o Agrofertu. Vy lžete, že Agrofert má víc dotací než odvodů. Teď to znovu řekl váš předseda. To je notorický lhář! Demagog,“ kontroval v pátek během ostré přestřelky Babiš.

„Vy a ODSka neumíte nic než Agrofert a Babiše. To je váš program? Stále Babiš? Můžete argumentovat evropskými dotacemi a ukážu vám i to, kolik moje firmy odvádějí do evropského rozpočtu – německé, maďarské, slovenské. To jsou další miliardy. Tak přestaňte už konečně lhát,“ odrážel ministr financí útoky TOPky a ODS.

Takhle překrucuje ODS realitu: Odečte z daní Agrofertu zdravotní a sociální za zaměstnance a přičte k dotacím z ČR ty z EU.

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne 25. leden 2016

Kalouskova parta chce přistřihnout ministrům byznys

Také Kalousek však pokračoval v ataku na sociální síti. „Budeme dál jenom přihlížet, jak si člen vlády přihrává malé (nebo spíš velké) domů?“ tázal se nyní na svém profilu.

Budeme dál jenom přihlížet, jak si člen vlády přihrává malé (nebo spíš velké) domů?Firmy, ve kterých je některý z...

Zveřejnil(a) Miroslav Kalousek dne 25. leden 2016

Kalousek upozornil na návrh poslance TOPky Martina Plíška. „Firmy, ve kterých je některý z ministrů více než 10% vlastníkem, by se napříště neměly ucházet o veřejné zakázky. Tento rozumný a právě teď nanejvýš potřebný návrh našeho poslance Martina Plíška je ochotna podpořit i část koalice,“ tvrdí Kalousek.

„Kdo s tím naopak problém má, je – jak překvapivé – ANO. Pan velkopodnikatel Babiš nijak nejásá nad představou, že by mu pan ministr Babiš už nemohl tolik přihrávat,“ dodává.

Poslanec ČSSD: Dochází ke střetu zájmů

Podle informací Práva o návrhu skutečně minulý týden debatoval klub ČSSD. „O ničem jsme nehlasovali, šlo jen o debatu. Musíme si zanalyzovat, zda návrh je legislativně správně napsán,“ řekl však deníku jeden z členů strany. V ústavně-právním výboru jej ovšem podpořil poslanec ČSSD Lukáš Pleticha, který vysvětloval: „Myslím, že to není tak špatná věc, dochází tu ke střetu zájmů a jde o fungování státu do budoucna.“

Fotogalerie
12 fotografií