Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Polojasno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zelenští v televizi: „Manžela mi nikdo nevezme, ani válka! Ani během ní se nezměnil,“ říká první dáma

Autor: tsv - 
23. května 2022
10:51

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se po dlouhé době shledal se svou manželkou Olenou Zelenskou. Prezident dny tráví prací, zatímco se Olena s dětmi skrývá před útoky okupantů, rodina se proto schází jen výjimečně. Hlavu státu ale probíhající konflikt nijak nezměnil, uvedla první dáma v rozhovoru pro ukrajinskou televizi. „Mého manžela mi nikdo nevezme. Ani válka.“

První dáma a prezident Zelenskyj byli hosty ukrajinské televize RADA TV. Manželský pár se sešel poprvé po dlouhé době. „Rodina je teď, stejně jako všechny ukrajinské rodiny, rozdělená,“ uvedla v rozhovoru Zelenská. Ta se od propuknutí invaze skrývá daleko od bojiště se svými dvěma dětmi, Oleksandrou (17) a Kyrylem (9), uvádí server SkyNews. Na veřejnosti se pár vyskytl spolu teprve podruhé od začátku války.

„To nejhorší utrpení je ta válka, která začala,“ pokračovala první dáma. Ačkoli musí krizi přečkávat bez přítomnosti svého manžela, invaze na jejich vztah neměla příliš velký dopad. „Nemůžu říct, že by se od začátku této války Volodymyr změnil,“ konstatovala. „Už předtím byl spolehlivý manžel a spolehlivý muž a tím zůstává. Jeho pohled na věc se nezměnil, to, jak přemýšlí, se nezměnilo,“ dodala.

Manželovy proslovy nestíhá upravovat

Zelenská se vyjádřila také k pravidelným proslovům svého manžela. Prezident od počátku invaze zveřejňuje videa, kde promlouvá k ukrajinskému lidu, Rusku a západním zemím. Funkcionáři Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO) jeho projevy v minulosti nazvaly příliš emotivními a ani sama Zelenská není velkou fanynkou manželových výstupů.

„Někdy používá příliš jazykových prostředků, někdy zas moc málo,“ konstatovala první dáma, která v minulosti pracovala jako scenáristka. V posledních týdnech neměla čas manželovy projevy předem pročítat a upravovat, informoval server DailyMail.

23:19
24. 6. 2022

Guvernér: V Doněcké oblasti bylo zabito 5 civilistů a 4 byli zraněni. 24. června Rusové zabili dva civilisty v Raihorodoku, dva ve Staré Karavaně a jednoho v Kostiantynivce, řekl guvernér Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko.

23:00
24. 6. 2022

Ruský poslanec vyhrožuje Londýnu bombardováním. Andrey Gurulyov, člen ruského parlamentu, řekl, že Londýn bude prvním městem, které bude bombardováno Ruskem, pokud blokáda Kaliningradské oblasti, ruské exklávy, povede k válce s NATO.

„První, kdo bude zasažen, bude Londýn. Je naprosto jasné, že hrozba pro svět pochází od Anglosasů,“ řekl v ruské národní televizi. Tvrdil také, že Rusko zničí vesmírné satelity NATO.

22:33
24. 6. 2022

Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že rozbila síť agentů pracujících pro ruskou vojenskou zpravodajskou službu GRU, do níž byl zapojen také ukrajinský poslanec Andrij Derkač. Tohoto ukrajinského zákonodárce dříve USA obvinily, že se coby ruský agent vměšoval do předloňských amerických prezidentských voleb, a uvalily na něj sankce. Napsal o tom portál Ukrajinska pravda.

Derkač podle SBU vytvořil síť soukromých bezpečnostních firem, které měly pomáhat ruským silám ovládnout Ukrajinu po zahájení invaze v únoru letošního roku. SBU upřesnila, že se jí podařilo ruskou zpravodajskou síť rozbít na začátku současné války, když zadržela Derkačova poradce Ihora Kolesnikova. Poradce podle SBU uvedl, že Derkačovy firmy měly zajistit průjezd ruské vojenské techniky do ukrajinských měst.

Kompletní online

Manžela mi nikdo nevezme

Reportérka během rozhovoru naznačila, že Zelenské „válka prakticky vzala manžela“, první dáma ale s výrokem nesouhlasila. „Manžela mi nikdo nevezme, ani válka,“ ujistila. „Žije v práci, skoro ho nevidíme. Za dva a půl měsíce jsme ho neviděli vůbec, bavili jsme se jen po telefonu.“

„Měli jsme několik šancí se vidět a jsem vám vděčná za tuto příležitost, protože spolu teď trávíme čas,“ řekla Zelenská dvěma reportérům. „Randění,“ reagoval Zelenskyj s úsměvem na tváři. „Je to dobrá příležitost spolu pít čaj,“ uzavřela první dáma. Prezident v televizi znovu zdůraznil, že věří ve vítězství Ukrajiny. „Nebyli jsme to my, kdo tu válku začal, ale budeme to my, kdo ji ukončí.“

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa