Přístav plný pokladů

Jeden z největších přístavů, pamatující velká jména oceánských plaveb jako Vasco da Gama nebo Fernão de Magalhães, vždy přitahoval i jiné národy, což se odrazilo v jeho architektuře a kultuře. Památky světového dědictví a jedinečné muzejní poklady, stejně jako prolnutí Východu se Západem v podobě moderního designu a starověkého umění, patří mezi největší zajímavosti Portugalska.

Lisabon

Největší oceanárium

Nenechte si ujít jedno z největších oceanárií v Evropě, kde můžete obdivovat flóru a faunu různých oceánů naší planety, a to v moderním areálu Parku národů podél řeky Tejo, v severovýchodní části hlavního města Portugalska Lisabonu. Vybudováno bylo v rámci celosvětové výstavy Expo 1998.

Oceanárium v Lisabonu

Písečné pláže

Neodolatelné dlouhé pobřeží a pláže s bílým, jemným pískem ohřívá sluneční svit po celý rok. Podél pobřežní silnice se táhnou moderní střediska, kde se střídají parky, nádherné vily a hotely z počátku 20. století s přístavy, terasami a perfektními golfovými hřišti.

Pláž v Lisabonu

Santa Justa

Svezte se neogotickým železným výtahem, jenž patří k reprezentativním ukázkám portugalské architektury, přičemž každé patro je zdobeno jiným způsobem. Měří 45 metrů a v posledním patře je umístěna terasa, ze které je krásný výhled na starý Lisabon – Lisabonský hrad, náměstí Rossio a čtvrť Baixa.

Neogotický železný výtah Santa Justa

Portugalská tradice

Typickým vyjádřením toho, co znamená být portugalský, je »fado«. Ztělesňuje dlouhou tradici portugalské lidové hudby a poezie, jejímž společným jmenovatelem je »těžký úděl«. I fadu byl udělen status kulturního dědictví a můžete si ho poslechnout hlavně v noci ve starých čtvrtích.

Fado muzikant
Video
délka: 01:30.86

Úchvatné portugalské pláže YouTube/Visit Portugal

Fotogalerie
21 fotografií