Babišovu resortu poslal anonym desítky tisíc, ministerstvo po něm pátrá

Autor: sou - 
26. ledna 2016
18:45

V obálce doručené na ministerstvo financí našli desítky tisíc korun. Resort teď pátrá po jejich odesílateli. Může se přihlásit nejpozději do začátku května, poté jeho „dar“ půjde na snížení deficitu státního rozpočtu. Nic podobného na úřadě ještě nezažili.

Ministerstvo financí 15. ledna přijalo opravdu unikátní zásilku. Někdo jim totiž v obálce poslal několik desítek tisíc korun. „Přesnou částku v tuto chvíli sdělovat nemůžeme, protože se jedná o jeden ze znaků, na jejichž základě je možné identifikovat skutečného odesílatele,“ uvedla pro Blesk.cz Kateřina Vaidišová z oddělení vnějších vztahů a komunikace ministerstva financí.

Podle ní se nic podobného doposud nestalo. „Nelze vyloučit, že se může jednat o omyl,“ upřesnila Vaidišová. Z pohledu bezpečnostního rizika a i určité důvěryhodnosti ministerstva ale zásilka nebyla nebezpečná. Každopádně odesílatel se může ke svému „daru“ přihlásit do začátku května. 

„V tomto ohledu žádáme odesílatele této částky, aby kontaktoval nejpozději do 2. 5. 2016 v rámci pracovní doby Ministerstva financí odpovědné zaměstnance na telefonní lince 257042610 nebo na e-mailové adrese hotovostMF@mfcr.cz, ve věci specifikace účelu platby,“ uvedl na svém webu úřad.

Pokud se nikdo nepřihlásí, poputují peníze na snížení deficitu státního rozpočtu.

Andrej Babiš při čtvrteční debatě o migraci:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud