Hrozí „rozvod“ silného politického dua? Babiš: Zeman rozděluje společnost

Autor: Vera Renovica - 
11. 12. 2017
05:02

Nejsilnější politický tandem v Česku? Ať se zeptáte v hospodě či na vládě, dostanete tutéž odpověď: Babiš a Zeman. Jen co však prezident jmenoval Andreje Babiše (63, ANO) premiérem, vynořily se první neshody…

Nejprve když Miloš Zeman (73) prohlásil, že je pro přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Babiš, nyní už designovaný premiér, jehož názory zajímají zahraniční partnery, řekl, že je proti. „Andrej Babiš se dosud nezabýval zahraniční politikou a bude zřejmě trvat nějaký čas, než se v ní zorientuje,“ reagoval nečekaně kousavě Hrad prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Protiútok přišel. A Babiš pronesl slova, která jako by slyšel kdesi ve spílané »pražské kavárně«. „Pan prezident společnost polarizuje, on si možná v tom libuje, jemu se to líbí,“ řekl v rozhovoru pro idnes.cz a dodal, že on na rozdíl od Zemana chce své odpůrce přesvědčit a získat si je. „Názor vždy rozděluje na příznivce a odpůrce v různém poměru. Jen člověk, který nemá vůbec žádné názory, nerozděluje,“ napsal Blesku další jemné kopnutí do Babiše Ovčáček.

Jaký je důvod těchto výpadů, určí až čas, ač lze těžko očekávat rozkol mezi Hradem a vládou takový, jako v případě odcházejícího premiéra Bohuslava Sobotky (46, ČSSD). Babiš možná jen uposlechl varování politologů, že spojenectví se Zemanem ho poškozuje, a rozhodl se ukázat, že si umí dupnout.

A Zeman, který potřebuje podporu v lednu, kdy bude podruhé kandidovat na hlavu státu, se zatím obrátil na někoho jiného. V sobotu totiž přednesl projev na konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie, aby ho pak šéf Tomio Okamura (45) pochválil a strana se shodla, že chce prezidenta, jako je Zeman…

VIDEO: Andrej Babiš se stal nejstarším premiérem v historii ČR.

Video Andrej Babiš se stal nejstarším premiérem v historii ČR - Jakub Veinlich
720p 360p

Čtěte více na Blesk.cz:

Speciál Prezidentské volby 2018 >>>

Průzkumy volebních preferencí >>>

Jak volit s voličským průkazem >>>

Doporučujeme
kupredu-leva ( 12. prosince 2017 12:26 )

Kdo to řekl?! To se nesmí, to je prozrazování státního tajemství!!

kalina107 ( 12. prosince 2017 08:18 )

Ta líná veš nikdy nepracovala a pracovat nebude . Ten se bude pořád válet u počítače a čekat na dávky . Kdyby pracoval , tak by neměl tak nechutné žgryndy . Ten navštěvuje maximálně doktora aby mu napsal prášky na tu jeho de bil ní palici .

Pink ( 12. prosince 2017 00:30 )

Neboj,budeš tam rád dělat dvanáctky u pásu,aby si neměl čas na hloupé příspěvky v Blesku.

pravicove-smegma ( 11. prosince 2017 21:20 )

My levičáci jsme všichni špína.

kretenos500 ( 11. prosince 2017 20:31 )

My levičáci jsme všichni špína.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa