Kde v Česku jsou nakažení koronavirem a kde nákaza řádí v Evropě? Podívejte se na mapu

Autor: mah - 
2. dubna 2020
10:36

Nový koronavirus se v Evropě šíří především v Itálii. První případy ovšem přišly z Francie. V současnosti se novou nemocí nakazilo několik set lidí v Evropě. V Itálii a Francii na koronavirus první pacienti zemřeli. Podívejte se, kde všude už s koronavirem bojují.

První případy nového koronaviru v Evropě se objevily ve Francii. Koncem února ovšem začaly přicházet zprávy o rapidně narůstajícím počtu nových případů z Itálie.

Vysvětlivky:

  • Červené značky ukazují výskyt koronaviru v Česku
  • Modré značky:
    • Body - jednotlivá místa
    • Hvězdičky - jednotlivé země
    • Čtverce - jednotlivé regiony nejzasaženějších zemí
    • Křížky - regiony, kde platí karanténa

Jihoevropská země brzy hlásila nižší stovky případů a první mrtvé. Paralyzovaný je zejména sever Itálie. Sousední Rakousko proto například reagovalo zastavením vlaků v Brennerském průsmyku.

Rázně reagovala i italská vláda. Ta se rozhodla zastavit šíření viru Benátskem a Lombardií uzavřením části obcí do karantény.

V současnosti jsou nejrizikovějšími italskými regiony Benátsko, Emilia-Romagna, Lombardie a Piemont.

Právě z Itálie se vrátili i první Češi, kteří se koronavirem nakazili. Podobný byl zdroj nemoci i u dalších nakažených. Jejich číslo se přitom na konci prvního březnového týdne vyšplhalo v Česku přes 30.

Kromě Itálie hlásí více než tisíc nemocných také Německo a Francie. Několik set nakažených ovšem hlásí i státy jako Španělsko, Švýcarsko nebo Velká Británie.

Podrobně se můžete na postup nákazy novým druhem koronaviru podívat i ZDE >>>

Video Mají mít strach z koronaviru Češi na lyžích v Itálii? Ministr Petříček (ČSSD): Situaci sledujeme - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / Foto Reuters

adamice ( 1. dubna 2020 13:01 )

Naše opozice se neustále ptá ''PROČ'' to či ono? To je vážně opozice tak hloupá nebo se snaží za každou cenu o politický boj i v této nelehké situaci? Že opozici není hanba! Kdyby opozice uměla cizí jazyky, mohla by se podívat např. na německou nebo rakouskou TV a zjistila by, že jsme v předstihu! Tak ať opozice raději zaleze a nekomplikuje svými neprofesionálními reakcemi již tak vážnou pandemickou situaci!

lahny ( 1. dubna 2020 11:53 )

carlae Plně souhlasím.Černý kašel, tuberkolóza, černé neštovice atd.Všechno komunisti dokázali zlikvidovat, v šedesátých letech už ani nikdo nevěděl, že takové nemoci existují.Po otevření hranic zde máme všechny nemoci, které jsme za komunistů od šedesátých let neznali.

Bystrozraky ( 25. března 2020 00:04 )

A ty Pankrác.

Bystrozraky ( 25. března 2020 00:00 )

Ano tak to je.

Bystrozraky ( 24. března 2020 23:59 )

Tak to je, touha po zisku je v kapitalismu věčná. Bez ohledu na své bližní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud