Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Kluby a diskotéky můžou zábavu rozjet naplno: Tělo na tělo a bez omezení počtu hostů

Autor: Jan Kálal - 
30. prosince 2021
13:20

Opatření bránící bujaré silvestrovské zábavě dostala jednu výraznou trhlinu. Vláda Petra Fialy (ODS) musela zareagovat na verdikt Nejvyššího správního soudu a nově povoluje „rozjet to“ lidem v hudebních klubech a na diskotékách. Čtvrtkem tu padlo omezení na počet hostů vztažený k počtu židlí, zmizela i podmínka povinného rozestupu 1,5 metru. A především – tam, kde je taneční zábava hlavním předmětem podnikání a nejde o nárazovou akci, neplatí podmínka na maximálně 50 hostů. To vše v době, kdy Česko čeká úder varianty koronaviru omikron. Blesk Zprávy si výklad aktuální podoby mimořádných opatření ověřily na resortu zdravotnictví.

Klíčové věty z upraveného mimořádného opatření mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví jsou následující: „Zákazníci jsou vždy usazeni, a to tak, že je mezi nimi odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu; toto pravidlo se nepoužije v případě hudebních a tanečních klubů a diskoték.“

A dále pak: „Provozovatel nepřipustí v prostorech provozovny více osob, než je v prostorech provozovny míst k sezení pro osoby; toto pravidlo se nepoužije v případě hudebních a tanečních klubů a diskoték.“ Nejvyšší správní soud v rozsudku z 22. prosince uvedl, že něco jiného je trvat na židlích v případě restaurace a něco jiného u klubu nebo diskotéky, kam si návštěvníci sedat zpravidla nechodí.

Video  Fiala a spol. vysvětlují: Nová opatření v boji s covidem a proč učitelé dostanou jen drobné?  - ČTK
Video se připravuje ...

Silvestr v hospodě vs. diskotéka otevřená na Silvestra

„Ke klubům a diskotékám skutečně odpadla podmínka, aby hosté byli usazeni a celkově jich nebylo víc než míst k sezení, stejně jako regulace rozestupů,“ uvedl pro Blesk Zprávy mluvčí resortu zdravotnictví Ondřej Jakob. „V otázce počtu osob k žádné změně nedošlo. Koná-li se tedy v daném klubu či diskotéce akce ve smyslu bodu 14 předmětného mimořádného opatření (např. ‚Silvestrovská party‘, ‚Taneční zábava‘), tak platí, že tam nesmí být více než 50 účastníků,“ pokračoval Jakob. Jenže – pokud klub nepořádá žádnou „akci“, ale zkrátka se jen otevře hostům, aby dostál svému předmětu podnikání, už to neplatí.

Ještě jednou tedy přehledněji – pokud si hospoda uspořádá silvestrovský večer, musí dbát buď na počet židlí, nebo na limit 50 neusazených zákazníků. Když na Silvestra nebo v jiný den otevře diskotéka nebo hudební klub a nebude tomu nijak speciálně říkat, zmíněná omezení tu neplatí.

Karlovy Lázně: V lednu zřejmě otevřeme. Do konce roku to ale nestihneme

„Dozvídáme se to den předem, organizačně je obnovení provozu hned na Silvestra téměř nemožné. Zaměstnanci jsou po dovolených. Pokud se opatření po 3. lednu nezpřísní, tak určitě otevřeme,“ uvedla v reakci pro Blesk Zprávy například manažerka pražského klubu Karlovy Lázně Jana Lipšanská, který má aktuálně zavřeno a ani poslední den roku to zřejmě nezmění.

V Česku ještě do 25. prosince platila tvrdší opatření opřená o nouzový stav, tehdy hospody, kluby i diskotéky a bary musely zavírat nejpozději v deset večer. Nyní už podniky otevírací domu omezenou nijak nemají.

Nicméně i na diskotéky nebo hudebních klubů můžou až na výjimky jen lidé, kteří mají alespoň 14 dní po dokončení očkování, a ti, kteří v posledním půl roce prodělali covid-19.

Pohybovenadany ( 30. prosince 2021 23:12 )

Jenom ať se píchá !

Pohybovenadany ( 30. prosince 2021 23:11 )

Píchat od rána do večera !

Pohybovenadany ( 30. prosince 2021 23:07 )

Ubrat vagónů v metru at se tam třeme o sebe jak sardinky! Už se těším

Pohybovenadany ( 30. prosince 2021 23:05 )

Toto byl nápad Lenera

Pohybovenadany ( 30. prosince 2021 23:03 )

To ještě Jarin ztihne ten hokej ve Špindlu ! Možná by tam mohl uspořádat i juniory co zrušili v Kanadě

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa