15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

Poznejte kouzlo Řecka: Podívejte se na pět nejhezčích památek a top pláže!

/
 • Nejhezčí památky Řecka
  2. srpna 2017 ● 15:51
   

  Řecko patří k nejoblíbenějším cílům evropských turistů, a stejné to je i letos, jak dokazuje neklesající zájem Němců, Angličanů, Italů či Seveřanů. Vrací se sem i Češi, o čemž svědčí i to, jak rychle se po zájezdech zaprášilo. Podívejte se s námi, proč Řecko uchvacuje turisty z celého světa.

 • 1.

  Delfy

  Nejmagičtější místo s kdysi vyhlášenou věštírnou. Pro radu si k Pýthii, kterou mohla být jen panna, chodili jednotlivci i zástupci celých měst, kteří tu nechávali jako poděkování obrovská kulturní bohatství… Od roku 1987 jsou Delfy na seznamu světového dědictví UNESCO.

  Tip na pláž: Nejbližší objevíte po cca 18 km v městečku Kirra.

  Delfy

 • 2.

  Meteora

  V severní části země, zhruba dvě hodiny jízdy od vyhlášené Olympské riviéry, se nachází mimořádně magické místo, kde jsou na vrcholcích jednotlivých solitérních skal postavené kláštery, z nichž některé jsou – dnes již po schodech nebo visutých mostech – přístupné veřejnosti. Natáčela se tady i jedna z bondovek.

  Tip na pláž: Celá Olympská riviéra je vyhlášená kilometry dlouhými, převážně písečnými plážemi.

  Meteora

 • 3.

  Santorini

  Nejfotografovanější místo Řecka. Ostrov, který vymodelovala obrovská sopečná erupce – podle jedné z teorií následná vlna tsunami znamenala definitivní konec minojské civilizace na Krétě. Pozorovat přes modrobíle natřené domy a kostelíky východ či západ slunce patří k nezapomenutelným zážitkům, stejně jako cesta z hlavního města Fira do přístavu na hřbetu osla.

  Tip na pláž: Perissa na severovýchodě ostrova, kde mořská modř kontrastuje s černým vulkanickým pískem.

  Santorini

 • 4.

  Rhodos

  Jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, kde zažijete velké dilema: Kterou památku navštívit dřív? Úchvatný Palác velmistrů v hlavním městě? Přístav, kde měl stát kolos rhodský, sedmý div světa? Dechberoucí akropoli nad městečkem Lindos?

  Tip na pláž: Vyzkoušejte Tsambiku ležící za letoviskem Kolymbia. A koho unaví povalování, může vystoupat ke stejnojmennému klášteru. Jen pozor, je až na vrcholu kopce.

  Rhodos

 • 5.

  Epidauros

  Dochované divadlo až pro 14 tisíc diváků je hlavním lákadlem Epidauru v jižní části Řecka. Ve středověku se zde nacházelo největší lékařské a léčitelské centrum. Mimochodem, na Peloponésu se na poměrně malém území nachází obrovské množství památek, často zapsaných seznam UNESCO. Starý Korinth, Mykény, Mystras, Sparta, Olympie.

  Tip na pláž: V docházkové vzdálenosti od Epidauru objevíte oblázkovou pláž Palia.

  Epidauros
 • 6.

  Další tipy na výlety

  Video
  délka: 00:30
  720p 480p 360p 240p

  Léto v Řecku YouTube/Visit Greece

  Fotogalerie
  24 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy