Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Luxus s ostrahou za 7 milionů: Babiš si pořídil byt poblíž ruské smetánky

Autor: val - 
12. února 2016
17:09

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vlastní kromě domu v Průhonicích ještě byt v luxusní rezidenci v pražském Bubenči. Jedná se o lukrativní místo v jádru diplomatické čtvrti, která je oblíbená ruskojazyčnou klientelou. Babiš za byt zaplatil v roce 2003 7,3 milionu korun, ale sám v něm prý nebydlí. Informoval o tom server Hlídací pes.

Luxusní komplex Villa Bianca je obehnán plotem a střeží jej kamery a ostraha. Podle serveru na místě bydlí hlavně zahraniční, ruskojazyčná klientela. A byt ve čtvrtém patře o velikosti 98 metrů čtverečních se sklepem a garáží si tam prý v roce 2003 pořídil vicepremiér Andrej Babiš, a to za 231 000 eur, v přepočtu dle tehdejšího kurzu 7,3 milionu korun.

Rezidence Villa Bianca, kde má byt vicepremiér Andrej Babiš. Rezidence Villa Bianca, kde má byt vicepremiér Andrej Babiš. | Blesk - Martina Srbová

Ministr serveru neodpověděl na dotaz ohledně toho, proč si byt pořídil a k čemu jej používá. Ochranka údajně Babiše v rezidenci nikdy neviděla, jeden z pracovníků ale naznačil, že opuštěná není: „Kdo bydlí v jeho bytě, to vám ale říct nesmíme.“

Komplex se skládá z šesti luxusních bytových domů a je umístěný v jádru diplomatické čtvrti, nedaleko velvyslanectví Číny, Ruska nebo Saúdské Arábie. Blízká ulice Na Zátorce je podle serveru proslulá dýchánky proruských politiků v budovách patřících Rusku.

Modrá tečka označuje dům, ve kterém má Babiš koupený byt. Modrá tečka označuje dům, ve kterém má Babiš koupený byt. | Mapy.cz

Babišovým sousedem byl mimo jiné také fotbalista Tomáš Řepka, který si byt v rezidenci pořídil spolu s modelkou Vlaďkou Erbovou. V současnosti je ale kvůli Řepkovým dluhům byt v exekuci.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

rumungro ( 13. února 2016 22:49 )

Znárodňovat? Někdo umí počítat a jiný makat,já bych to neobracel.

funebrak ( 13. února 2016 20:36 )

To se to bude znárodňovat!!!

santikxauz ( 13. února 2016 17:15 )

U amerického póvlu by se necítil dobře.

rumungro ( 13. února 2016 16:52 )

Neziskovky dostávají peníze od dalších západních neziskovek,který je dostavají od státu,různých dárců a především bohatých zakladatelů typu Soros,Křetínský,ale i od Halíka,který fasuje v usa. Je v tom jak snaha o levnou prac.sílu,tak i politika.Pokud na neziskovku není řádný kontakt,tak je důvodny podezření na praní peněz.

sores ( 13. února 2016 15:16 )

 Nemyslete nebude to trvat dlouho a všichni prachatý v Česku si koupí dům nebo byt mimo Evropu a odstěhují se a to jen díky muslimům až to tu začne být hodně horké. Takže ti co na to budou mít odtáhnou z Česka a v Česku zůstanou jen ti chudí a staří které si muslimové podmaní díky své přesile.Co by asi tak ti český boháči tady dělali když budou plné ulice a města černých vražedných kxichtů!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa