15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

7 tipů pro pohodovou dovolenou: Jak ušetřit, zkrátit čekání a nenechat se okrást?

/
 • 7 tipů pro pohodovou dovolenou: Jak ušetřit, zkrátit čekání a nenechat se okrást?
  4. srpna 2017 ● 14:30
   

  Každý rok se na dovolenou dlouho těšíme, pak jsme ale mnohdy zklamaní, když nám osud hází klacky pod nohy. Dlouhé čekání ve frontě na letišti, příliš vysoké ceny a nakonec nám někdo na pláži ukradne peněženku. Chcete se těmto komplikacím vyhnout? Přečtěte si naše triky, díky nimž si budete cestovat pohodlněji!

 • 1.

  Maskujte se na internetu

  Některé ženy se chodí opakovaně kochat do výlohy na krásné šaty či boty, které si ale nemůžou dovolit. Podobně se přitom chováme i při nákupu zájezdu či letenky na internetu. Prohlížíme webové stránky, zvažujeme a vracíme se později. Jenže některé weby sledují náš pohyb na internetu, a tak někdy, když si všimnou, že se o nějakou věc příliš zajímáme, zvýší nám cenu. Než provedete rezervaci, zkuste proto vyčistit internetovou historii i všechny cookies. Možná díky tomu získáte nižší cenu.

  VIDEO: „Jsme nároční, milujeme moře a jídlo,“ říká šéf cestovky o Češích na dovolené.

  Video
  délka: 02:07
  1080p 720p 360p

  „Jsme nároční, milujeme moře a jídlo,“ říká šéf cestovky o Češích na dovolené. David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - SHERPA DREAM

  Internet

 • 2.

  Řadu jen pro sebe?

  Vadí vám stísněnost sedaček v letadle? Pokud letíte ve dvou, můžete si zkusit zamluvit krajní sedadla v řadě a prostřední ponechat volné. Je velká šance, že volné místo nikdo neobsadí, a tak budete mít řadu jen sami pro sebe. V případě, že si mezi vás přece jen někdo sedne, můžete mu nabídnout výměnu za jedno z vašich sedadel, abyste mohli alespoň sedět vedle sebe.

  Letadlo

 • 3.

  Pití do letadla?

  Vadí vám utrácení za drahé nápoje v letadle či v letištních obchodech a raději byste ušetřili a přinesli si vlastní pití? Přes bezpečnostní prohlídku sice vlastní nápoj nepřenesete, ovšem prázdnou lahev mít můžete. A tak je možné si ji naplnit na toaletách či v pítku s vodou.

  Láhev s vodou

 • 4.

  Předběhněte frontu u zavazadel

  Čekání na zavazadla je vždycky otrava. Když si ale na kufr nalepíte samolepku »fragile« (křehké), máte šanci, že se k němu bude personál chovat v rukavičkách. To znamená, že ho při nakládání do letadla dají spíš na vrch, aby ho jiná zavazadla nerozmačkala, a tedy při vykládání bude na páse mezi prvními.

  Zavazadlo na letišti

 • 5.

  Vylitý šampon a krém

  Když se vám v kufru rozlije opalovací krém či šampon, dokáže to pořádně naštvat. Všechny věci upatlané, oblečení leckdy zničené. Jak tomu nejlépe zabránit? Jednoduše odšroubujte uzávěr, přes hrdlo natáhněte potravinářskou fólii, poté uzávěr znovu zašroubujte.

  Krém a šampon v kufru

 • 6.

  Vychytávka s nabíječkou

  V některých zemích používají jiné druhy zásuvek, do kterých naše zástrčky nepasují. Dokonce někdy zklame i adaptér. Kupříkladu mobil ale stejně dobře nabijete, když kabel místo do nabíječky strčíte do USB portu televize na hotelovém pokoji.

  Nabíjecí adaptér v zásuvce

 • 7.

  Braňte se lapkům na pláži

  Zloděje sice může zlákat odložená peněženka, opalovací krém ho ale většinou nechává chladným. Tudíž peníze na útratu na pláži nejlépe ukryjete ve vyčištěné lahvi od opalovacího krému.

  Taška na pláži

  Fotogalerie
  14 fotografií
   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy