Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Boj proti hernám graduje. Hráče má pustit dovnitř jen karta napojená k Babišovi

Návrh zákona o hazardních hrách obsahuje i návrh „hrací karty“. Co to přinese hráčům?
Návrh zákona o hazardních hrách obsahuje i návrh „hrací karty“. Co to přinese hráčům?  (Autor: Blesk - Jarmila Hluchá)
Autor: David Klempíř - 
24. ledna 2016
07:00

S novinkou v podobě „hráčských karet“ přichází navrhovaný zákon o hazardních hrách. Znamenají registraci všech, kteří budou chtít vstoupit do herny – a to i na internetu. Karta by měla být napojena na ministerstvo financí vedené Andrejem Babišem (ANO). Resort by ověřil, zda hráč například nedluží na alimentech či nepobírá sociální dávky, řekl ve Studiu Blesk národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Podle Jindřicha Vobořila v České republice neexistuje v oblasti hazardu doposud žádná prevence. Vláda však nyní schválila akční plán, který by měl posílit regulaci a snížit míru hazardního hraní, zejména mezi dětmi.

„Provozovatelé (herních zařízení) mají algoritmus, který pozná, zda hráč hraje rizikově. A umí ho používat tak, aby ho povzbudili k pokračování,“ řekl Jindřich Vobořil. Ten se podle svých slov snaží, aby herní průmysl sám zpřísnil pravidla hraní. „Snažíme se, aby stejně jako má alkoholový průmysl určitý etický kodex, měl i tento průmysl nějakou etickou normu,“ dodal.

Video  Studio Blesk – Vobořil o hazardu  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Diskuse se podle něj vedl například ohledně povinných přestávek ve hře. V návrhu zazněla přestávka každou hodinu, aktuálně návrh zákona obsahuje přestávku po dvou hodinách. „Mohou se také snížit maximální výše sázky, rychlost hry, zavést vyskakovací okna na monitorech a další,“ navrhuje.

Vstup jen pod dohledem Babiše

Návrh zákona obsahuje takzvané hráčské karty. „Karta bude propojena na ministerstvo financí, zda například hráč nedluží alimenty, nedostává sociální dávky, což by znamenalo vyloučení hráče. Provozovatel by neměl pustit do své provozovny, ať kamenné, nebo online, hráče, který se nezaregistroval,“ přiblížil Vobořil

Karta by měla pomoci i samotným hráčům. „(Hráč) se může vyloučit z hraní sám. Nastaví si svůj vlastní herní plán a maximální prohru. Pro člověka jsou to psychologické, preventivní zarážky,“ dodal.

e.44 ( 24. ledna 2016 15:52 )

e.44 ( 24. ledna 2016 13:06 )

No nazdar, teda jestli tohle projde, tak to odstartuje boom černých heren, jaký tu ještě nebyl, jelikož závisláky na hazardu nic nezastaví a stát na daních utře hubu. Babiš začíná být ve svojí touze mít tuhle zem pod čím dál větší kontrolou, aby jí mohl co nejvíc ovládat ve svůj prospěch, zemi a hlavně státní kase čím dál víc nebezpečný.

henryj ( 24. ledna 2016 09:26 )

Dá se s tím vyjebkat,,,když bude opotřebovaný,můžeme jej vulkanizovat.

henryj ( 24. ledna 2016 09:24 )

Doufám jen,že co nevidět přijde v platnost,zasílání kopie z použití toaletního papíru po vykonání velké potřeby.To bude sranda!!! Když si tak vzpomenu,chtěl KLAUS,když byl ministrem financí,započíst vodu z plochy domu napršenou,platit jako vodu stočnou.Taky byl to velký ČUR.. člověk.

zab_haz ( 24. ledna 2016 09:09 )

Jo, už jen čekám až se rozkáže zas nosit na kabátech žluté hvězdy. Skvělá zem tahle republika, hlavně co se buzerace vlastních občanů týče.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud