Česká národní banka od podzimu 2016 omezila hypotéky už dvakrát. Nyní jsme si mohli půjčit do 90 procent hodnoty nemovitosti, zatímco dříve banky půjčovaly i na celou cenu bytu či domu. V pořadí třetí doporučení začíná platit dnes.

Nové podmínky mohou nepříjemně zkomplikovat cestu za vlastním bytem nejen novomanželům a párům zákládající rodiny, ale třeba i singles, tj. lidem, kteří nemají partnera, ale touží po vlastním bydlení „U nich bývá problém, že jsou na financování sami a nemají našetřeno tolik peněz. Nicméně to neznamená, že hypotéku nedostanou. Jen budou pravděpodobně muset slevit ze svých představ a nároků na bydlení - najít si menší byt, v méně atraktivní lokalitě, protože banka jim půjčí méně než dříve,“ komentuje zpřísnění hypoték Marian Holub, produktový manažer hypoték finanční skupiny Wüstenrot a dodává: „Pokud koupi nemovitosti v budoucnu zvažujete, doporučujeme spořit a tím se na budoucí pořízení bytu či domu lépe připravit. Stále více vyhledávaným spořicím produktem mezi Čechy je tradiční stavební spoření. Díky němu si lze vytvořit rezervu nejen na rekonstrukci dětského pokojíčku, vysokou školu, ale i bydlení či důchod.“

Financování bydlení je vždy určitě rozumné svěřit do rukou odborníků. Ti jsou schopní vám nabídnout produkty šité přímo na míru vašim potřebám a finančním možnostem. Slyšeli už jste o hypotéce dopředu od Wüstenrotu?

Autor: wüstenrot - stavební Sporitelna

V čem je její kouzlo? Nespornou výhodou je jistota. Žadatel o hypotéku ví, kolik dostane peněz od banky na nemovitost a podle toho si ji vybírá. Na nalezení bydlení má 12 měsíců od podpisu smlouvy, což je dostatečně dlouhá doba na to, aby si mohl vybrat z několika nabídek, a pak zvolil pro něj tu nejlepší. Ví také, jaká bude úroková sazba, protože ta platí již od data podpisu smlouvy.

Žádost o Hypotéku dopředu je velmi jednoduchá: finančnímu poradci stačí dodat pouze doklad k příjmu, 3 výpisy z účtu, sdělí výdaje domácnosti a případně doplňující informace pro první schválení. Již po posouzení tzv. bonity klienta je možné podepsat smlouvu se schváleným maximálním úvěrovým rámcem a vy přesně víte, s jakou částkou můžete disponovat. Dalších dvanáct měsíců máte pak na to, abyste si našli nemovitost podle vašich představ a možností. Je to jednoduché a bez stresů, nemůže se vám stát, že se zamilujete do bytu, který pak nezískáte kvůli časovým prodlevám s vyřizováním financování. Od začátku prostě víte, s čím můžete počítat.

Jak zažádat o Hypotéku dopředu?

1.  Klient požádá o hypotéku bez vybrané nemovitosti.

2. Wüstenrotu doloží pouze podklad ke svým příjmům a 3 výpisy z účtu, sdělí výdaje domácnosti a případně doplňující informace pro tzv. scoring.

3. Wüstenrot posoudí klientovu bonitu a předloží mu k podpisu smlouvu se schváleným úvěrovým rámcem.

4. Klient má 12 měsíců na vyhledání nemovitosti.

5. Po nalezení vhodné nemovitosti klient Wüstenrotu předloží standardní dokumenty k nemovitosti (např. ocenění, výpis z katastru, kupní smlouvu apod.).

6. Wüstenrot umožní klientovi vyčerpat peníze z poskytnuté hypotéky.

 

Více informací o Hypotéce dopředu získáte zde

.