Vláda podpoří pracující Ukrajince: Víza se jim budou udělovat rychleji

Autor: ČTK, mts - 
8. února 2016
21:37

Vládní koalice nalezla shodu na udělování rychlejších pracovních víz pro Ukrajince. Po jednání koaliční rady to řekl místopředseda lidovců Jan Bartošek. Kvůli tématu se sejde pracovní skupina ministerstev práce, vnitra a průmyslu. V blízké době by pak měla předložit konkrétní návrh.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v minulosti kritizoval to, že některé firmy čekají měsíce na udělení víz pro své pracovníky z Ukrajiny. Kvůli tomu nejsou schopny obsadit volná pracovní místa.

Návrh podporuje i předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák. „Byli jsme seznámeni s příklady z praxe, kdy trvá vyřizování víz z pohledu ukrajinských pracovníků delší dobu. Sejde se k tomuto skupina zástupců průmyslu, vnitra, ministerstva práce a sociálních věcí a v nějaké krátké době přinese návrh,“ řekl po pondělním jednání koaliční rady.

Podle Bartoška se koalice v této záležitosti „posunula“. „Ano, došli jsme tam ke shodě,“ řekl. Koalice by podle něj byla ráda, aby udělování víz bylo flexibilní, rychlé a současně, aby se pracovníci v případě, že přijdou o práci, vraceli zpět na Ukrajinu.

Dodal, že politika ministerstva práce a sociálních věcí by měla směřovat k tomu, aby šli do práce primárně obyvatelé Česka, kteří nechtějí pracovat, a aby byli kontrolováni ti, kteří pracují načerno.

Podle nejnovějších statistických údajů nabízeli zaměstnavatelé v lednu 107 779 volných míst, což je nejvíce za leden od roku 2008.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kobyla1 ( 9. února 2016 16:56 )

A co třeba pomoc vlastním lidem? Vláda se stará o kdejakého přivandrovalce, upřednostňuje tu svoloč před vlastníma lidma......ale daně platí ti domácí.....

kobyla1 ( 9. února 2016 16:52 )

Uklidni se debílku....proč se pořád tady snažíš všem dokazovat, že jsi dement?

217radi ( 9. února 2016 12:14 )

kdybychom meli spoluobcany, lteri se nestiti prace tak bychom mohli bez cizich zamestnancu obejit! dokud zustaneme fajnovky tak se bez nich beobejdeme!!!

217radi ( 9. února 2016 12:10 )

kdo je v pracovnim pomeru, tomu pobyt prodlouzit a kdo neni problemovy! Tak se to dela v celem svete! je mne milejsi jeden Ukrajinec,ktery rychle pochopi strukturu jazyka a nasi kulturu! S Arabem vidim celkem mnoho problem a to I dlouhodobe!!!

tgbg ( 9. února 2016 09:15 )

Ukrajince ano, ale líné ruské fašisty vyžeňte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud