Horáček bude sbírat podpisy i pro Hilšera a Drahoše. Zemana nepodpoří

Autor: Mii, val - 
26. června 2017
12:20

Prezidentský kandidát, podnikatel a textař Michal Horáček bude na svých petičních stáncích sbírat podpisy i pro své konkurenty - lékaře Marka Hilšera a bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Chce tak podpořit kvalitu demokratického prostředí v České republice, uvádí na svých webových stránkách.

Horáček už se o účast v prezidentské volbě bát nemusí – potřebný počet 50 tisíc podpisů již od občanů získal v květnu. Sběr ale nezastavil, chce vybrat historické množství podpisů. „S pomocí rozsáhlé sítě lidí ve všech regionech míříme za prokazatelně doložitelnou podporou, která bude mít bezprecedentní podobu. Jinými slovy: ucházíme se o rekord,“ tvrdí Horáček.

VIDEO: Horáček o kandidatuře Miloše Zemana

Video Horáček se modil v kostele, aby Zeman kandidoval: Lidi mu vystaví účet za virózky - Vera Renovica, Petr Soukup

Prostor chce Drahošovi a Hilšerovi poskytnout proto, že se domnívá, že tak zvýší kvalitu demokratického prostředí v Česku. Lidé mají podle jeho slov právo na to, vybrat si z kvalitních demokratických kandidátů a čím dříve potřebný počet podpisů shromáždí, tím líp. „Proto bude nejpozději od prvního července na mých mobilních petičních stáncích možné podepsat i petiční archy s jejich jmény. Potěší mne i to, jestliže celá akce inspiruje české voliče k aktivnější účasti na politickém dění,“ uvádí dále Horáček.

Pro současného prezidenta Miloše Zemana, který již kandidaturu také ohlásil, podpisy sbírat nebude. Hodnoty, které reprezentuje, se neslučují s jeho, píše na svých stránkách.

Drahoš podpisy nepřijme

Tým Jiřího Drahoše z nápadu Horáčka příliš nadšený není. „Je to vlastní iniciativa pana Horáčka, o které nás předem neinformoval a my jsme z ní spíše v rozpacích. Sami o dosažení rekordu rozhodně neusilujeme, sběr podpisů není soutěž, proto jsme také zvolili odlišnou strategii než například pan Horáček – archy nemáme volně k dispozici, ale se všemi dobrovolníky, kteří nám podpisy sbírají, udržujeme kontakt. Proto je naše tempo možná o něco pomalejší, ale současně zcela dostačující. Neobáváme se, že bychom potřebného počtu podpisů nedosáhli,“ uvedla Drahošova tisková mluvčí Lenka Pastorčáková.

„Co se týče samotného počtu podpisů, zatím máme cca 30 tisíc auditovaných. Panu Horáčkovi za jeho iniciativu děkujeme, ale považujeme ji za zcela zbytečnou, spíše narušuje náš systém přímé komunikace s dobrovolníky a sympatizanty. Na cizím stánku nedokážeme ovlivnit, kdo a jak s našimi příznivci a podporovateli hovoří. Ze všech těchto uvedených důvodů archy, které jsou sbírány mimo naše vlastní dobrovolníky, už teď nepřebíráme,“ dodala.

Kampaň v plném proudu

Michal Horáček ohlásil účast v druhé přímé volbě prezidenta 26. 4. 2016. Udělal tak jako zcela první kandidát. Od té chvíle také začal objíždět kraje a diskutovat s lidmi v rámci své kampaně. V případě vítězství chce například zvýšit odvody ČR do NATO, zasadit se o vyrovnání průměrné mzdy mužů a žen nebo podporovat export českých výrobků.

VIDEO: Jaký názor má Horáček na bývalé prezidenty Václava Havla a Václava Klause?

Video Horáček o prezidentech: Havel chyboval, ale přečkal peklo. Co říká na Klause a Zemana? - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený, Jan Jedlička

Podle odborníků ale Horáček „přepálil“ start kampaně. V posledních týdnech mu navíc hlasy přebírá Jiří Drahoš, který má podle aktuálních průzkumů jako jediný šanci Miloše Zemana porazit. Vedle Marka Hilšera ohlásili kandidaturu ještě sochař Emil Adamec, bývalý poslanec Otto Chaloupka, Miroslav Sládek nebo aktivista Josef Toman.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
hejhej ( 27. června 2017 17:23 )

Stbák Horáček- sázkař bude sbírat podpisy i pro Hilšera a Drahoše. Stejné chování jako u Sobotky. Jen ať si estebák sbírá podpisy, použité papíry bude mít místo toaleťáku. Drahoš je vítač muslimů stejně jako Horáček.

st.rec ( 27. června 2017 13:26 )

Přečteno jinde-jeden za 18 pro,druhý bez 2 za 20 proti,seberte se všichni tří a táhněte do delepr.

zdenek43 ( 26. června 2017 15:10 )

kazde volby v CR jsou stejne.. jednoduse - Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina! ++ volba prezidenta CR 2013 .zvitezil ing. Milose Z E M A N ten , kteryho v roce 2004 SVINSKYM KROKEM Cesky lid poslal ? do duchodu na Vysocinu.. ten ktery - PRODEJ RUSKÉHO DLUHU - 2001 - V roce 2001 se vláda Miloše Zemana rozhodla prodat 100 miliardový dluh Ruska u České republiky z časů komunismu. Bez výběrového řízení si vybrala společnost Falkon Capital, jejíž prezidentem byl Jozef Čimbora. Falkon měl za dluh zaplatit české vládě 20 miliard korun a bylo na firmě, s jakým ziskem se vypořádá s Moskvou. Dodnes není jasné, kde Falkon vzal peníze na koupi gigantického dluhu. Moskva následně uvolnila na umoření dluhu v přepočtu přes 50 miliard korun. Nevíme ani, proč Zemanova vláda pohledávku prodala za pouhou pětinu, když běžná cena dluhu na evropských trzích byla 60 % a kde se ztratilo 30 miliard uvolněných ruskou vládou nad českou cenou dluhu. Policie se vyšetřováním dluhu vůbec nezabývala a české ministerstvo financí dodnes – přes rozhodnutí soudu z roku 2006 – nezveřejnilo smlouvy, na jejichž základě byl dluh prodán.. tennnn- Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády a financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 2001 a zanikla 2007...Vláda Miloše Zemana (22.07.1998 - 12.07.2002)+Spidla,Gross,Paroubek - min.financi od 2002 Bohuslav SOBOTKA.... CKA byla organizací, mající za cíl skrýt před veřejnosti obrovské ztráty, plynoucí z neuhrazení pohledávek za majetek státu, prodaný při kupónové privatizaci. Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč. A PRESTO SI HO C E CH d o b ro v o l n e zvolil za -- Volba prezidenta republiky konaná ve dnech 11.01. – 12.01.2013 -- Zeman Miloš Ing. -- SPOZ -- 1 245 848hlasu 24,21% -- Schwarzenberg Karel -- TOP 09 -- 1 204 195hlasu 23,40%45,19 DRUHE KOLO Z E M E N Milos. -- 2 717 405hlasu 54,80% S ch w a r z e n b e r g Karel -- 2 241

Sittowa ( 26. června 2017 14:53 )

Tak se nám ta pronegerská a proarabská banda pěkně vybarvila.Stačí že zde máme 300 tisíc cigošů a 100 tisíc rákosníků....Tento *** by za prachy prodal i vlastní mámu i s magorama co mu to už podepsali.Ani Konrad Henlein nechtěl udělat z Čech Afriku jako tento ***.

Sittowa ( 26. června 2017 14:41 )

....hlavně aby Horáček nedostal hlasy všech negrů z Afriky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud