Topolánek a Horáček se tvrdě hádají. Řeší Dalíka, Nejedlého i „krvavé“ peníze

Autor: Jan Kálal - 
5. 12. 2017
21:05

Mezi prezidentskými kandidáty Mirkem Topolánkem a Michalem Horáčkem se rozhořela vášnivá hádka. Arénou je jim Twitter a předmětem sporu nominace komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. „Celé je to jen divadýlko,“ šťouchl si Topolánek do Horáčka, který se dopisem šéfovi ANO Andreji Babišovi snažil nominaci Ondráčka zarazit. Textař zareagoval mimo jiné zmínkou o expremiérově vězněném příteli Marku Dalíkovi. A sám čelil výpadu ohledně „krvavých peněz“ z hazardu.

Prezident Miloš Zeman se může smát, místo útoků na něj přešli jeho rivalové v prezidentské volbě k napadání jeden druhého. A opět u toho nechybí bývalý premiér a někdejší šéf ODS Mirek Topolánek. Zatímco v pátek byl jeho terčem někdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a jeho obava o ovlivňování voleb v Česku cizími agenty, tentokrát má na mušce textaře Michala Horáčka.

Video Pivo v podhradí s Michalem Horáčkem: Nejsem žádné ořezávátko - Blesk TV

Byl to právě Horáček, který dopisem oslovil šéfa ANO a budoucího premiéra Andreje Babiše, aby zakročil proti nominaci Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Celé je to jen divadýlko. Ondráček byl 4 roky členem komise pro dohled nad BIS, což je daleko závažnější, a ozval se jen Kalousek. Ne Horáček ani Drahoš. A byl Babišovým přiznaným bezpečnostním expertem. Estráda,“ odfrkl si Topolánek.

Horáček to nenechal bez odezvy. „Já kandiduji, abych věci měnil. Když jste byl v politice Vy, byl Vaší pravou rukou člověk, co je teď ve vězení. A Martinu Nejedlému osobně nosíte dárky až na Hrad. Vaše kandidatura je estráda,“ kontroval skladatel a antropolog.

Připomněl tak osud Topolánkova přítele a lobbisty Marka Dalíka, který skončil kvůli kauze obrněnců Pandur ve vězení. A také návštěvu expremiéra na hradní oslavě prezidentova poradce Martina Nejedlého, kterému kritici vyčítají silné vazby na Rusko a Čínu.

Video Co by dělal Mirek Topolánek jako prezident v rámci zahraniční politiky? Odmítl by euro a Číně vmetl lidská práva - Blesk TV
1080p 720p 360p

„To, co píšete, je hodně laciné. Je to stejné, jako kdybych Vás napadal, že platíte svou kampaň z krvavých peněz ožebračených lidí Vaší hazardní společností. Takhle já kampaň vést nechci. Sorry jako,“ dupl si Topolánek. Vypůjčil si přitom nechvalně proslulý citát nastupujícího premiéra Babiše, kterým odháněl „šťouravou“ novinářku pořadu Reportéři ČT.

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
-FBI- ( 11. prosince 2017 10:06 )

Jak začala FALEŠNÁ revoluce? To se komouši STB dohodli, že ukončí svoji oficiální činnost, protože situace už byla neudržitelná a když by nepadli po dobrém, bylo by to po zlém. Proto zosnovali tyátr pod názvem "sametová revoluce" a jako křoví použili naivní DEBILNÍ studentíky, kterým vsugerovali, že revoluci spustili oni. Došlo jim ale, že ve vedení země by měl být někdo, kdo bude lehce ovladatelný,ZKORUMPOVATELNÝ, nebude chytrý, ale přes to všechno bude známý a v souvislosti s pádem komunismu i jakýmsi "hrdinou!". Z kupky ožralých disidentů spolupracovníku STB se nejvíce nabízel právě ožrala -práskač Havel a také to svůj účel splnilo. Sice jen na chvilku, ale splnilo. Ovčí stádo opěvovalo ožralého chartistu a jeho zvolení do čela státu a v pozadí se zatím formovaly šiky nenasytných lobistů, číšníků, kantýnských a veksláků, MEGAZLODĚJU , RADOBYPOLITIKU,RADOBYUMĚLCŮ..kteří v pravý čas rozpoznali, že se blíží doba, kdy bude platit plavidlo, že kdo urve nejvíc, ten vítězí. No a podle toho to také dopadlo. Máme demokracii, nevládnou komouši (jediné pozitivum), nefungují velké fabriky, stoupá schodek státního rozpočtu, zlodějům se vrací majetky, které sami nakradli, vraždí se pro dvacetikorunu, lidé se nenávidí, hrozí nám napadení islámisty, protože už nelezeme do zadku rusákům, ale lezeme do zadku nejzadluženější zemi světa, která vyvolává bojové šárvátky po celém světě a libuje si v násilí. Paradoxně kdo nechce pracovat tak nemusí, ale ti kdo pracují ho musí demokraticky živit a velcí lumpové a loupežníci jsou demokraticky nepotrestaní za svoje činy. To je demokracie po česku!HNUS-HNUS-HNUS!!

vigis ( 10. prosince 2017 17:59 )

Sen mocných: prezident - Topolánek předseda vlády - Dalík šéf sněmovny - Janoušek min.financí - Kalousek min.vnitra - Langr min.zdravot. - Rát min.Obrany - Parkanová nebo Vondra pro Sobotku a Fialu se taky něco najde (nějaká pozice kde nejde nic zkazit) a na další koryta se najde dost všeho schopných A všechny pozice budou dědičné a nebo půjdou koupit.

balekjezivot ( 6. prosince 2017 22:54 )

Jen do něj, dneska je to samej ožrala, topol a fíkus...

PetoKovy ( 6. prosince 2017 22:46 )

I když většina z nás na Topolánka zapomína, zrovna tak by mohl i Horáček. Jenže ten alespoň podává pádné argumenty, kdežto Topol je spíš rozzuřený.

soudny-den ( 6. prosince 2017 19:11 )

Dva megagauneři a megakriplové, chcipněte!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud