Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Vojačka, lékařka i advokát: Kdo vystřídá Zemanovou? Jeden z kandidátů lásku stále hledá

 • Autor: Nikola Forejtová,ČTK,swp - 
  25. 12. 2022
  05:00

  Prezidentské volby se blíží. Už v lednu budeme hlasovat nejen o tom, kdo usedne do čela státu, ale také o tom, kdo mu bude stát po boku jako první dáma - nebo snad i první gentleman. Zatímco některé drahé polovičky našich kandidátů jsou už poměrně známé na veřejnosti, mnozí se spíše slávě stranili a vybírali si pohodu na zahradě. Podívejte se, jaké partnery mají naše možné hlavy státu a jak se na svou možnou roli připravují. 

  První kolo prezidentských voleb proběhne 13. a 14. ledna 2023 a případné druhé kolo 27. a 28. ledna. Od roku 2012 si Češi volí prezidenta napřímo, do té doby byl nepřímo volen Parlamentem.

  Seznam kandidátů je znám od 13. prosince, kdy Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, kdo prošel požadavky vnitra a kdo nakonec opravdu prošel či neprošel - a také koho nakonec i přes původní souhlas vnitra dál nepustí. 

  Celkem máme devět kandidátů, z toho jeden bojovník o Hrad je něžného pohlaví. Je tak možné, že bychom poprvé po boku prezidenta měli „prvního gentlemana“. Více se dozvíte v našem listovacím článku. 

 • 1.Eva Pavlová tesaná v armádě

  Začneme s kandidátem, který se dlouhodobě drží na nejvyšších příčkách volebních preferencí občanů ČR. Je jím generál ve výslužbě Petr Pavel. Bývalý vysoký vojenský představitel NATO má celý život spojený s armádou. A v armádě našel i svou lásku Evu. 

  Eva Pavlová (58) ale nebyla první ženou, která ulovila vojákovo srdce. První manželkou byla Hana, se kterou má generál dvě děti. V době, kdy se rozváděl, se stal velitelem výsadkářů a pak potkal svou druhou osudovou ženu. Ta do manželství přivedla dceru Evu. 

  Ze slibovaného klidu v důchodu na Hrad

  Pavel o své ženě hovoří s pokorou a láskou. Během oficiálního ohlašování své kandidatury mluvil o tom, jak pro něj vždy byla oporou, a složil jí poklonu za to, že ho na Hrad „pustí“. Sliboval jí totiž klid v důchodu, což se ale s rolí prezidenta a rolí první dámy příliš neshoduje. 

  „Moje žena není typ člověka, který by si nějak užíval světla reflektorů, a má radši klid doma a svoji pohodu. A navíc už věřila tomu, že potom, co jsem celý život vedl aktivně a ona se mi přizpůsobovala, že si teď konečně budeme užívat trošku pohody a klidu s vnoučaty na chaloupce. Najednou to má být zase trochu jinak, takže je to pro ni určitě vnitřní oběť a já si toho velice vážím,“ řekl v rozhovoru pro Blesk Zprávy. 

  Eva Pavlová stejně jako její manžel sloužila v armádě. „Stejně jako on, i já se zavázala službě vlasti na celý život, museli jsme si srovnat v hlavě, co chceme. Nestali jsme se vojáky, abychom seděli v kanceláři, ale abychom bránili naši zem,“ řekla během své úplně první tiskové konference v září roku 2022. 

  Zahájení prezidentské kampaně generála Petra Pavla - manželka Eva Pavlová(6.9.2022) Zahájení prezidentské kampaně generála Petra Pavla - manželka Eva Pavlová(6.9.2022) | Blesk:Jakub Poláček

  Blesk Zprávám následně prozradila, že má hned několik témat, která by případně chtěla řešit. „Přiznám se, že zatím nad tím nepřemýšlím tak do hloubky, protože v té roli nejsem. Mám ale kolem sebe spoustu skvělých lidí, o které se mohu opřít a se kterými bych chtěla řešit témata. Ráda bych, aby se například řešily problémy žen a rodin,“ řekla a přiznala, že bojovala s nervozitou. 

  „Jednoduché to pro mě nebylo. Chtěla jsem se stranit stresu, protože kolem této události vzniká náročná atmosféra. Jela jsem relaxovat na chaloupku a zahrabala jsem se do kytiček a do přírody, protože to mám ráda,“ uvedla na dotaz, jak se na projev připravovala a čím se uklidňovala. K projevu jen dodala, že si napsala to, co cítila, a sdělila lidem přesně to, co jim sdělit chtěla. 

  Pavlová se narodila 5.11. v Šumperku. Vystudovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě a je podplukovnicí v záloze - stále by ji tak mohli povolat až do jejího důchodu. I ona má jisté zkušenosti s politikou. Byla zvolena do zastupitelstva obce Černouček na Litoměřicku a v komunálních volbách 2022 post obhájila. 

  Video  Generál Pavel: Putin chce co nejvíc mrtvých civilistů! Rusové dál přitvrdí  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 2.Módní Monika Babišová

  Velice známou figurkou prezidentských voleb 2023 je Andrej Babiš (ANO) a jeho polovička Monika Babišová (48). Podobně jako Pavel, i Babiš se s manželkou potkal v práci. Monika dělala v roce 1992 sekretářku ve společnosti Lovochemie, kde Babiš působil jako ředitel.

  A stejně jako u generála, i pro Babiše byla Monika až druhou osudovou ženou. Ačkoliv byl jejich vztah stvrzen dvěma společnými potomky - syn Frederik (18) a dcera Vivien (22), stal se tento pár manželským až po 23 letech vztahu. Svatbu měli v roce 2017 na farmě Čapí hnízdo a pro oba to byla již druhá svatba. Připomeneme, že Babiš má z předchozího vztahu dceru Adrianu a syna Andreje. 

  Připravená Babišová 

  Podle expremiéra Babiše je jeho manželka naprosto a perfektně připravená na to, že by zastávala roli první dámy. Má totiž zkušenosti z doby, kdy Babiš působil jako ministerský předseda a často cestoval do zahraničí - mnohdy i jako zástup za prezidenta Miloše Zemana

  „Ona se nemusí připravovat. Byli jsme spolu u Trumpa a byli jsme v Japonsku. A v Paříži byli všichni, ona zná manželky prezidentů a je extrovert a mluví anglicky,“ řekl Babiš Blesku. A následně to i zopakoval v našem pořadu Epicentrum.

  Podle expremiéra a stávajícího předsedy hnutí ANO umí Monika navazovat kontakty a navíc předtím zastávala vlastně těžší roli coby manželka premiéra. 

  Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022) Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022) | Blesk:Jakub Poláček

  Babišová v roli premiérovy manželky rozhodně nedělala na oficiálních cestách ostudu a nechávala si radit od módních stylistů. Například při cestě do USA jí pomáhal stylista Filip Vaněk, díky kterému se vyšvihla v oděvu za 170 tisíc korun, jak vyčíslil Blesk. V Bílém domě se tehdy objevila ve fialkovém plášti s rukávy lemovanými norkem, který pochází od značky Fendi – jenom ten vyšel Babišovou na 113 tisíc korun. Kabát doplnila lodičkami Jimmy Choo za 11 tisíc. V roli premiérovy manželky také iniciovala založení Nadace Agrofert. 

  Babišová: Štve mě každou chvíli. A co chce jako první dáma dělat?

  Jeho manželka se často objevuje po boku svého muže, její vyjádření jsou ale sporadická. Nicméně v prosinci živě vystoupila na TV Nova. „Jsem strašně moc hrdý na svou ženu a její odvahu. Byl to její první živý televizní rozhovor, sám vím, jak je to těžké. Zvládla to úžasně,“ reagoval Babiš na facebooku na její vystoupení. 

  „Já jsem o tom přemýšlela a vzpomněla jsem si na doby, kdy jsme spolu cestovali a spousta premiérů a prezidentů za mnou chodila a říkali mi, jak je Andrej chytrý a že můžeme být rádi, že jej máme, a to byl pro mě impulz, že by do toho měl jít,“ uvedla Babišová mimo jiné v rozhovoru. Prozradila třeba také to, že stejně jako její manžel, tak i ona věří horoskopům. 

  Štve mě každou chvíli, ale zaručené je, když si všude rozprostře papíry. Všude jsou papíry,“ prozradila Babišová kapku ze svého soukromí. Co se týče role první dámy, chtěla by se nadále věnovat charitě. „Já bych chtěla pomáhat všude, ne jen abych se soustředila na jednu skupinu lidí. I podporovat neziskové organizace. Upřímně jsem ještě nepřemýšlela o tom, jak by mi to změnilo život, ale nebude se to lišit od toho, když byl můj manžel premiér,“ řekla televizi. 

  Dostala i otázku na to, jak by asi mohl expremiér reagovat, když volby nevyhraje. „Já si myslím, že by to přežil. Nebyla by to jeho první prohra. Když se nepodařily parlamentní volby, tak to zvládl s přehledem,“ konstatovala. „Samozřejmě, že chce vždy uspět, ale umí se s tím vyrovnat,“ dodala.

  Babišová se narodila v Litoměřicích 14. června 1974. Její rodné jméno je Herodesová. Vystudovala střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy.

  Video  Babiš v Blesku o boji o Hrad: Nerudová a Pavel se připravují roky, strach nemám. Bojím se jen o rodinu!  - Pavlína Horáková
  Video se připravuje ...

 • 3.První gentleman Robert Neruda

  Vzhledem k devítičlenné sestavě je možné, že na Hradě by poprvé v české historii usedl také první gentleman. Řeč je o advokátovi Robertovi Nerudovi (45), který je součástí úspěšné advokátní firmy Havel and Partners. Se svou ženou je 26 let a mají spolu dva syny - Filipa a Daniela. 

  Můj muž si uvědomuje tu roli prvního muže a vše, co je s tím spojené. Takže určitě by musel část výkonu a advokacie omezit, aby se mohl věnovat plně roli prvního muže,“ řekla Nerudová Blesku na dotaz, jak se její manžel připravuje. Stále se ale mluví o omezení, nikoliv o tom, že by se svého povolání zcela vzdal. 

  17. listopad 2022 na Národní třídě: Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová 17. listopad 2022 na Národní třídě: Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová | Blesk:ROBERT KLEJCH / CNC Robert Klejch

  Nerudová také prozradila, že ač se v péči o děti dělí, nyní musel Robert Neruda převzít trošku více činností. „Můj muž zatím zvládá kloubit všechno dohromady i díky tomu, že máme úžasné babičky a dědečky,“ dodala bývalá rektorka, která má svého manžela a syny po boku už nyní, když se jedná o nějakou důležitou akci. S rodinou například dorazila i do Prahy na Národní třídu během oslav 17. listopadu.

  Neruda: Jsem připraven, pracovat chci ale dál

  Blesk hovořil i se samotným Nerudou, a to v létě během vyhlašování kandidatury. „Tušil jsem, že to přijde. Velké překvapení ale bylo, když s touto myšlenkou přišla poprvé a v té chvíli jsem to považoval za nereálné bláznovství,“ řekl na dotaz Blesk Zpráv, jak na ohlášení kandidatury reagoval. „Člověk si říkal, že není možné, aby o to mladá žena z Brna usilovala, ale postupně jsem si říkal, proč ne. Proč by to nemělo dopadnout stejně, jako když kandidovala na rektorku. Spousta lidí jí tehdy nevěřila, ani já. Ale ona to dokázala a já jsem tím poučen,“ dodal. 

  Jedním dechem pak dodává, že se svého povolání rozhodně vzdávat nebude. Věří, že bude moci nadále svou práci vykonávat. „Víme, že i manžel finské premiérky se věnuje svému zaměstnání. Na druhou stranu jsem připraven v rozumné míře plnit roli prvního muže a tam, kde mě bude Dana a stát potřebovat, tak tam budu,“ podotkl.

  Neruda je společně se svými syny aktivní také na twitteru, kde sdílel střípky ze sbírání podpisů, kampaně i společného života. „No tak co, další měsíce budou intenzivnější, než jsme si před pár dny mysleli. Hnojomety, lži a vymyšlenou špínu přežijeme. Je to vysoká, ale přijatelná cena za naději, kterou pro naši zemi Tvé zvolení znamená. Volme budoucnost, minulost nechme historikům,“ napsal například v říjnu roku 2022.

  Asi největší otazník nad Robertem Nerudou visí kvůli jeho kariéře. Firma Havel and Partners se totiž zabývá i veřejnými zakázkami. Podle Nerudové ale její manžel tohle nedělá a navíc nedošlo k žádnému střetu zájmu i v době, kdy byla rektorkou a zakázky vypisovala. To podle ní ukazuje, že by k tomu nedošlo ani v případě, že bude zvolená hlavou státu. 

  Neruda se narodil v roce 1977 a vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Je specialistou na právo hospodářské soutěže a veřejné podpory. V letech 2000 až 2003 a poté znovu od roku 2005 do 2010 pracoval v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, několik let zde byl prvním místopředsedou. V letech 2004 až 2005 byl asistentem soudce Nejvyššího správního soudu. 

  Video  Možný první gentleman? Neruda: Nejdříve sem jí nevěřil, budu jí doprovázet kde bude třeba  - Blesk - Nikola Forejtová
  Video se připravuje ...

 • 4.Hasička s prověrkou Dana Středulová

  Nyní už budeme probírat jenom další partnerky něžného pohlaví. Pojďme se podívat na hasičku a právničku Danu Středulovou (44). Středula prozradil Blesku, že je jeho polovička hasičskou podplukovnicí v bezpečnostním sboru v pořadu Epicentrum. 

  A podobně jako u předchozích kandidátů, i zde vykvetla láska v práci. Nyní již Středulová totiž působila u Odborového svazu KOVO, kde byl její stávající manžel zrovna šéfem. Z předchozího vztahu má dvě děti a se Středulou má syna Matyáše (8). 

  Josef Středula s manželkou Danou na tiskové konferenci k představení programu k prezidentským volbám (7.12.2022) Josef Středula s manželkou Danou na tiskové konferenci k představení programu k prezidentským volbám (7.12.2022) | ČTK / Vondrouš Roman

  Podle Středuly by si jeho žena s postem první dámy poradila. „Nemá ještě přesnou představu, jak by vypadala její role, ale vnímá to a má k tomu hezký přístup,“ dodal v pořadu Epicentrum. 

  Středula se čas od času v minulosti se svou manželkou zvěčňoval na sociálních sítích. Ať už z vánočních trhů, koncertů či větších akcí. „Mé paní by určitě slušelo být dámou na první úvazek, je to velice chytrá, zdatná a aktivní dáma, ale protože dělá u bezpečnostního sboru, tak by to ani podle mého soudu nebylo úplně jednoduše sloučitelné. Mimochodem taky má prověrku na stupeň tajné,“ prozradil dále Středula Blesku 

  Kandidát dodal, že by se nejspíše chtěla věnovat paliativní péči a dále by se věnovala pomáhání lidem - s čímž má zkušenosti díky své praxi v organizaci Bílý kruh bezpečí. 

  Středulová: Budeme tu pro vás oba dva

  Naším společným přáním je, abyste všichni věděli, že na nás se můžete obrátit, oba dva pro vás budeme, vyslechneme vás a budeme hledat řešení,“ uvedla Dana Středulová 7. 12. na tiskové konferenci, kde Středula představoval svůj program.

  „Jeho životním posláním je pomáhat lidem, jeho darem je umění vyjednávat a jeho přáním je, abychom se všichni v České republice měli lépe,“ řekla a dodala, že občanům budou oba poskytovat pomocnou ruku.

  Manželé spolu žijí v pražském bytě na Pankráci. Co se týče Středulové, narodila se v Olomouci a vystudovala Právnickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Jako právnička pomáhala obětem trestných činů v organizaci Bílý kruh bezpečí. 

  Video  Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice  - Vera Renovica
  Video se připravuje ...

 • 5.Klára Fischerová podruhé

  Do boje o Hrad jdou i dva senátoři, kteří už se o křeslo prezidenta pokoušeli v minulých volbách. Začneme u senátora Pavla Fischera, který žije se svou manželkou Klárou (53). S tou si prožil velice nelehké chvíle. Narodily se jim totiž čtyři děti, ale o o syna Vojtěcha přišli, když v roce 2013 zemřel. Do současnosti vychovali dcery Barboru (25) a Markétu (23) a syna Benedikta (19).

  „Když Vojta zemřel, tak já si vzpomínám, že jsme se s Klárou objali a já jsem říkal, že jsme to zvládli. Ten pocit mám dodneška,“ uvedl pohnutě senátor v dokumentu, kde se smrti jeho syna věnovali. 

  Z rodinného alba Pavla Fischera Z rodinného alba Pavla Fischera | reprofoto ČT

  O své manželce toho Fischer v médiích moc nenamluvil. Jeho kampaň je také vlažnější a méně frekventovaná, jako u prvních tří kandidátů, a tak se nevyskytuje na veřejnosti tak často a navíc ještě po boku své manželky. 

  Fischerová: Jsem natrénovaná

  Fischerová podobně jako Babišová má zkušenosti s politikou a s tím, jak se chovat po boku diplomata a politika. Její manžel od roku 2003 působil jako velvyslanec ve Francii a v Monaku, kde s ním Fischerová žila. „Pokud bych se první dámou stala, tak doufám, že jsem na to v roli manželky velvyslance trochu natrénovala. Chtěla bych mít ale také možnost najít si prostor pro vlastní aktivity, které mě budou naplňovat,“ uvedla v rozhovoru pro iDnes.cz.

  Mírně si v rozhovoru také rýpla do paní Ivany Zemanové, která podle ní není moc vidět. „Myslím si, že první dáma je hlavně manželkou svého partnera - prezidenta, takže by mu měla být vždy oporou. Od manželky hlavy státu se přirozeně očekává reprezentativní vystupování a charitativní činnost,“ řekla také. Dodala, že do jeho rozhodnutí nijak nezasahovala. 

  Pro Blesk uvedla, že by se rozhodně mělo zapracovat na paliativní péči a hodně se zde musí pomáhat. Řekla to během návštěvy centra Arpida, kde její syn pobýval. „Tohle bylo místo, kde Vojtovi vždycky dokázali hodně pomoct a posunout nás o kus dál a Vojta to tu miloval. Vidíte ty chodby, tady prostě drandil na vozíku s kamarády nebo tady lezl po kolínkách. Bylo to krásné místo pro nás. Máme tady spoustu krásných zážitků,“ uvedla. 

  Fischerová je absolventkou Střední školy ekonomické a pracovala na svém kariérním počátku jako asistentka. Působila například v Agentuře Kredo či ve firmě CAS Slavicek. Má dost zkušeností s charitativní činností. Nyní působí ve společnosti ProCestu, s. r. o. a je manažerkou dobročinných obchodů v projektu Cesta domů. Je předsedkyní představenstva nadačního fondu Loďka, který spoluzakládala v roce 2018 a který vznikl na podporu týmu odborníků paliativní péče, jenž se věnuje rodinám těžce nemocných dětí.

  Video  Epicentrum: Jak vnímá své rivaly prezidentský kandidát Pavel Fischer? A co chce na Hradě změnit?   - Nikola Forejtová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 6.Monika Hilšerová podruhé

  Žena dalšího senátora a navrátilce ve volbě Marka Hilšera je Monika Hilšerová (33), která je nejmladší ženou v zástupu možných prvních dam. Tato lékařka je podobně jako její muž v kampani méně viditelnou. Více se zapojovala v předchozích volbách, kdy se její muž chlubil i tím, že vystupovala v debatách. 

  „Svatbu jsme měli v kostele. Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. A i když to není snadné, slíbili jsme si lásku, úctu a věrnost,“ napsal ke kapitole o své rodině Hilšer na svých webových stránkách.

  Kandidát na prezidenta Marek Hilšer s manželkou Monikou Kandidát na prezidenta Marek Hilšer s manželkou Monikou | Facebook M. Hilšera

  Monika se stala paní Hilšerovou v roce 2015 a společně se stávajícím senátorem mají dvě děti. A to dceru Sofii a syna Antonína. „Po třech letech strávených s nejlepší ženou života na psí knížku vstupují s Monikou do manželského stavu,“ uvedl také tehdy Marek Hilšer, který je stejně jako jeho žena doktorem. 

  Hilšerová: Zakázala sem mu to

  Stejně jako Robert Neruda, tak i Monika Hilšerová by se v případě partnerova zvolení nechtěla vzdávat své kariéry. Uvedla to v rozhovoru pro iDnes.cz. „Já bych i v případě zvolení mého muže prezidentem chtěla pokračovat ve své práci. Dá se to určitě nějak skloubit. Myslím, že by můj příklad mohl dokonce povzbudit ženy s malými dětmi, které pracují v náročnějších profesích,“ uvedla s tím, že si ale umí dobře organizovat čas, a připomněla, že si během mateřské dovolené dodělávala doktorát. 

  Hilšerová, stejně jako Fischerová, už mohla být první dámou. Po posledních volbách ale manželovi další kandidaturu zakázala, jak připomíná server. „Má ji stále zakázanou, jen mě neposlouchá,“ podotkla v rozhovoru a jedním dechem dodala, že ale jeho důvody chápe a líbí se jí hodnotové hledisko, se kterým její manžel do dalších voleb vstupoval. 

  Její manžel není moc aktivním, ostatně se i Blesk Zprávám svěřil, že do kampaně nevkládá mnoho prostředků a na spoléhal hlavně na dobrovolníky. Nyní se primárně věnuje spíše práci senátora nežli kampani. 

  Hilšerová se narodila v Praze v a vystudovala lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a také ekonomku. Pracovala jako lékařka záchranné služby a jako anestezioložka ve Všeobecné fakultní nemocnici. V období pandemie koronaviru jezdila se záchranou službou pro Středočeský kraj a pomáhala ve slánské nemocnici. Založila Sekci mladých lékařů České lékařské komory a několik let stála v jejím čele. Ráda by v Česku zlepšila péči o nevyléčitelně nemocné pacienty. 

  Video  Prostor X: Rozhovor s Markem Hilšerem  - Videohub
  Video se připravuje ...

 • 7.Druhá žena Aneta

  Ani lékař Tomáš Zima by si na Hrad nevzal svou první životní lásku, se kterou má dvě děti. Zima se již stihl rozvést a nyní žije s partnerkou Anetou, se kterou má dvouletého syna Tomáše Mořice. 

  „Podporuje mě, s dětmi je v kontaktu a s bývalou máme i po 25 letech velmi solidní a normální vztah, že si můžeme zavolat a nějaké věci probrat,“ řekl Zima během rozhovoru pro server stream

  Co se týče jeho současné partnerky, je mu údajně velkou oporou, jak nám kandidát prozradil v pořadu Epicentrum. „Je mou oporou. Podporujeme se a  jezdíme spolu na řadu míst po České republice. Podporuje mě samozřejmě, že se více stará stará o našeho synka,“ prozradil. 

  Mají pak společnou vizi, že budou ve své roli aktivní, jak dále podotknul Zima v pořadu Blesku. 

  Kandidát na prezidenta Tomáš Zima se svou partnerkou Anetou Kandidát na prezidenta Tomáš Zima se svou partnerkou Anetou | Facebook/Univerzita Karlova

  Zima také zmínil, že jeho starší dcera Markéta (27) studuje medicínu a chce být dětskou lékařkou a je v Thomayerově nemocnici. Syn (22) je na MATFYZ a chce podle kandidáta podnikat. 

  O bydlení na Hradě

  Ženu Tomáše Zimy odchytil server iDnes.cz. a zeptal se jí mimo jiné na to, zdali by se s partnerem odstěhovali k Hradu. „Z praktického hlediska by měl prezident bydlet v blízkosti svého úřadu, tak bychom následovali příkladu posledních dvou prezidentů,“ uvedla. 

  Podobně jako i předchozí hlavy státu, tak i Zima by povolil, aby byl zámek Lány otevřen pro veřejnost, jak prozradila.

  Co se týče její role, je dle svých slov připravená na to, aby se účastnila formálních akcí či zahraničních cest. „Pečuji o dvouletého syna, tudíž přirozeně bych pokračovala v tomhle. Co se týče oboru, ekonomie, právo a umění, to by se uvidělo podle situace,“ prozradila. Ráda by podporovala ve své roli rodinu a věnovala se problematice zdraví. 

  Vystudovala Podnikohospodářskou fakultu a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Nyní dokončuje studium Právnické fakulty v Praze. V minulosti působila ve výboru Spolku českých právníků Všehrd a v Národním akreditačním úřadu pro vysoké školství. Pracovala také jako mluvčí Pražského filharmonického sboru a produkční ve zpravodajsko-publicistické televizi Z1. Již několik let působí jako přísedící u Městského soudu v Praze

  Video  Emeritní rektor Tomáš Zima pro Blesk: Bude kandidovat na Hrad!  - Vera Renovica
  Video se připravuje ...

 • 8.Archeoložka Dara

  Poslanec za SPD Jaroslav Bašta by s sebou na Hrad vzal archeoložku Daru (71). Spolu jsou již 40 let a sdílejí i stejné zájmy. Společně se specializovali na výzkum pravěkého osídlení v západních Čechách a prováděli zde terénní výzkum. 

  Některé články, které vydával, musel dokonce publikovat právě pod jménem své ženy, protože vzhledem ke komunismu on publikovat nemohl. 

  Jeho manželka je rodačkou z Prahy. Vystudovala archeologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Působila v Západočeském muzeu v Plzni, kde byla vedoucí prehistorického oddělení. Od roku 1993 pracovala v Muzeu hlavního města Prahy a je členkou archeologického fondu. 

  Kandidát za SPD v prezidentských volbách Jaroslav Bašta Kandidát za SPD v prezidentských volbách Jaroslav Bašta | ČTK / Říhová Michaela

 • 9.Svobodný prezident

  Na závěr máme Karla Diviše. Diviš se do voleb dostal po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, zůstalo ale devět kandidátů - z voleb totiž nakonec zmizela Denisa Rohanová

  Jako jediný z kandidátů je v současné době rozvedený a veřejně říká, že první dámu zatím nemá. Nicméně, rodinu za sebou má. Z předchozího vztahu má sedmiletého a dvouletého syna. 

  Video  Soud rozhodl o kandidátech: Diviš může bojovat o Hrad, Janeček a Rohanová mají smůlu  - ČTK / Blesk Zprávy
  Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

JaNat ( 26. prosince 2022 11:00 )

Narudová, Pavel, Babiš, pořád nám cpou ty tři do popředí, nevěřím, že národ bude volit jednoho z nich.

Antonín Koumar ( 26. prosince 2022 08:55 )

zkzkz ( 25. prosince 2022 18:59 )

Jiří Zvěřina ( 25. prosince 2022 18:29 )

Poslanec za SPD Jaroslav Bašta by s sebou na Hrad vzal archeoložku Daru (71) - tak tím je to jasně, našla si vykopávku...

Tomasj ( 25. prosince 2022 11:01 )

ani zlatokopka z Litoměřic ani absolventka elitní vojenské vysoké školy pro politruky kolaborantské ČSLA Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda v Bratislavě.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa