Na pódiu se tam vystřídají mimo jiné hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, The Chemical Brothers, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord či John Newman. Festival začíná 10. srpna a končí o sedm dní později. Permanentky na letošní ročník jsou sice už vyprodány, zájemci ale stále mají šanci – posledních pár jednodenních lístků ještě zbývá. Stále váháte, jestli do Maďarska na Sziget vyrazit? Jenom loni ho navštívilo 441 tisíc lidí. A tady je osm důvodů, proč byste na něj rozhodně měli jet i vy!

1. Areál festivalu aneb Ostrov svobody

Unikátní atmosféru Szigetu tvoří nejen návštěvníci z více než 80 zemí světa, ale i skvělý areál, který se nalézá na krásném ostrově na řece Dunaji uprostřed Budapešti. Podívejte se na aftermovie roku 2015.

Video
Video se připravuje ...

​Festival Sziget 2015 Szigetfestival.cz

2. Zábava po celý den i noc

Na Szigetu hrají světové hvězdy, ale kompletní program se odehrává na téměř padesáti místech po celém areálu. Nejen hudba, divadlo a moderní cirkus, ale je tu i spousta dalších možností jak prožít neopakovatelný festival. Každý den proběhne na dvě stovky vystoupení či představení.

3. Pestrý hudební program

V programu jsou největší hvězdy nejen mezinárodní popové či rockové scény na několika pódiích. Dvě scény budou věnované jen taneční a elektronické hudbě – Telekom Arena je obří stan pro deset tisíc návštěvníku (v programu jsou např. Afrojack, Vinai, Dyro, DVBBS, Zedd, Nicky Romero atd.). Mimořádnou přehlídku hvězd nabízí scéna věnovaná world music, ale na ostrově bude znít i folk, jazz, blues, alternativní i klasická hudba.

4. Art of Freedom

Na Szigetu najde obrovské množství různých instalací. Letos jich bude téměř 100 v každém koutě ostrova. Tyto gigantické zařízení a zvláštní světla výrazně přispívají k již zmíněné unikátní atmosféře Szigetu, takže návštěvníci mohou celý den putovat a objevovat 50 míst napříč různými světy.

Na Szigetu najdete obrovské množství různých instalací.
Autor: Szigetfestival.cz

5. Bezpečnost

Tento rok se zvýší počet lidí věnující se bezpečnosti a nejviditelnější to bude u vstupu na festival. Nový systém "check-in" bude fungovat na stejném principu jako na letištích. Takže před nasazením náramku budou návštěvníci požádáni, ať se prokážou svým dokladem totožnosti a kamerový systém nainstalovaný u vchodů bude probíhající výměnu sledovat.

6. Sziget Beach

Během tří let se stal prostor Sziget Beach jedním z nejnavštěvovanějších částí ostrova, která se stále rozrůstá. Na břehu řeky Dunaje najdete nejen vyhrazenou pláž, kde se můžete zchladit, ale i chill-out zónu, kde můžete relaxovat během festivalu.

7. Zázemí festivalu

Co se hygieny týče, úroveň WC a sprch se letos ještě o stupeň zlepší a zvýší se i frekvence úklidových prací. Také v jídle Sziget usiluje o různorodost. Chybět nebude např. slovenská kuchyně, ale i široká škála hamburgerů, pizzy či nejzajímavější potravinářské skvosty a maďarské speciality.

8. Krásná Budapešť

Dopřejte si koupel v jedné ze slavných městských lázní, pochutnejte si na místní kuchyni, nakoukněte do některých velmi osobitých obchůdků s originálními výrobky, projděte se po Chain Bridge nebo se jednoduše posaďte do nějaké z místních skvělých kaváren a relaxujte.