Dobrý den. Bydlíme v rekonstruovaném rodinném domě na vesnici cca 35 km od Prahy. Jaké byste doporučil zabezpečení? Zatím nemám pocit, že by se v okolí moc kradlo, ale proč chodit neštěstí naproti, že? Děkuji (Standa T.)


Jestli jste už po rekonstrukci, na začátek bych doporučoval bezdrátový alarm, bezpečnostní fólie na okna, zamykací kličky na okna a pravděpodobně spoustu dalších opatření, která by bylo možno posoudit až po zhlédnutí objektu a prodiskutování Vašich potřeb. Někdy je dost podstatné zjistit, jak lidé dům užívají, aby se jim zabezpečení moc nepletlo pod nohy a do života. Je třeba posoudit přístupy k domu, místa skrytá pohledům z ulice, dveře, vrata, balkóny, střešní okna atd. Opět radím - využijte bezplatnou konzultaci na místě s nějakou odbornou firmou. Tak si nejlépe zpřesníte možnosti, které se ve Vašem případě nabízejí.


Dobrý den, jaký je prosím, rozdíl mezi výběrem vstupních dveří do bytu v bytovém domě a do baráku? Na co při výběru dát pozor a na co bychom neměli zapomenout? (Naďa 35)


V obou případech by dveře měly být bezpečnostní. V případě bytu pak máte zákonem nařízenou povinnost mít vstupní dveře s protipožární odolností. Poskytují Vám životně důležitý čas v případě požáru. U bytu oceníte i dobré protihlukové vlastnosti dveří. Venkovní dveře do domu musí mít kromě bezpečnostní i dobré tepelně izolační vlastnosti, ale i povrchy odolné nepřízni počasí.


Dobrý den, můžete prozradit něco ohledně investice, ze své vlastní zkušenosti, kolik do dveří investovat? Díky P.(Pavel)


To záleží na mnoha faktorech. Jde o dům nebo byt, 3. třída nebo 4. bezpečnostní třída, bežný povrch nebo něco speciálního, běžné kování nebo zajímavější designové, lze použít původní zárubně či nikoli? Doporučuji použít bezplatnou službu posouzení dveří a okolních konstrukcí, kdy získáte jasnou představu, jaké řešení je pro Vaše dveře nejlepší a jaké jsou cenové varianty.


Celý chat najdete ZDE