Recenze: Překlep a Škraloup je kniha, kterou budou milovat i rodiče

Autor: ČTK ljš - 
3. 2. 2017
14:36

Krásné ilustrace, poutavý příběh, originální nápad a skvělý humor jak pro děti, tak i rodiče. S touhle knížkou se večerní čtení pohádek mění v zábavu i pro rodiče.

Překlep a Škraloup jsou skřítci entropíci, kteří děti provedou svým fantastickým světem. A ten není jen tak ledajaký, starají se totiž o stárnutí věcí! Připravují chomáče prachu, skvrny na knížkách a nebo třeba oblečení.

Oba chlapci jsou ale zatím prckové (je jim teprve pár století), a tak navštěvují Základní školu stárnutí věcí. Tam se také dozví o Zubu času, který se rozhodnou hledat, protože ho chtějí zastavit. Skutečnost, že stárnutí nepřináší všem jen radost a užitek, je pro ně totiž pořádný šok.

Autory textů, jejichž součástí je i etropocyklopedie, jsou Tomáš Končinský a Barbora Klárová. I když možná ne tak docela. „Knížka je vlastně autentickým vyprávěním samotného Překlepa. My jsme mu jen pomáhali s formulací a upravovali po něm text tak, aby byl pro lidského čtenáře srozumitelný. Přesto nám ale určitě pár překlepů proniklo až do tisku, to se nedá uhlídat,“ cituje Albatros slova autorského dua.

Nádherné ilustrace vytvořil Daniel Špaček, jehož výtvarný styl děti znají z televize Déčko.


Tomáš Končinský, Barbora Klárová

Překlep a Škraloup

nakladatelství Albatros, 2016

112 stran

Hodnocení: 100 %

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa