DŮM I BYT POTŘEBUJÍ ROZUMNÝ SERVIS

Jaké nároky klade na naši peněženku osobní automobil, je všem vcelku jasné. Víme, že rodinné vozidlo má svou životnost a že do něj nutně budeme v čase investovat menší nebo větší částky. A jak je tomu v případě bytu či rodinného domku?

Když se nastěhujeme do nového nebo zrekonstruovaného domova, míváme pocit, že takhle pěkné a funkční by to mohlo zůstat navěky. Ale nezůstane. A proto se vyplatí stavebně spořit.  Prostě když dům či byt vyžadují servis, tak k jeho pokrytí se nejlépe hodí stavební spoření.

Plánovitým řešením je stavebko od Lišky v tarifu Garant. Můžete si tak naspořit zajímavou částku a zároveň si pro budoucnost vytvořit nárok na úvěr ze stavebního spoření s neměnnou roční úrokovou sazbou jen 2,95 %.

Tuto úrokovou sazbu znáte již v okamžiku uzavření smlouvy o spoření a je neměnná až do úplného splacení úvěru. To vytváří dobré podmínky pro plánování rodinných financí.

NA POŘÍZENÍ BYTU ČI RODINNÉHO DOMU SE LZE PŘIPRAVIT

Na úvěr ze stavebního spoření si tvoříte nárok postupně svým spořením. Nejvýhodnější je opět spoření od Lišky v tarifu Garant se zárukou neměnné úrokové sazby z úvěru ve výši 2,95 % p.a.

Přibližně po šesti letech máte při pravidelných měsíčních vkladech naspořenu zajímavou částku, kterou můžete použít na jakýkoliv rodinný záměr.

Autor: ČMSS

Současně můžete čerpat výhodný úvěr s neměnnou úrokovou sazbou až do poslední splátky. Splátka úvěru se přitom příliš neliší od spořené částky, a proto se rodinný rozpočet výrazně nezmění ani v této fázi. 

Podstatné též je, že osoby blízké, zejména se jedná o rodinu, mohou sloučit více smluv do jednoho úvěrového případu. S tím už si již mnoho rodin trouflo i na investici zásadního charakteru.

BEZPROSTŘEDNÍ REALIZACI záměrů umožní ZVÝHODNĚNÉ PŘEKLENOVACÍ ÚVĚRY

Překlenovací úvěr oceníte ve chvíli, když jste si ještě spořením nevytvořili nárok na úvěr ze stavebního spoření anebo třeba jste ještě ani nezačali na stavebko spořit. Umožní vám proměnit sen ve skutečnost.

Slevy z úrokové sazby překlenovacího úvěru ČMSS typu TOP můžete získat, když souběžně s překlenovacím úvěrem pořídíte u svého finančního poradce ČMSS jeden nebo až čtyři doplňkové produkty z nabídky ČMSS.

Za každý doplňkový produkt je sleva z úrokové sazby meziúvěru o 0,1 procentního bodu, tj. celkem až 0,4 procentního bodu. To znamená zřídit běžný účet, k překlenovacímu úvěru sjednat rizikové životní pojištění, pojistit nemovitost či domácnost nebo využít Životní pojištění od Lišky.

Navíc až do 31. března 2013 vyřizuje ČMSS překlenovací úvěry typu TOP zdarma.

Podrobnější informace o možnostech financování bydlení získáte u finančních poradců Českomoravské stavební spořitelny a na adrese www.cmss.cz.


Reprezentativní příklad průměrného úvěru ze stavebního spoření – tarif Atraktiv Rychlá: Při výši průměrného úvěru 220 000 Kč a úrokové sazbě 3,7 % p.a. budete splácet měsíční splátku 2850 Kč po dobu 7 let a 5 měsíců. Nárok na úvěr vzniká už po dvou letech od uzavření smlouvy o stavebním spoření, pokud uspoříte alespoň 38 % z cílové částky a dosáhnete hodnotícího čísla 64. Celkem zaplatíte za takový průměrný úvěr částku 251 185 Kč a RPSN činí 3,63 %. Za vedení úvěrového účtu budete platit 330 Kč ročně.