ONLINE: Prezident Pavel se motorky vzdát nechce. A promluvil o povolební komunikaci s Babišem

Aktualizováno -
29. ledna 2023
20:22
Autor: ČTK, simao, for, vja, trm, Mii - 
28. ledna 2023
14:05

Je rozhodnuto, Petr Pavel vyhrál boj o Hrad! V nedělním rozhovoru na Nově promluvil o povolební komunikaci s Andrejem Babišem, návštěvě Zuzany Čaputové či o tom, že by se rád i jako prezident projel na motorce. „Pokud mohl prezident Klaus jezdit na lyžích po sjezdovkách, proč by nemohl prezident Pavel jezdit na motorce po silnicích,“ uvedl Pavel. „Václav Havel rád řídil auta a taky byl občas vidět za volantem,“ doplnil Pavel. Dění kolem přímé volby hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

Prezidentské volby 2023
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:41
28. 1. 2023

Nový prezident Petr Pavel právě odešel ze štábu, aby živě vystoupil v České televizi. Podle informací od týmu by se měl vrátit do Fora Karlin ještě zpátky. Nejspíše aby slavil se svým týmem. 

19:36
28. 1. 2023

Z 500 obcí Plzeňského kraje mělo v prvním kole prezidentské volby více než devadesátiprocentní volební účast šest vesnic, v druhém kole osm obcí. Sto procent lidí volilo v prvním i druhém kole volby v Kaničkách na Domažlicku, kde je hlášeno 32 obyvatel, vyplývá z informací serveru www.volby.cz.

Vysoká účast byla také především v horských střediscích Šumavy – v Horské Kvildě v druhém kole volilo 96,67 procenta voličů, v Modravě 96,11 procenta, přes 80 procent přesáhla volební účast také například v Prášilech, Železné Rudě nebo v Srní. Letos měly tamní volební komise víc práce kvůli stovkám turistů, kteří přišli volit s voličskými průkazy.

19:34
28. 1. 2023

Přestože svůj volební štáb předseda hnutí ANO Andrej Babiš již před nějakou dobou opustil, v restauraci Columna na pražském Chodově setrvala napřílad jeho žena Monika s poslankyní Klárou Dostálovou a Karlem Havlíčkem.

Štáb Andreje Babiše: Monika Babišová s Karlem Havlíčkem a Jaroslavou Pokornou Jermanovou.(28.1.2023) Štáb Andreje Babiše: Monika Babišová a poslankyně Klára Dostálová. (28.1.2023) Štáb Andreje Babiše: Monika Babišová s Karlem Havlíčkem a Jaroslavou Pokornou Jermanovou.(28.1.2023)
19:26
28. 1. 2023

Pavel ve finále voleb nebodoval nejvíc v domovském Černoučku, ale v Malé Úpě. Podobně Babišovou voličskou baštou byla Zadní Střítež místo Milhostova.

19:25
28. 1. 2023

Pavel bude v neděli telefonovat ukrajinskému prezidentu Zelenskému. Proberou možnost, že by na Ukrajinu jel s Čaputovou. Ta nápad uvítala, řekl.

19:24
28. 1. 2023

V Ústeckém kraji zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb Petr Pavel překvapivě v krajském městě Ústí nad Labem, byť těsným rozdílem 99 hlasů. Hlasovalo pro něj 50,11 procenta voličů, Andrej Babiš (ANO) dostal 49,88 procenta hlasů.

V prvním kole přitom Babiš zvítězil s výrazným náskokem, když dostal 43,29 procenta hlasů a Pavel skončil za ním s 33,34 procenta. Stejně jako na většině míst i v Ústí nad Labem podle www.volby.cz ve druhém kole voličů přibylo, účast vzrostla na 62,46 procenta.

19:19
28. 1. 2023

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) již výsledky voleb oslavuje se svými známými. „Sledujeme právě televizní noviny a první reakce mojí sousedky: Nejsme blbí!“ sdílel na twitteru.

19:14
28. 1. 2023

Druhé kolo prezidentských voleb na drive-in stanovištích drtivě vyhrál Pavel. Získal přes 88 procent z 939 platných hlasů. Babiš dostal 110 hlasů.

19:12
28. 1. 2023

Předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula doufá v to, že se zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi podaří co nejdřív zahladit příkopy ve společnosti. Zároveň poděkoval voličům, kteří přišli hlasovat.

„Gratuluji nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi. Doufám, že se mu co nejdříve podaří zahladit příkopy, které se v průběhu volební kampaně mezi jednotlivými skupinami voličů vyhloubily. Děkuji zároveň všem občanům, kteří přišli k volbám,“ napsal Středula na twitteru.

19:08
28. 1. 2023

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) na twitteru připomněla radu Andreje Babiše, aby si na něj lidé před volbami vsadili. „Tak kolik lidí Babiš cynicky odrbal, když je navedl na sázky? Měli by mu napsat. Věřím, že jim to rád bude kompenzovat, vždyť on jediný, kdo tady pracuje pro lidi, ne?“ uvedla po sečtení výsledků voleb.

19:02
28. 1. 2023

Do štábu Petra Pavla přišel i herec a režisér Jiří Mádl.

Prezidentské volby 2023: Jiří Mádl ve volebním štábu Petra Pavla (28.1.2022) Prezidentské volby 2023: Jiří Mádl ve volebním štábu Petra Pavla (28.1.2022) Prezidentské volby 2023: Jiří Mádl ve volebním štábu Petra Pavla (28.1.2022)
19:01
28. 1. 2023

Po zklamání, které přilšlo před dvěma týdny, cítí radost a obrovskou úlevu také manžel Danuše Nerudové Robert Neruda. „Ráno jsem se ještě probudil a bylo mi trochu fyzicky špatně, protože jsem si představoval, co bych dělal, kdyby to tak nebylo, ale výhra je naprosto přesvědčivá a velkou zásluhu na tom mají i kandidáti, kteří podpořili Petra Pavla,“ řekl Blesk Zprávám. 

Jako rodina si teď Nerudovi odpočinou. „Máme naplánovanou nějakou dovolenou, potřebujeme být spolu, myslet trochu na jiné věci a Dana si určitě musí ty zkušenosti, zážitky utřídit, aby věděla, co bude dál,“ dodal. Zavzpomínal na tiskovou konferenci po 1. kole. „Museli jsme vypadat jako povedená rodinka, silná žena a za ní plačící chlapi.“ 

V kampani Nerudové měl podle něj významný vliv také starší syn Filip. „Myslím si, že v tom bude pokračovat,“ řekl Neruda. Pokud by se syn na nějaké úrovni chtěl zapojit do politiky, podpořili by ho. 

18:51
28. 1. 2023

Bude Danuše Nerudová s Petrem Pavlem spolupracovat i po prezidentských volbách? „Uvidíme, ještě jsme neměli čas o tom mluvit, ale sejdeme se příští týden,“ řekla Blesk Zprávám. Ve veřejném prostoru ale určitě zůstane. „Koneckonců jsem v něm byla i před prezidentskou volbou, takže z něho neodcházím, ta témata, která byla bytostně spojována se mnou, tak ve veřejném prostoru spojená se mnou zůstanou. Jakou to bude formou, o tom ještě musím přemýšlet,“ dodala Nerudová.

Její podpora Petru Pavlovi podle ní pomohla. „Já myslím, že to přispělo velmi. Bála jsem se efektu, který zažil Jiří Drahoš,“ vysvětlila. U něj se verbální podpora nepřetavila v procenta, sama tak verbální podporu u Petra Pavla přetavila v normální spolupráci, jak řekla Blesk Zprávám.

18:42
28. 1. 2023

Se Zdeňkem Svěrákem do štábu Petra Pavla dorazil i skladatel Jaroslav Uhlíř. 

Prezidentské volby 2023: Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř ve štábu Petra Pavla (28. 1. 2023) Prezidentské volby 2023: Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř ve štábu Petra Pavla (28. 1. 2023) Prezidentské volby 2023: Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř ve štábu Petra Pavla (28. 1. 2023)
18:39
28. 1. 2023

Polský prezident Andrzej Duda poblahopřál Pavlovi ke zvolení prezidentem a pozval ho do Varšavy. Poblahopřál i premiér Morawiecki a vyzdvihl význam polsko-českého partnerství pro regionální bezpečnost.

„V sousední České republice dnes skončily prezidentské volby. Novým prezidentem České republiky byl zvolen generál Petr Pavel! Vážený pane prezidente, srdečné blahopřání a pozdravy z Polska! Srdečně vás zveme na návštěvu Varšavy!“ vzkázal Pavlovi polský prezident.

18:37
28. 1. 2023

Pavlovi ke zvolení gratuloval šéf Evropské rady Charles Michel. Dodal, že se těší na spolupráci a že Pavlova zkušenost bude klíčová v další podpoře Ukrajiny.

18:35
28. 1. 2023

Andrej Babiš před malou chvílí údajně opustil svůj volební štáb na pražském Chodově. Na místě ale zůstává jeho choť Monika.

18:33
28. 1. 2023

Generálu Pavlovi k úspěchu ve volbách vedle Danuše Nerudové pogratulovala i celá její rodina. „Gratulace patří generálu Pavlovi samozřejmě od celé rodiny Nerudů. Rádi jsme mu je vyřídili i osobně. Tak tedy, gratulujeme! A gratulujeme také České republice, že si zvolila někoho, kdo bude naši zemi spojovat, a ne rozdělovat,“ napsala na twitter.

18:28
28. 1. 2023

Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová skrze twitter pogratulovala Petru Pavlovi k vítězství v prezidentských volbách. „Gratuluji generálu Pavlovi ke zvolení prezidentem republiky. Pevně věřím, že svůj mandát bude vykonávat tak, jak sliboval, že vždy bude hájit zájmy všech občanů a nejen těch, kteří mu dali hlas. Věřím také, že se pokusí pomoci spojit rozdělenou společnost. To je náš společný úkol,“ napsala.

18:23
28. 1. 2023

Každý hlas pro nově zvoleného prezidenta Petra Pavla stál ve finále volby hlavy státu zhruba tři koruny. Jeho neúspěšného protikandidáta, předsedu ANO Andreje Babiše mohl přijít jeden hlas na přibližně čtyři koruny.

Vyplývá to z výpočtů ČTK vycházejících z dostupných údajů financování volebních kampaní mezi prvním a druhým kolem volby prezidenta. Konečné náklady na kampaně budou známy později. Jejich vyúčtování dostane dohledový úřad do tří měsíců od voleb.

18:20
28. 1. 2023

Ve dvou ze tří míst, kde má koncern Agrofert velké výrobní závody na maso, zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb Andrej Babiš (ANO).

Ve Vodňanech na Strakonicku, kde sídlí firma Vodňanská drůbež, Babiš prohrál, když získal 45 procent hlasů oproti 55 procentům pro Petra Pavla při volební účasti 70 procent. V Mirovicích na Písecku a v Kostelci na Jihlavsku Babiš zvítězil. 

18:17
28. 1. 2023

Petr Pavel dostal po zvolení ochranku. Blesk Zprávám to potvrdil zdroj z Pražského hradu. Nyní se o nově zvoleného prezidenta stará útvar Ochranné služby Policie České republiky. „Náš útvar začne pana Pavla chránit v den inaugurace,“ potvrdil Blesk Zprávám ředitel policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž.

Prezidentské volby 2023: Nově zvolený prezident ČR Petr Pavel (28. 1. 2023) Prezidentské volby 2023: Nově zvolený prezident ČR Petr Pavel (28. 1. 2023)
18:14
28. 1. 2023

Francouzský prezident Emmanuel Macron poblahopřál Pavlovi ke zvolení hlavou státu. Vyzdvihl evropské hodnoty, které Francii a Česko spojují.

„Srdečně Vám blahopřeji ke zvolení do úřadu prezidenta České republiky! Naše země spojují společné, hluboce evropské hodnoty, a také podpora Ukrajiny. V Paříži jste vítán!“ vzkázal Pavlovi.

18:10
28. 1. 2023

Poražený prezidentský kandidát Andrej Babiš poděkoval svým příznivcům skrze twitter. „2 400 271 hlasů! Chtěl bych strašně moc poděkovat vám všem, kdo jste mě volili. Dosáhli jsme famózního výsledku,“ uvedl.

18:07
28. 1. 2023

Prezidenta Miloše Zemana výsledek prezidentských voleb překvapil. Čekal, že generál ve výslužbě Petr Pavel možná vyhraje nad předsedou ANO Andrejem Babišem, nepředpokládal ale tak výrazné vítězství, řekl dnes na Frekvenci 1. 

Čekal jsem, že možná Petr Pavel vyhraje, ale že vyhraje náskokem 16 procent, to jsem nečekal,“ řekl Zeman. Pavla ve druhém kole podpořilo 58,32 procenta voličů, Babiše 41,67 procenta.

Zeman ale odmítl tezi premiéra Petra Fialy (ODS), že možná začíná konec Babišovy éry. „Já jednou neuspěl v prezidentské volbě v roce 2003, ať už z jakýchkoliv příčin. Všichni mě tenkrát odepisovali, za deset let jsem se vrátil a dvakrát vyhrál prezidentské volby. Neodepisujme nikoho předčasně,“ řekl.

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

panda82 ( 3. dubna 2023 10:08 )

Ale sousedi by byli rádi kdyby se vzdal, ten rachot není příjemný, ochranku bude vozit jak, Jinak na co je domýšlivý, na Pekárovou, že si udělala výlet na Tchajwan, nebo Nerudovou, která bude kecat do důchodu, samá kvalita spolupracovníků, už našli ty štěnice a tu špínu, kterou nechal prověřit,měl by informovat, nebo to jsou jeho chiméry nepodložené a jen pomluvy, no to snad né, ale dodud to tak vypadá, že se ňamrá jen v nepodstatných a na prezidenta ponižujících výrocích,hodnotil jsem ho na vyšší level, zatím nízká úroveň diplomacie

panda82 ( 3. dubna 2023 09:53 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:58 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:58 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:57 )

bude potřeba hodně vakcíny.Pavel to vtělil do hesla Řád a klid. Bůh ochraňuj ameriku a celý svět.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa